VACC-CZ novinky, změny a oznámení.
Uživatelský avatar
By Pavel
#118256
Přivez si co chceš, jestli s JK poletíte na pódiu tak to bude na něčím PC jen s joystickem a headsetem, nicméně pak na zbývající létání si klidně svůj HW vezmi, proč ne - ale ať to funguje a můžeš na tom létat, né ať to tam celou dobu opravuješ  ;D

PB
#118260
[quote="Pavel Brodský"]
Přivez si co chceš, jestli s JK poletíte na pódiu tak to bude na něčím PC jen s joystickem a headsetem, nicméně pak na zbývající létání si klidně svůj HW vezmi, proč ne - ale ať to funguje a můžeš na tom létat, né ať to tam celou dobu opravuješ  ;D

PB
[/quote]

To mi připomíná .... Ivoši, máš už nový PC? :D
Uživatelský avatar
By JKol
#118269
[quote="Daniel"]
co mas na mysli "grafické přijatelnosti" ???
ja bych radsi z XP a mam LKAA ortho ;)
[/quote]
X-plane 777 je nefunkční hnus (odkazuji se na tvé CPT lety s ni a na PBho recenzi)
#118271
[quote="Jakub Kolář"]
[quote="Daniel"]
co mas na mysli "grafické přijatelnosti" ???
ja bych radsi z XP a mam LKAA ortho ;)
[/quote]
X-plane 777 je nefunkční hnus (odkazuji se na tvé CPT lety s ni a na PBho recenzi)
[/quote]

nuz tedy dobra, jinak na to muzem pouzit muj pocitac, moje berany + TQ, mam jak FSX/XP s 777 + Ortho jak pro FSX tak i XP ;)
take pouzivam HDMI rozdvojku takze neni problem napojit muj monitor na projektor ;)
#118272
[quote="Pavel Brodský"]
Přivez si co chceš, jestli s JK poletíte na pódiu tak to bude na něčím PC jen s joystickem a headsetem, nicméně pak na zbývající létání si klidně svůj HW vezmi, proč ne - ale ať to funguje a můžeš na tom létat, né ať to tam celou dobu opravuješ  ;D

PB
[/quote]
pokud to nebude fungovat jako ze to zatim bezi jako hodinky tak to ani neprivezu....toho se neboj ;)
Uživatelský avatar
By vojav
#118274
[quote="Jakub Kolář"]
[quote="Daniel"]
co mas na mysli "grafické přijatelnosti" ???
ja bych radsi z XP a mam LKAA ortho ;)
[/quote]
X-plane 777 je nefunkční hnus (odkazuji se na tvé CPT lety s ni a na PBho recenzi)
[/quote]
Xplane 777 lítá dobře, neříkám, že je to kvalita PMDG, ale hnus to určitě není ;)
#118277
Pár měsíců jsem teď létal jen minimálně, ale celou zdejší činnost jsem sledoval. Takže když už to konečně podmínky dovolily, zapsal jsem se na tuhle akci na LKPR, protože to může být poprvé a naposled, co se tam dostaneme. Zapsal jsem se jako pilot, ale rád opět budu uvádět návštěvníky, vysvětlovat jim, co se zrovna teď odehrává na obrazovkách jednotlivých pilotů. Prostě něco takovýho jako spojka mezi piloty a veřejností. Chci být prostě u toho! 
Uživatelský avatar
By Pavel
#118278
Super, to je skvělá zpráva, Přemku. Zatím máme na akci přihlášeno 34 lidí z VACC-CZ, což je super číslo.

PB
Naposledy upravil(a) Pavel dne 28 lis 2014, 16:01, celkem upraveno 1 x.
#118279
[quote="Pavel Brodský"]
Zatím máme na akci přihlášeno 34 lidí z VACC-CZ, což je super číslo.

PB
[/quote]

To je ovšem taky skvělá zpráva, ale na LKPR taky větší zodpovědnost. Nemám ale strach, že bychom to nezvládli.
#118280
Pocitace/monitory a veskery potrebny HW si privezu svoje i s B737kou;)

ale pokud by slo sehnat promitaci platno? sebou nevezu..duvod:zadne nemam, promitam zatim primo na zed :D
#118281
Plátno mám to, co jsme měli v Brně. Vezmu ho. Ale není k němu stojan. Takže buď se tam bude muset někde zavěsit nebo bude někdo z Prahy muset vzít nějaké zařízení, co jsme si minule improvizovaně pořídili v LKTB. Nějakej věšák nebo tak něco.
#118282
[quote="Pavel Brodský"]
V odpovědi 48 jsem navrhl konkrétní názvy těch přednášek, prosím mrkněte na to, případně napiště co bych měl změnit.

PB
[/quote]

Mozna bych si s temi nazvy trochu pohral. Napr. nazev 2. prednasky "Přílet a přistání Boeingu 737" bych nejak zdramatizoval :-) Tohle zni hrozne nudne ;-)
...nevim, neco jako "Na finále dráhy 24 v Praze s Boeingem 737". No dobre, zrovna dramaticky to nezni... ale tak snad trosku zajimaveji, jestli mi rozumite... to same s tim odletem... ale je to samozrejme slovickareni :-)

BTW je nejaky blizsi plan na tu predposledni prednasku od 4?

Rada
Uživatelský avatar
By Pavel
#118283
Bližší plán zatím nejni...

Jo, to by chtělo zdramatizovat, jen nevím co na 737 a LKPR udělat dramatičtějšího  ;D Ještě to zkusme přes víkend promyslet...

PB
Uživatelský avatar
By Pavel
#118287
To je taky na diskuzi - já osobně bych ty přednášky anglicky nedělal, co na to ostatní? Když přijde cizinec tak pro nás stejně bůhví jak perspektivní není, dostane anglicky letáček a lidi v místnosti budou (snad) schopni ho anglicky obsloužit, right? Nenapadá mě jak mluvenou přednášku dávat ještě anglicky, jinak než někde vysílat titulky...

PB
#118288
[quote="Pavel Brodský"]
To je taky na diskuzi - já osobně bych ty přednášky anglicky nedělal, co na to ostatní? Když přijde cizinec tak pro nás stejně bůhví jak perspektivní není, dostane anglicky letáček a lidi v místnosti budou (snad) schopni ho anglicky obsloužit, right? Nenapadá mě jak mluvenou přednášku dávat ještě anglicky, jinak než někde vysílat titulky...

PB
[/quote]

Já bych nechal jen česky, pro máš jsou důležití češi, pokud bude někdo z ciziny, tak si myslim, že to oresime individuálně, jako v Brně.
#118289
[quote="Bedřich Schindler"]
[quote="Pavel Brodský"]
To je taky na diskuzi - já osobně bych ty přednášky anglicky nedělal, co na to ostatní? Když přijde cizinec tak pro nás stejně bůhví jak perspektivní není, dostane anglicky letáček a lidi v místnosti budou (snad) schopni ho anglicky obsloužit, right? Nenapadá mě jak mluvenou přednášku dávat ještě anglicky, jinak než někde vysílat titulky...

PB
[/quote]

Já bych nechal jen česky, pro máš jsou důležití češi, pokud bude někdo z ciziny, tak si myslim, že to oresime individuálně, jako v Brně.
[/quote]


Problem je, ze v tom Brne jsi mel cizincu par, lepe receno nikoho, protoze z Brna letaji pouze koupaci, kdyzto tady to je ale uplne neco jineho, tady bude velka smes narodnosti a nejsem si jist, zda toto se dokaze obslouzit v par lidech.  To co psal Pavel, jako davat prednasku v anglictine a nebo ne, ti cizinci vam tam vlezou a podstata veci je, prilakat lidi na virtualni letani a proc jenom cesky? Cizinci nemohou zacit letat na Vatsimu a do ceskeho FIRu? Poradaji se takoveto akce nekde jinde a oni maji moznost se s tim seznamit?

Proc prednasejici nemuze mit prednasku jak v cestine tak v anglictine? Rekne par vet tak a par vet tak. Na palube se take musi rici ve vice jazycich. Ano, je to prace navic, si to prelozit tu svoji prednasku do anglictiny a i ji dokazat prezentovat, nicmene to zvedne patricne uroven teto akce, nez pouze to, ze se to zameri jen na urcitou skupinu lidi. ( skolaky, kteri si prijdou nekam zablbnout na simulatoru a nasledne se vrati ke svym strileckam a multiplayerum )
Uživatelský avatar
By JKol
#118290
Osobně jsem proti přednášení v angličtině, neboť třeba komentování letů by to znamenalo že to co chceš říct komentovat už bude třeba 2 minuty pase a lidi by si na tu konkrétní situaci museli pamatovat aby to trochu pobraly, což ve většině případů nepředpokládám. Můžeme udělat nějaký speciální oddíl AJ průvodců, co by prováděli a v AJ komentovali co se aktuálně vidí organizované skupince cizinců.
#118291
Ahoj, trošku se vložím do diskuse.

a) Provádění v AJ - Tady bych dával velký pozor na to kdo/jak. Ono je hrozně jednoduchý se přihlásit, že umím anglicky, a mít připraveno pár vět. Pak se někdo může (a stane se to) na něco začít ptát a provádějící může být v koncích, což může skončit ne moc dobře.

b) Přednášky v AJ - Tuhle úvahu bych přímo opustil. Většina anglicky mluvících návštěvníků budou nejspíš transfer pax, takže se staví jen na skok, či nebudou mít takovou dobu na to, být tam celý den. Tady bych to opět nechal na průvodcích v AJ, což opět narazí na mnou výše popsaný problém. Ono mít takovou akci a loučit se s návštěvníkem omluvnou frází, že mu nerozumíte může skončit dost komicky.

Zároveň by možná nebylo od věci, tyto průvodce označit třeba odznakem "I speak English" - něco jako mívali v KFC.

Problém by mohl nastat v tom sehnat dost lidí, kteří porozumí angličtině v několika desítkách různých přízvuků. Přeci jen půjde o turisty. - Takže bych v tomto ohledu kladl, alespoň nějaké nároky.

OK
#118295
Jako přednášky v AJ nemají cenu. Primárně tam budou snad Češi a to je naše cílová skupina - každá akce je Pavle zaměřena jen na někoho. To, když se tam objeví někdo z ciziny a bude se chtít poptat, tak se určitě někdo najde a promluví s ním - minule se tam z ciziny objevili snad jen nějací Indové (?) a myslím si, že jsme to kolektivně nějak zvládli.

Ondro, myslím si, že máme určitě pár lidí, co jsou schopni bavit na nějaké slušné úrovni. Určitě by nebylo špatné, kdyby se bavili s někým, kdo AJ umí perfektně, ale na druhou stranu, jsme jenom obyčejní lidé, kteří to berou jako koníčka a ani na té síti se perfektně anglicky nemluví, ani se tam perfektně nelítá a právě proto bych to nehrotil. Víš co, přijde ti tam kupříkladu Němec, jeho angličtina bude nebude nějak dobrá, a když potká někoho, kdo mluví ještě o něco hůř, tak se toho nebude třeba tolik bát - asi to není úplně nejlepší příklad, ale snad chápete, co jsem chtěl říct. Nějaké označení anglicky mluvícího by ale nemuselo být špatné.

PS:  Pardon za tu moji poslední zprávu, ale moc si nepamatuji, že bych ji psal.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 19