Oficiální fórum Czech Airlines Virtual.
Uživatelský avatar
By CSA222
#120029
Dobré odpoledne, chci se zeptat jak moc aktuální jsou company routes a tím i letový řád?
Uživatelský avatar
By CSA075
#120030
Co se tyka Company Routes, tak nemusi tratove body odpovidat aktualnimu AIRACu.
K letovemu radu, ten je aktualizovan vzdy se zmenou letni - zimni letovy rad s tim, ze samozrejme mohou u urcitych linek nastat v prubehu sezony nejake zmeny ( casy, dny, etc. ) toto pokud nam nekdo napise, tak jsme schopni nejakym zpusobem upravit, jestlize se nejedna o jeden dva lety. Z tohoto duvodu obcas nechavame take nektere destinace z letniho letoveho radu do zimniho a to z duvodu atraktivnosti. Co se tyka codeshare letu, tam je to slozitejsi, nebot toto se meni neustale a proto jsou tam opet zaneseny pouze nektere destinace od codeshare partneru.
Uživatelský avatar
By vojav
#120128
Už poněkolikáté se mi stalo, že v Flight Planneru nebyl daný let, ale v Šemíku je. Kde se stala chyba (Tentokráte OK0912 LKPR-USSS)
Uživatelský avatar
By CSA075
#120130
[quote="Vojtěch Javorský"]
Už poněkolikáté se mi stalo, že v Flight Planneru nebyl daný let, ale v Šemíku je. Kde se stala chyba (Tentokráte OK0912 LKPR-USSS)
[/quote]

Dany let v systemu je, proto je i v Semiku videt, Semikovi je jedno ktery den je let leten, ne vsak Flight Planneru. Tento konkretni let je planovan po a pa.
By martintlolka
#122185
Zjistil jsem, že v novém AIRACu (1504, 1505) nejsou některé tratě (T45 např.)
Jaký je správný postup podávání plánu na VATSIM a do Šemíka?
Např LKTB - LKPR: TUMKA L726 VLM (http://vau.aero/route/ - v podstatě stejná jako stará TUMKA M748 VLM) nebo TUMKA L726 BODAL P27 VOZ Z30 VLM (vroute, http://rfinder.asalink.net/free/)

Uzná mi to Šemík i když není tato trať v databázi ČSAv? A řídící? L726 ještě není v mapách na vacc-cz.
Nebo mám lítat se starším AIRACem?

Předem děkuji za rady.
Uživatelský avatar
By CSA075
#122187
[quote="Martin Tlolka"]
Zjistil jsem, že v novém AIRACu (1504, 1505) nejsou některé tratě (T45 např.)
Jaký je správný postup podávání plánu na VATSIM a do Šemíka?
Např LKTB - LKPR: TUMKA L726 VLM (http://vau.aero/route/ - v podstatě stejná jako stará TUMKA M748 VLM) nebo TUMKA L726 BODAL P27 VOZ Z30 VLM (vroute, http://rfinder.asalink.net/free/)

Uzná mi to Šemík i když není tato trať v databázi ČSAv? A řídící? L726 ještě není v mapách na vacc-cz.
Nebo mám lítat se starším AIRACem?

Předem děkuji za rady.
[/quote]

Co se tyka Semika a CSAv reportu je to jedno. Tam to resit nemusis....
Uživatelský avatar
By marenadl3
#122599
Co je s tím novým letovým řádem?
7 destinací je málo... :( Jak to řešit? Lítat a následně budou PIREPy schváleny a hodiny přičteny? :)
By martintlolka
#124937
Ahoj, rád bych otevřel debatu ohledně destinací ČSAv.
Bohužel reálné ČSA na tom zřejmě nejsou moc dobře, takže těch linek moc nelétají a těžko říci jestli je čeká v blízké budoucnosti zlepšení (osobně doufám, že ano).
Nevím jak jsme na tom nyní s letovým řádem, zda už jej ČSA opět poskytuje nebo ne, ale přimlouval bych se za to, abychom destinace rozšířili o např. EGLL, LHBP, LOWW ...
Jde hlavně o to, že je tam dobré pokrytí ATC, tak proč si tam nezaletět :-) Naštěstí se nemusíme bát nezájmu virtuálních pasažérů. :-)

Pokud by vedení posvětilo můj nápad, nabízím vypracování tratí pro lety z/do Prahy na mezinárodní letiště hlavních měst v EU (s pomocí vroute a aktuálního AIRACu).
Uživatelský avatar
By CSA075
#124939
Ahoj vsem,

Aby nebylo vice dotazu ohledne LR, tak v teto chvili dochazi k uprave LR v zimnim obdobi dle realneho pohybu letadel i s tim, ze jsou zohledneny i linky, ktere se letaji v ramci codeshare s TVS.

Dalsi uprava ktera bude, chystame nejake zmeny, kdy vzdy na urcitou dobu bude v LR vybrany urcite destinace, ktere bude dle hodnosti moci letat a po urcite dobe se tyto destinace zmeni.

Chystaji se jeste dalsi zmeny, ktere , pevne doufame, budou pripraveny v nejblizsi dobe.
Uživatelský avatar
By Libor Janda
#126429
Ahoj, bylo by prosím možné přidat ( i s ohledem na blížící se event) do letového řádu Kyjev? V reálu tato linka funguje, je tam ale mezipřistání v Košicích myslím. Díky
Uživatelský avatar
By Pavel
#126449
Ahoj,
žádám o přidání linky LKPR EDVE LKPR (Braunschweig). Létá to CSA7322 tam, a CSA7323 zpět, v reálu operováno ATRkem. Je to firemní let létaný pravidelně pro Škoda Auto.
Jinak pokud to někdo poletíte, tak v LKPR je přílet i odlet na stání S9 (apron jih).

Předem díky,
PB
Uživatelský avatar
By marenadl3
#126458
[quote="Pavel Brodský"]
Ahoj,
žádám o přidání linky LKPR EDVE LKPR (Braunschweig). Létá to CSA7322 tam, a CSA7323 zpět, v reálu operováno ATRkem. Je to firemní let létaný pravidelně pro Škoda Auto.
Jinak pokud to někdo poletíte, tak v LKPR je přílet i odlet na stání S9 (apron jih).

Předem díky,
PB
[/quote]

Ahoj Pavle, napis mi prosím na mail vasy priletu. Uvazoval jsem o přidání z vlastní iniciativy, ale nenašel jsem nikde v kolik a v jaké dny lita. Navíc je to let neverejny, takže na stránkách nic není.
Takže prosím na mail údaje o letu, poté není problém. :)
Uživatelský avatar
By marenadl3
#126459
[quote="Libor Janda"]
Ahoj, bylo by prosím možné přidat ( i s ohledem na blížící se event) do letového řádu Kyjev? V reálu tato linka funguje, je tam ale mezipřistání v Košicích myslím. Díky
[/quote]

Ahoj, omlouvám se za zpoždění.
Ještě dnes odpoledne se na to podívám. ;)
Uživatelský avatar
By marenadl3
#126460
Linka do Kyjeva (UKBB) a zpět - OK976, OK977 - přes Košice byla přidána.
Taktéž byla přidána nedávno zavedená dvojice linek OK480 a OK481, relace Praha - Helsinky.
Po domluvě s PB (zaslání údajů) bude přidána nová destinace - a to Braunschweig (EDVE).

K dnešnímu datu (10. 3. 2016) by měl být letový řád na stránkách ČSA virtual totožný se zimním letovým řádem ČSA.
Co zůstává bez změn, je většina codesharů Travel Service, o kterých ještě staff ČSAv jedná, co s nimi.

[align=center]Dotazy ohledně letového řádu, náměty na přidání nových linek, nebo pochybnosti o správnosti letového řádu reportujte na adresu: sobaniec.m@seznam.cz.
Jako předmět vždy uveďte: Letový řád
[/align]

Předem upozorňuji, že přidávány budou prozatím pouze destinace z platného letového řádu. Po konzultaci můžou být taktéž uděleny výjimky (viz pravidelný let do onoho Braunschweigu). Pro ty, kteří chtějí lítat i mimo destinace nynějšího letového řádu, mohou využít ČSAv OnDemand.
O přidání oblíbených destinací (bývalých) se jedná, tak samo jako o již zmiňovaných codesharech.
O dalším průběhu budeme informovat.
Naposledy upravil(a) marenadl3 dne 10 bře 2016, 15:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
By Pavel
#126469
Díky MS za přidání všech Braunschweig linek do LŘ - v pořádku je tam vidím, rád si je zaletím.

PB
Uživatelský avatar
By CSA075
#126473
[quote="Pavel Brodský"]
Díky MS za přidání všech Braunschweig linek do LŘ - v pořádku je tam vidím, rád si je zaletím.

PB
[/quote]

I ja....
By Araneus
#126484
Já tam občas lítám. Tak pokud může být ten let sharovaný s AXX, tak se přidávám do soutěže  8)
Uživatelský avatar
By Libor Janda
#126645
Ahoj,

chtěl jsem požádat o přidání  Liverpoolu a Birminghamu do letového řádu ČSAv
Dle ČSA stránek od zítřka létají Liverpool a od 22.4. ten Birmingham.

Od května pak lítají myslím Pisa,Porto,Skopje.

Do emailu jsem Ti poslal nějaké podrobnosti o těch linkách.

Díky moc Libor
Uživatelský avatar
By marenadl3
#126647
V souvislosti s příspěvkem od Libora, bude s účinností od zítřka (tj. 1. 4. 2016) otevřena dvojice linek OK0668 a OK0669, a to do staronové destinace ČSA - Liverpoolu.

Upozorňuji, že se nejedná o aprílový joke. :)

Letu zdar!
MS
Přílohy
ČSA EGGP.jpg
ČSA EGGP.jpg (19.7 KiB) Zobrazeno 7116 x
Naposledy upravil(a) marenadl3 dne 01 dub 2016, 14:20, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
By marenadl3
#126813
Počínaje dnešním dnem (22. dubna 2016) byla otevřena zbrusu nová dvojice linek OK0662 a OK0663, mezi Prahou (CZ) a Birminghamem (GB).

Linka je operována ve čtvrtek, pátek, v neděli a pondělí, Airbusy A319.


Varianta ve čtvrtek:
OK0662: Praha - odlet 16:20 UTC, Birmingham - přílet 18:20 UTC. Doba letu - 2h 00min.
OK0663: Birmingham - odlet 19:00 UTC, Praha - přílet 20:50 UTC. Doba letu - 1h 50min.

Varianta v pátek:
OK0662: Praha - odlet 14:00 UTC, Birmingham - přílet 16:00 UTC. Doba letu - 2h 00min.
OK0663: Birmingham - odlet 16:40 UTC, Praha - přílet 18:45 UTC. Doba letu - 1h 55min.

Varianta v pondělí a neděli:
OK0662: Praha - odlet 09:30 UTC, Birmingham - přílet 11:30 UTC. Doba letu - 2h 00min.
OK0663: Birmingham - odlet 12:10 UTC, Praha - přílet 14:05 UTC. Doba letu - 1h 55min.

Letu zdar!
MS
Naposledy upravil(a) marenadl3 dne 22 dub 2016, 14:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
By CSA075
#126819
[quote="Marek Sobaniec"]
Počínaje dnešním dnem (22. dubna 2016) byla otevřena zbrusu nová dvojice linek OK0662 a OK0663, mezi Prahou (CZ) a Birminghamem (GB).

Linka je operována ve čtvrtek, pátek, v neděli a pondělí, Airbusy A319.


Varianta ve čtvrtek:
OK0662: Praha - odlet 16:20 UTC, Birmingham - přílet 18:20 UTC. Doba letu - 2h 00min.
OK0663: Birmingham - odlet 19:00 UTC, Praha - přílet 20:50 UTC. Doba letu - 1h 50min.

Varianta v pátek:
OK0662: Praha - odlet 14:00 UTC, Birmingham - přílet 16:00 UTC. Doba letu - 2h 00min.
OK0663: Birmingham - odlet 16:40 UTC, Praha - přílet 18:45 UTC. Doba letu - 1h 55min.

Varianta v pondělí a neděli:
OK0662: Praha - odlet 09:30 UTC, Birmingham - přílet 11:30 UTC. Doba letu - 2h 00min.
OK0663: Birmingham - odlet 12:10 UTC, Praha - přílet 14:05 UTC. Doba letu - 1h 55min.

Letu zdar!
MS
[/quote]

Od kvetna i B734