Forum pro otázky a diskuze o českém VATSIMu a online létání všeobecně.
Uživatelský avatar
By Pavel
#115022
Já rozhodně nula nejsem, s tím co mě stály všechny možné VFR mapy, hardware, addony, FSky (všechny od FS2002 výše), atd :) Ptal jsem se čístě hypoteticky...

Konstruktivní: jedno z dalších kol by mohlo být, kdy se lidem hodí eventy - který den v týdnu, třeba.

PB
By Ladis76
#115025
Konstruktivní: A co třeba průměrný věk pilotů? Např. je ti méně než 15, 15 až 20, 20 až 30 atd.
Uživatelský avatar
By Schindler
#115026
[quote="radarada"]K druhe BSho poznamce - pod hlasovacim tlacitkem je odkaz "Zobrazit detaily".

Rada[/quote]

Ale to pořád neřeší to, že se mi tam pořád zobrazují možnosti hlasování.
Uživatelský avatar
By radarada
#115043
Ad moznosti hlasovani - s tim nic delat nejde.
Ad vek - libi - pochvala!
Ad den v tydnu - to planuju na obdobi, kdy budeme resit CODy na dalsi rocnik.

Rada
Uživatelský avatar
By Schindler
#115048
[quote="radarada"]Ad moznosti hlasovani - s tim nic delat nejde.[/quote]

To zrovna mně snad ani neříkej ;) ... Víš, že se lhát nemá? :D
Uživatelský avatar
By vojav
#115151
Zajímá mě, kdo dal první možnost, buď někdo, kdo lítá s myší, FlightGearem. A nebo to dal někdo kdo nelítá a jen spectuje fóra ? :D
Uživatelský avatar
By Luboš Kučera (LK 154)
#115152
Netuší někdo z webmasterů, proč se ankety vůbec nezobrazují v IE? Myslím, že dříve tam byly.

Viz níže.

Obrázek
Uživatelský avatar
By vinil
#115153
Jsou videt jen v CS verzi
Uživatelský avatar
By radarada
#115345
Tak mám předpřipravenou další anketu dle nápadu Vojtěcha... jen nevím pořádně jaké možnosti tam dát, poradíte?
Něco pak z toho vyberu, doplním a spustím...

Rada
Uživatelský avatar
By radarada
#115346
Výsledky ankety na téma Kolik peněz jste doposud vložili do virtuálního létání? ...za simulátor, za letadla, za scenérie, za hardwarové doplňky (ale bez počítače samotného)?:
- 3.3% Nic, nula, zero
- 11.0% 0 - 1000 Kč
- 13.2% 1000 - 3000 Kč
- 24.2% 3000 - 5000 Kč
- 22.0% 5000 - 10000 Kč
- 7.7% 10000 - 20000 Kč
- 18.7% Více než 20000 Kč

Nejčastěji se tedy pohybujeme v rozsahu 3000 - 10000 Kč. Ale nejvyšší kategorie je taky zajímavá :)

Rada
Uživatelský avatar
By Macek
#115348
Nejvyšší kategorie celkem není problém, pokud chce člověk relativně věrně simulovat samotné ovládání letadla, případně se na něm učit. :) Viz jinde
Uživatelský avatar
By vojav
#115356
K té anketě... a co třeba runway4you ? :)
Uživatelský avatar
By Macek
#115359
[quote="radarada"]Asi jsemmel horni hranici posunout :)

Rada[/quote]
Při ceně jednoho panelu řádově v desetitisících se fakt dá dostat hodně mimo rozsah ankety :) .
By ASG29
#115361
Mne v anketě chybí možnost: \"při hledání možnosti létat online jsem zjistil, že existuje VATSIM\".
Uživatelský avatar
By Luboš Kučera (LK 154)
#115363
V mém případě to bylo tak, že jsem o existenci online létání vůbec nevěděl, až jsem v práci narazil na kolegu, který na Vatsimu poletoval, tak jsem se později rozhodl, jít do toho taky.

Tudíž bych do ankety přidal možnost Přes kamarády/spolužáky/kolegy.
Uživatelský avatar
By Jakub Jiřička
#115365
V mém případě tak že jsem létal nejprve docela dost dlouho offline a postupně jsem sbíral odvahu se zaregistrovat a připojit :D takže vlastně přes klasické offline létání v simu
Uživatelský avatar
By radarada
#115367
[quote="ASG29"]Mne v anketě chybí možnost: "při hledání možnosti létat online jsem zjistil, že existuje VATSIM".[/quote]
Nespada to do odpovedi "Něco jsem na internetu hledal/a a při tom jsem narazil/a na VATSIM"?
Uživatelský avatar
By Jindřich
#115368
[quote="Macek"][quote="radarada"]Asi jsemmel horni hranici posunout :)

Rada[/quote]
Při ceně jednoho panelu řádově v desetitisících se fakt dá dostat hodně mimo rozsah ankety :) .[/quote]
Mno a co teprve DC-9, žejo... :)
By ASG29
#115369
[quote="radarada"][quote="ASG29"]Mne v anketě chybí možnost: "při hledání možnosti létat online jsem zjistil, že existuje VATSIM".[/quote]
Nespada to do odpovedi "Něco jsem na internetu hledal/a a při tom jsem narazil/a na VATSIM"?[/quote]
Já to chápu tak, že jsem hledal "něco", co nesouvisí se simulátory a čistě náhodou narazil na VATSIM.
Uživatelský avatar
By Macek
#115375
[quote="Jindra"][quote="Macek"][quote="radarada"]Asi jsemmel horni hranici posunout :)

Rada[/quote]
Při ceně jednoho panelu řádově v desetitisících se fakt dá dostat hodně mimo rozsah ankety :) .[/quote]
Mno a co teprve DC-9, žejo... :)[/quote]

To jsem ani zmiňovat nechtěl, DC9 je podle mne unikát mimo hranice ankety :) :)
Uživatelský avatar
By radarada
#115756
Výsledky ankety na téma Jak jste se k VATSIMu dostali:
- 8,5 % Už dávno jsem věděl/a, že existuje online létací komunita. Hned jak to šlo, jsem se připojil/a
- 50,0 % Něco jsem na internetu hledal/a a při tom jsem narazil/a na VATSIM
- 0,0 % Nejprve jsem lítal/a u konkurence, pak jsem ale přesedlal/a na VATSIM
- 3,7 % Létám v reálu a hledal/a jsem způsob trénování některých procedur
- 7,3 % VATSIM jsem poznal/a díky některé propagační akci (Vratislavice, Karlovy Vary, Brno...)
- 30,5 % K VATSIMu jsem se dostal/a přes své kamarády, kteří jej již znali.

Jak se zda, cela polovina se dostala k VATSIMu docela nahodne :) A dalsich 30 % pres sve kamarady... tak tedy mili kamaradi, dekujeme vam a s vervou o to vetsi sirte dal nasi viru! :D

Rada
Uživatelský avatar
By anhista
#116229
Návrh na další téma ankety : Jaká je vaše oblíbená délka letu?
Uživatelský avatar
By Schindler
#116230
[quote="Matyáš Svoboda"]
Návrh na další téma ankety : Jaká je vaše oblíbená délka letu?
[/quote]

A co takhle třeba zkusit hlasování o konání COD, který den by se nejvíce hodil? Ale to je i na EC, aby to zvážila, ono je potřeba nějak rozlišit piloty a ATC :)