Jaký hardware je dobrý pro FSku, jaký joystick, grafika, procesor, prodám, koupím...
Uživatelský avatar
By radarada
#7941
Hmmm, pekne... pekne... :)
Koukam na ten vertical speed tam mas nejak udelane mysitko... to vypada zajimave :)
Jak mas vlastne uchycene vsechny ty prvky?
Mas to na vlastnorucnim tistaku nebo nejak jinak - jen nejaka deska s nejakymi uchyty...?


PS: Ja to budu mit (jestli neco... adoufam ze neco) v cervenem ;)
Uživatelský avatar
By radarada
#7964
Jeste dotaz... soucasti MCP jsou i nejake packove prepinace (auto-throttle, FD, autopilot disengage). Jak mas tyhle resene?
Jako prepinace nebo taky jako tlacitka... da se to vubec jako tlacitka, kdyz je podstatny stav, nikoli prepnuti?
Obrázek

Rada
By BAW751
#7995
1. autopilot disengage - pravděpodobně ještě doplním do panelu páčkový přepínač
2. auto-throttle - zatím neumím vyřešit jinak než tlačítkem se signalizací stavu pomocí LED (stejně vyřešen i FD). Byl by tam totiž potřeba páčkový přepínač, který páčku umí přepnout sám, resp. na základě signálu. A takový nemám :(
Uživatelský avatar
By radarada
#8008
[quote="BAW751"]1. autopilot disengage - pravděpodobně ještě doplním do panelu páčkový přepínač
2. auto-throttle - zatím neumím vyřešit jinak než tlačítkem se signalizací stavu pomocí LED (stejně vyřešen i FD). Byl by tam totiž potřeba páčkový přepínač, který páčku umí přepnout sám, resp. na základě signálu. A takový nemám :([/quote]
No to jsou prave presne ty duvody, proc se ptam :)

Nad tim disengage jsem premyslel... a rekl bych spis, ze by to melo byt tlacitko... ci jakesi packove tlacitko. Protoze CMD tlacitka defakto zapinaji autopilota - na stisk... a jakkoli ho druhym stiskem vyradim, tak predpokladam, ze stiskem disengage \'shodim vsechno\'...
Ale uplne presne nevim, jak to ma fachcit.

Co se tyce A/T... tak me napada pouzit jednu z LEDek, ktera je pouzit k indikaci A/T zaroven k sepnuti relatka, ktere by to vyplo.

Na FD asi staci obycejny prepinac... ale nebylo by krasne kdyby se to samo prepinalo, kdyz to prepinas v FSce? ;)

[quote="id123"]v realu ta packa AT a FD sama sekaskuje dolu? to se mi nezda.[/quote]
Seskakuje - treba pri pristavani po dosednuti... nevim jake dalsi podminky musi byt splneny, ale bezne mi to dela.

Rada
Uživatelský avatar
By radarada
#8155
POMOOOC!

Nejak jsem z toho zmaten :-(
Mam zatim jen desky, ale zkousim je propojit s FS a nejak to blbne. Mam par problemu a nevim co s nima...

1) Nastaveni Id IO desky
Jsem schopen nastavit ID displeju - pokazde na prvni pokus. Ale IO desku zaboha nemuzu prenastavit... proste at delam co delam, porad si mele svou a ma tam puvodni 31cku.

...kdyz uz jsme u te IO desky, tusi nekdo, k cemu je tam J16? Na desce je, ale ve schematu neni.
Ale zase je ve schematu v prezentaci, tam je ale bez popisu.

Jinak mi VSECHNO funguje ve FS Adminu jak ma - LEDky blikaji, vstupni tlacitka prepinaji, LED displeje zobrazuji.

Ale:

Kdyz spustim FS 2004, k tomu FSBUS router (fsbus.exe) skoro nic nefunguje. Funguje komunikace mezi routerem a FS (napr. HDG se v routeru zobrazuje tak, jak ho menim ve FS, naopak kdyz pomoci tlacitek v horni liste routeru prepinam aktivni tlacitko, jeho status se vypropaguje do FS. A naopak kdyz ve FS neco prepnu, tak vidim indikaci tohoto v routeru - LED dioda.

Dokonce funguje i propagace hodnot pro displeje fyzicky na displeje, takze onen zmineny heading vidim na LED displeji.

Tim to ale konci :-(
Tzn.:

2) IO deska defacto nespolupracuje.
a) Naprosto nereaguje na jakekoli vstupni eventy - signaly jsou posilane - LEDka na IO desce i na COM modulu blikne.
...prave jsem zjistil, ze funguje JEDINY pin - 0/0 blika stejne jako ostatni, ale dokonce se vypropaguje do FS - ale jen tenhle jediny!
(mam osazene prvni dve rady pinu - J6, J7 ~ piny 0-7, 32-39 dle FS Admina)
Zvlastni je, ze pri vyuziti Key Testu v Setup menu routeru, reaguje to na zmeny na celem J6, ale uz ne na J7.

Jeste poznamka - nijak jsem nekonfiguroval jednotlive vstupy, takze predpokladam, ze implicitne jsou vsechny vstupy jako jednoduche spinace.

b) Stejne nereaguje na vystupni stavy pro LEDky. Z FS se dostanou do routeru, ale uz nikdy nedojdou do IO desky - COM modul blikne, IO deska ale ne, tzn. neco se posle, ale nedojde to do IO desky.
Pri podobnem pokusu s DO/LED testem to taky moc nefunguje, pri stisku jakekoli LEDky dojde k resetu IO desky.

Podobne kdyz se pustim Display test ze stejneho menu, tak mi jakykoli pokus o zmenu obsahu zpusobi reset daneho prvku.


Zkratka... chova se to divne :-(
Pliiiz, HELP!!!

Rada
Uživatelský avatar
By radarada
#8163
Ahoj,

diky za potvrzeni... to preprogramovani CIDu je opravdu podminene zkratovanim J16 :-)

Kazdopadne z chovani te IO desky a routeru jsem opravdu frustrated and disappointed :(

Jen pro upresneni - router ma nastavenou kompatibilitu na \'NG controllers only\'. Predpokladam, ze je to spravne.

Jak jsem psal, ve FS Adminu se vsechno chova spravne... ale v samotnem routeru je to nejake divne :-(

Chjo... jdu spat... dobrou :)
Uživatelský avatar
By tgurecky
#8166
[quote="radarada"]Ahoj,
Jen pro upresneni - router ma nastavenou kompatibilitu na \'NG controllers only\'. Predpokladam, ze je to spravne.[/quote]
Negativ :) Má tam být buď Clasic, nebo Clasic + NG. Teď nesedím u svého lítaciho compu abych se podíval, ale "Only NG" je špatně.
By BAW751
#8183
A já bych tam dal pro změnu jen NG :) (dokonce to tam, myslím, mám).
Moje zkušenost zní: pokud ti ve FSBUSRouter nefunguje pro zjištění ID CID/RowID u spínačů/enkodérů/.../... autosense, je nejlepší FSBUS odinstalovat a znovu nainstalovat.
Uživatelský avatar
By id123
#8453
po vcerejsku nejde jinak, nez zacit doma stavet kokpit.
ze ja do toho simulatoru lezl :))
ted me zena roztrhne na dva maly Dobroty :)

hlavne potrebuju berany, tahaci az pod bradu :)
By BAW751
#9026
Dobrá a dobře míněná rada všem, kdož nemohou odolat a chtějí se pustit do stavby čehokoliv.
DOPORUČUJI si předem prostudovat a připravit i softwarové řešení. Po několikaměsíční zkušenosti už totiž vím, že jedna věc je elektroniku probudit k životu a druhá je její připojení k simulátoru.
Dnes je prakticky totiž JEDINĚ B767-300 Level-D díky SDK a FSCONV PLNĚ připraven pro připojení k \"home made\".
Ne, nebojte se, nechci vás odradit :), jen se podělit o zkušenosti.
Uživatelský avatar
By radarada
#9312
Panove, dovolte mi predstavit vam B737 NG MCP+ panel aneb Rapsodie v cervenem! :D
Fotka je sice maximalne nemozna (postarsi motorola), ale dulezite je, ze to je a funguje! :)

Obrázek

Kazdopadne, jak pise Petr... jest to tak. Jedna vec je rozchodit to ve FS Adminovi a druha pak vsechno funkcne nakonfigurovat primo pro MSFS... takze v Beskydech budu mit co delat ;)
Ale jak pise dal, nenechte se tim jakkoli odradit! :)

Rada
Uživatelský avatar
By radarada
#9316
Ja mel u displeju jediny problem - ze 6 koupenych ATMELu mi 2 nefungovaly. Z dalsich 3, ktere jsem dokoupil pak zase 1 nefungoval. Aneb z 9 kusu jsem poskladal 6 funkcnich... netusim proc. Ale jinak to fungovalo a funguje vsechno spolehlive na prvni, maximalne na druhy pokus :)

Rada
Uživatelský avatar
By radarada
#9338
Neslo, naprogramovat CID, neslo do toho posilat zadna data. V lepsim pripade to proste po zapnuti ukazalo 5ku a od te doby uz nikdy nic.
Nepomohlo ani prendavani do jinych patic (v ramci six packu), zatimco jine na danem miste normalne fungovaly.
Hral jsem si si s tema Security bitama... pri nejake kombinaci se mi podarilo nastavit, ze to reagovalo v prumeru tak na kazdy 10 prikaz... normalne to ale proste nefungovalo.
Je mi jasne, ze je az prilis podezrele, aby cca 30 % cipu jaksi nefungovalo... ale kdyz jine fungovaly...
Dokumentaci k ATMELum jsem teda bohuzel nestudoval.

Mas na to reseni?
Kdyby jo - super - az budu stavet radio panel, tak to vyuziju :-)

Rada
By BAW751
#9368
1. (mně to problémy dělalo) Pokud jsem flashoval sw do ATMELu, nemohl jsem mít k němu připojené LED displeje.

2. Já tu dokumentaci, protože už jsem byl dost zoufalý :), přečetl (tedy tu část se security bits), a nastavil je takhle:
V manuálu
CKSEL3 1
CKSEL2 1
CKSEL1 0
CKSEL0 0
SUT1 1
SUT0 0

Nově
CKSEL3 0 - tady je změna oproti manuálu
CKSEL2 1
CKSEL1 0
CKSEL0 0
SUT1 1
SUT0 0
...a funguje to se stoprocentní účinností. A nejen mně :)
Uživatelský avatar
By radarada
#9373
Ad 1)
Zajimava myslenka... nekdy jsem to delal bez, nekdy s... nenapadla me souvislost s tim. Ale urcite to minimalne u nekterych fungovalo, i kdyz jsem mel displeje pripojene.

Ad 2)
Tuhle kombinaci jsem asi zrovna nezkousel... ted uz to necham tak, ale pro budouci radio, to urcite prubnu! :)

Kazdopadne diky!
...zbytek probereme v Beskydech :)

Rada

PS: \"Tesi\" me, ze nejsem sam, kdo byl chvilema zooufaly... :D
By BAW751
#9378
Ad 1) \"bez\" je výsledek stoprocentní. Tedy pokud ještě není chybka třeba na plošňáku (např. malinká kapka cínu mezi dvěma piny na konektoru, špatně vyleptáno)

Ad 2) Vyzkoušeno v mnoha pokusech na dvou různých sestavách a výsledek rovněž stoprocentní. Nastavení není výsledkem metody \"pokus omyl\", ale přečtení té dokumentace. Možná jsem v ní něco úplně správně nepochopil, ale vyšlo mi z toho uvedené nastavení. Použil jsem ho a začlo to okamžitě chodit :)