Informace o sletech a akcích u nás a v zahraničí, briefingy i debriefingy. / Fly-ins and events
#117133
Obrázek

Pozor, tato akce se počítá do soutěže ČSAV !!!!

Více info ZDE




Pojďte si vyzkoušet, jak se létá přiblížení okruhem !!!


Tuto středu mezi 2000-2200 LOC v LKPR tradiční COD, tentokrát na netradiční téma přiblížení okruhem.

Vše, co budete o přiblížení okruhem potřebovat vědět naleznete na naší WikiZDE.

Mapy, standardní operační procedury a scenérie pro MSFS a X-Plane k dispozici na známém místě ZDE.

Pro ty, kdo se na přiblížení okruhem necítí je samozřejmě připraveno standardní přístrojové přiblížení.





Let\'s fly circle to land procedure at LKPR !!


Traditional Czech Online Day with unusual circle to land procedure will be held on Wednesday 8th Oct 2014 between 1800-2000Z at LKPR.

Charts, standard operation procedures and scenery for MSFS and X-Plane available HERE.

For those who dont want to fly circling procedure is obviously prepared standard ILS procedure.
Naposledy upravil(a) Araneus dne 06 říj 2014, 09:43, celkem upraveno 1 x.
#117138
[quote="Pavel Kubáč"]
[quote="Bedřich Schindler"]
Jupí :) Už se těším, minule se mi to (z pohledu ATC) moc líbilo, tak doufám v to samé i tentokrát :)
[/quote]

A ty nepoletis?
[/quote]

Když ona je to na APP zábava, hlavně když jdou přílety na jednu dráhu a odlety z opačné dráhy. Pak musíš přesně vměstnat přílety a odlety a taky to rozmotat z vyčkávacích obrazců, no prostě práce a zábava. Pro ATC na APP v provozu to je docela dobrý trénink a zatím mi to přišlo jako nejtěžší APP činnost, co jsem zatím prováděl. Ale kdyby někdo měl o APP zájem, tak si to klidně i zaletím :)
#117147
[quote="Jáchym Vohryzek"]
[quote="Bedřich Schindler"]
... Ale kdyby někdo měl o APP zájem, tak si to klidně i zaletím :)
[/quote]

Nevejde se tam i DIR, kolik se dá očekávat frekventantů?
[/quote]

No, podle mě při tomhle eventu může být jen jedna pozice, a to APP. Posledně to bylo tak, že odlety byly z dráhy 06, přibližovalo se na dráhu 24, ale sedalo na dráhu 06. V téhle kombinaci, kdy odlety a přílety letí mezi dráhou a FAFem, tak to snad nejde ne? Vždyť by měli oba stejný prostor.

Jestli chceš, tak letím. Zatím jsem se booknul, aby tam vůbec někdo byl.
#117148
[quote="Bedřich Schindler"]
[quote="Jáchym Vohryzek"]
[quote="Bedřich Schindler"]
... Ale kdyby někdo měl o APP zájem, tak si to klidně i zaletím :)
[/quote]

Nevejde se tam i DIR, kolik se dá očekávat frekventantů?
[/quote]

No, podle mě při tomhle eventu může být jen jedna pozice, a to APP. Posledně to bylo tak, že odlety byly z dráhy 06, přibližovalo se na dráhu 24, ale sedalo na dráhu 06. V téhle kombinaci, kdy odlety a přílety letí mezi dráhou a FAFem, tak to snad nejde ne? Vždyť by měli oba stejný prostor.

Jestli chceš, tak letím. Zatím jsem se booknul, aby tam vůbec někdo byl.
[/quote]

Odlety z 24....
#117161
[quote="Bedřich Schindler"]
Co si pamatuji, tak jsem vektoroval na ILS 24 a sedalo to okruhem na 06, to je jasné, ale opravdu to nebylo tak, že odlety chodily z 06? ... Třeba už si to jen špatně pamatuji. Budu muset někde najít fotku nebo prášky na pamatováka :D
[/quote]

Myslím, že prášky nepotřebuješ.. Circle to land je přece o tom, že je jedna QFU, ale přiblížení samotné se provádí na dráhu jinou..
Tedy odlety a přílety např. na 06, ale přiblížení jako takové např. na 24.
DIR se podle mého úsudku asi neuživí, neb další přiblížení je možné povolit pouze když předchozí přílet nesednul (z důvodu Miss app.). Takže APP by asi měla být jen jedna, max. možná DEP.. Ale DIR nemá význam..
#117199
Pokud nepočítám jeden trénink, tak jsem se zas po dlouhé době vznesl na trase Praha - Brno a zpět, chvilku jsem strávil ve vyčkávacím obrazci a hlavně jsem zase okusil akci z druhé strany. Díky a nějaký screen, jak se to ne/povedlo.
Přílohy
CTL-2014-10-08.jpg
CTL-2014-10-08.jpg (330.06 KiB) Zobrazeno 4096 x