Vše o simulátoru X-Plane.
Uživatelský avatar
By penickao
#129080
Možná blbý dotaz, ale víte někdo jak dostat do letadla s GPS v XPL 11 (třeba C172 nebo jakýkoli Beech) vzdušné prostory do té nativní GPS? Dříve v FSX jsem lítal B58, kde se v rámci toho Garmina dalo přes CLR proklikat k zobrazení vzdušných prostorů, ale u žádného Xplane letadla jsem již tuto možnost neviděl... Taky by se mi líbilo, kdyby tam šly zobrazit VFR body...
Uživatelský avatar
By ONDR4.cz
#129093
Mno, úplně mi ten postup z odkazu nefunguje, podařilo se to někomu opravdu zprovoznit?

EDIT: Už jo, správná cesta je pouze X:\X-Plane 11\Custom Data\airspaces, tedy bez GNS430.
Naposledy upravil(a) ONDR4.cz dne 26 bře 2017, 22:18, celkem upraveno 1 x.
By mano
#129097
vravim je to podobne, len s tym ze xpl 10 vedel zo zaciatku zozrat iba jeden subor s prostorami, teraz si mozere pre kazdy stat dat jeden subor a v pohode to funguje.. na org je par aktualnych map :)
Uživatelský avatar
By penickao
#129790
Ahoj,
Prostory v XPL11 už nějaký čas používám - zejména jako super pomoc pro Carenado B1900 a Cessna 172. Co mi ale docela dost chybí je nějaký přehled o VFR bodech a tratích. Ano, vím, že tady by kdekdo mohl argumentovat tím, že VFR je primárně o srovnávací navigaci, takže bych měl mít na kolenách mapu a porovnávat body na mapě s tím, co vidím dole kolem letadla v ortofoto od Ondry Čady, nicméně asi se dá shodnout na tom, že pro kontrolu a pomoc s orientací při co nejvíce reálném letu v nereálném prostředí by nebylo špatný, kdyby defaultní Garmin 530 zobrazoval i tyto VFR aidy..

Má někdo nějaký tip, případně přímo files, které by tyto body obsahovaly?
Uživatelský avatar
By penickao
#129791
Mimochodem, dneska jsem doladil i soubor na prostory pro LZBB, takže kdyby je někdo chtel, pošlu. Nicméně stále si nevím rady s tím, že když odzoomuju GNS530 na určitou vzdálenost, prostory mi postupně mizí. Nevím zda je tato vlastnost té defaultní GPS nastavitelná, nebo je to natvrdo.
Uživatelský avatar
By Jurawood
#129798
Ahoj, já používám zdarma externí GPSku FSWidgets.com

Vyfotíš nebo stáhneš aktuální icaovky s prostory...TMA.. , letištní mapy s body , zkalibruješ si mapy a pak už jen letíš a přepínáš
si za letu různý mapy, zvětšeí apod.. Funguje bezchybně.
Uživatelský avatar
By penickao
#129799
[quote="Jiří Petlach"]
Ahoj, já používám zdarma externí GPSku FSWidgets.com

Vyfotíš nebo stáhneš aktuální icaovky s prostory...TMA.. , letištní mapy s body , zkalibruješ si mapy a pak už jen letíš a přepínáš
si za letu různý mapy, zvětšeí apod.. Funguje bezchybně.
[/quote]

Loool to je pro Apple TV? Tak to je mazec to si musím vyzkoušeet :)

Akorát tam vidím všechno za prachy tak nevím jaký konrktétně produkt jsi myslel...