Vše co nepatří jinam a přesto může ostatní zajímat.
Uživatelský avatar
By PavelS
#59194
Soutěž pochopitelně vyhodnotí odborník s místní znalostí (já bych tam nenašel ani odpalovací rampy SS-20).
Uživatelský avatar
By JAV
#59197
Za odborníka s místní znalostí se považuji já a říkám s. Shrbený - správně!
Jak toto celé vzniklo? V sobotu jsem se autem vracel z Vídně a s nadšením jsem PS esemeskoval, že máme STO, altitude GND (ano, až tak daleko naše úchylka došla). V neděli jsme si vyjasnili, že se nejedná o Stöckerau, jak se někteří nejmenovaní odborníci domnívali, ale skutečně o Stockerau. Pak se pro změnu PSho úchylka projevila naplno a vyhlásil tuto soutěž. Myslím, že říkal, že výherce získává týdenní pobyt v luxusním hotelu v Karlových Varech (dosud se staví, ale bude prý opravdu luxusní).

Jinak pro hledače raket, pozpoznávače obrazu a jiné kouzelníky: moderní soutěžící najde souřadnice STO v ajraku a spustí Google Earth. Výsledek se dostaví cobydup...
Uživatelský avatar
By PavelS
#59204
Doplním genezi vzniku soutěže:

je to tak, jak píše JAV, ale když mi tvrdil, že Stöckerau není ö, ale o, tak jsem nevěřícně nasměroval GoogleMap - a zjistil, že nekecá.

Hlavně ale jsem zkoprněle zíral na krajinu severně od Stockerau, kde jsou miliony políček soukromých zemědělců, což mi připomnělo dávno zapomenutou navigační pomůcku z AK:

\"Soudruzi, tam na západě (NSR) to poznáte tak, že tam maj takový maličký políčka jenom. Oni tam vůbec nemají JZD a tak ma každej takový maličký poličko a tam si něco pěstuje, to víte, to není jak u nás. A to poznáte hned. Kdybyste viděli, že pod váma sou takový malinkatý políčka, tak to je, soudruzi, průser. .... \"

Prakticky to vyzkoušel kolega z Toužimi, který se kupodivu i s Blaníkem vrátil zpět do vlasti a při mučení pak přiznal, že problém si uvědomil právě proto, že \"... pode mnou byly takový divný malý políčka, to sem nikdy neviděl ..\".

To není vtip.
Uživatelský avatar
By amalka
#59205
No i minule ta soutěž s OKG byla dobrá. Člověk si až na základě toho často uvědomí, kde vlastně ta která věc stojí.
Uživatelský avatar
By Quit
#59228
[quote="amalka"]Ale soutěž to je dobrá, taky něco přidám (není to VOR). :P[/quote]

Protože dosud nikdo na Amálkův dotaz neodpověděl tak si dovolím já - na obrázku je (celkem nový) sekundární radar Písek (a někde je tam taky schované DME PSK 117,6 MHz, 494705N 0140205E) :D
Uživatelský avatar
By Ico
#59232
Velmi dobry pocin pani :) , dovolil by som si dalsiu do plena:

Obrázek

Davejte panove :)
Uživatelský avatar
By amalka
#59244
[quote="Quit"][quote="amalka"]Ale soutěž to je dobrá, taky něco přidám (není to VOR). :P[/quote]

Protože dosud nikdo na Amálkův dotaz neodpověděl tak si dovolím já - na obrázku je (celkem nový) sekundární radar Písek (a někde je tam taky schované DME PSK 117,6 MHz, 494705N 0140205E) :D[/quote]

Správně. Ono je to celý údajně ?primár? i sekundár dohromady (včetně DME PSK).

Najde někdo obrázek toho druhého RSR/SSR (BUKOP) ? Je někde severozápadně od Brna, jenže souřadnice sem zatím nenašel.
Uživatelský avatar
By Ico
#59250
Michale mas pravdu, VOR PPD...
Uživatelský avatar
By Quit
#59617
[quote="amalka"][quote="Quit"][quote="amalka"]Ale soutěž to je dobrá, taky něco přidám (není to VOR). :P[/quote]

Protože dosud nikdo na Amálkův dotaz neodpověděl tak si dovolím já - na obrázku je (celkem nový) sekundární radar Písek (a někde je tam taky schované DME PSK 117,6 MHz, 494705N 0140205E) :D[/quote]

Správně. Ono je to celý údajně ?primár? i sekundár dohromady (včetně DME PSK).

Najde někdo obrázek toho druhého RSR/SSR (BUKOP) ? Je někde severozápadně od Brna, jenže souřadnice sem zatím nenašel.[/quote]

Buchtů kopec (BUKOP) je zde :) Mimochodem je to rekreační středisko ŘLP, ale můžou tam i lidé "zvenčí". K dispozici jsou tři byty se dvěma dvoulůžkovými pokoji nebo jeden byt se dvěma čtyřlůžkovými pokoji, s vybavenými kuchyněmi, s koupelnami a s WC. V budově je také společenská místnost pro 20 osob a malá tělocvična na stolní tenis.
Uživatelský avatar
By Quit
#59618
[quote="amalka"][quote="Quit"][quote="amalka"]Ale soutěž to je dobrá, taky něco přidám (není to VOR). :P[/quote]

Protože dosud nikdo na Amálkův dotaz neodpověděl tak si dovolím já - na obrázku je (celkem nový) sekundární radar Písek (a někde je tam taky schované DME PSK 117,6 MHz, 494705N 0140205E) :D[/quote]

Správně. Ono je to celý údajně ?primár? i sekundár dohromady (včetně DME PSK).

Najde někdo obrázek toho druhého RSR/SSR (BUKOP) ? Je někde severozápadně od Brna, jenže souřadnice sem zatím nenašel.[/quote]

Buchtů kopec (BUKOP) je zde :) Souřadnice si určitě zjistíte :-)
Mimochodem je to rekreační středisko ŘLP, ale můžou tam i lidé "zvenčí". K dispozici jsou tři byty se dvěma dvoulůžkovými pokoji nebo jeden byt se dvěma čtyřlůžkovými pokoji, s vybavenými kuchyněmi, s koupelnami a s WC. V budově je také společenská místnost pro 20 osob a malá tělocvična na stolní tenis. V létě je možno využít posezení venku, bazén a hřiště.
Jezdím tam s rodinou každý rok, je tam krásný klid uprostřed lesa. Ve vesnici pod kopcem (Daňkovice) je výborná hospoda Selský dvůr (točí Bernard).

(Tak jsem pěkně přihřál ŘLP polívčičku :))