Oficiální fórum Czech Air Force Virtual.
By martintlolka
#117767
Nedávno jsem na technetu četl hezký článek o vojenském cvičení na D1 u Měřína.
Pokud vím, tak armáda pořád tento úsek vede jako záložní letiště, tak mě napadlo, jestli bychom si nezkusili udělat nějaké to cvičení.
Začal jsem smolit mapu pro X-Plane (zatím mám položené panely). Napadá vás někoho jaké vybavení by takové letiště mělo mít?
Předpokládám nějaké základní osvětlení. NDB, možná VOR? V reálu bych čekal, že půjde o mobilní vysílače.
Co vy na to?
Uživatelský avatar
By Radizz
#117772
[quote="Martin Tlolka"]
Nedávno jsem na technetu četl hezký článek o vojenském cvičení na D1 u Měřína.
Pokud vím, tak armáda pořád tento úsek vede jako záložní letiště, tak mě napadlo, jestli bychom si nezkusili udělat nějaké to cvičení.
Začal jsem smolit mapu pro X-Plane (zatím mám položené panely). Napadá vás někoho jaké vybavení by takové letiště mělo mít?
Předpokládám nějaké základní osvětlení. NDB, možná VOR? V reálu bych čekal, že půjde o mobilní vysílače.
Co vy na to?
[/quote]

Ahoj,

Měřín existuje a cvičení na téhle ploše se na VATSIM už dvakrát událo:
http://www.vacc-cz.org/forum/index.php/ ... 415.0.html
http://www.vacc-cz.org/forum/index.php/ ... 169.0.html

(V obou případech u toho jsou i screeny.)

Scenerku tehdy vytvářel JM. Určitě by nic nenamítal proti jejímu zdokonalení či konverzi pro X Plane. Zkus ho poprosit. ;) :)
By martintlolka
#117776
Tak to mě v zápalu nadšení nenapadlo :-)
Alespoň jsem si vyzkoušel tvorbu a polohování nového letiště. Jindru určitě zkontaktuji.
Dík za tip.

PS. Ty tiskové zprávy ohledně incidentu a vykázání Gripenu z pražského TMA stojí za to :-)
Naposledy upravil(a) martintlolka dne 07 lis 2014, 10:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
By Jindřich
#117779
[quote="Jaroslav Šubert"]
[quote="Martin Tlolka"]
Tak to mě v zápalu nadšení nenapadlo :-)
Alespoň jsem si vyzkoušel tvorbu a polohování nového letiště. Jindru určitě zkontaktuji.
Dík za tip.
[/quote]

Teďka jde oto, podle čeho to Jindra usazoval. Pokuď podle souřadnic tak dobrý,ale v tom případě se pak nemůžem potkat. Ale jestliže to usadil do orta ( ta poloha sedí jak ve FS9,tak FSX ) tak výborný,což samozřejmě preferuju já a má to své opodstatnění.
[/quote]
Dle ortha. Nicméně tu scenerku už nemám a ani nevim jestli někde je.
Žádné navigační zařízení tam nebylo. Jediné čeho jsem si všiml, že dálnice v tom místě vede přesně po radiále BNO VOR.
Uživatelský avatar
By Radizz
#117799
[quote="Jindřich Machalínek"]
[quote="Jaroslav Šubert"]
[quote="Martin Tlolka"]
Tak to mě v zápalu nadšení nenapadlo :-)
Alespoň jsem si vyzkoušel tvorbu a polohování nového letiště. Jindru určitě zkontaktuji.
Dík za tip.
[/quote]

Teďka jde oto, podle čeho to Jindra usazoval. Pokuď podle souřadnic tak dobrý,ale v tom případě se pak nemůžem potkat. Ale jestliže to usadil do orta ( ta poloha sedí jak ve FS9,tak FSX ) tak výborný,což samozřejmě preferuju já a má to své opodstatnění.
[/quote]
Dle ortha. Nicméně tu scenerku už nemám a ani nevim jestli někde je.
Žádné navigační zařízení tam nebylo. Jediné čeho jsem si všiml, že dálnice v tom místě vede přesně po radiále BNO VOR.
[/quote]

Scenerku z Rhino 2011 přihazuji. ;) A přidávám i VFR chart, kterou jsme tehdy vydali:
http://is.muni.cz//www/251464/lkme_scenery.zip
http://is.muni.cz//www/251464/LKME_VPRC.pdf


...ta souvislost s radiálou na BNO VOR mi přišla (už tehdy) nesmírně zajímavá (a "nenáhodná").
Uživatelský avatar
By Radizz
#117808
[quote="Jaroslav Šubert"]
Hm, pěkný. Nechce s tím autor oficiálně něco udělat ? Hádá se to se scenerkou Mělník od Reptila, kde je schodnej název AFka, pokuď nechcete teda to co jsem sem dal :-\ Navíc nesedí na ortu, bohužel. Jinak Radku dobrý  :)
[/quote]

Já tomu pendrek rozumím (je to pro mě těžce španělská osada), ale tak spojte síly. ;) JM na to teď asi nemá čas (není to priorita), ale myslím, že by Ti/Vám dovolil do jeho práce zasáhnout. Tak ji použij a vylepšuj, máš-li do toho chuť, hm? :) (Nebo jsem mimo a z nějakých technických důvodů by to nešlo?)

...důležitý jen je vydávat to trošku koncepčně. Vždycky na tom zapracovat, a pak to vydat jako "balíček". Budeš-li svou práci trousit drobenkovým způsobem (po dílčích vylepšeních, která si bude muset každý zapracovat sám), hrozí reálně, že to celé časem upadne v zapomnění (což by byla škoda).
Naposledy upravil(a) Radizz dne 08 lis 2014, 10:15, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
By Radizz
#117809
[quote="Martin Tlolka"]
PS. Ty tiskové zprávy ohledně incidentu a vykázání Gripenu z pražského TMA stojí za to :-)
[/quote]

:D :D :D
Uživatelský avatar
By Radizz
#117847
[quote="Jaroslav Šubert"]
Radku,já tomu taky ten pendrek  :),ale to málo co jsem si chtěl udělat, to jsem si udělal . Jinak je dobře, že jsi to našel a strčil sem, aspoň to PDFko je tam u toho pro mě dobrý.
Káždopádně nemůžu tady veřejně dávat a říkat, co kde kdo má přejmenovat Mělník LKME na LK27.Je to starší záležitost a pokuď nemám svolení autora, tak bohužel.
No a k jádru. Sjednotil jsem data do obou simů a potřeboval bych 2-3 dobrovolníky na dnešek kolem 18ooz řad CEFů(není podmínkou) FS9-FSX na košt a dorovnání prkovacích míst . Jestli se někdo dneska najde, dejte echo do SZ nebo nejlépe na TS 3. Co jsem koukal, tak Letecká pošta žádná hitparáda a asi to nikoho nezijímá .
[/quote]

Já jen, jestli jsem to správně pochopil: dochází ke kolizi dvou názvu, jeden je v balíčku Měřína a jede v balíčku Mělníku. Nešlo by tedy soubor (celé označení letiště) cca přejmenovat namísto balíčku Mělníku v balíčku Měřína? Tam by přece svolení autora nebylo tak těžké (věřím, že JM rád udělí). Není-li ICAO označení kolizní, ať se Měřín jmenuje třeba LKMN (my tenkrát LKME použili zcela nahodile = vymysleli jsme si to). ;)

Pak by se to snad dalo publikovat (třeba klidně v tomhle vlákně) jako upgradovaný balíček Měřína. ;)

...žádný mainstream to nebude. :) S tím je asi potřeba se smířit. Jen... sám vidíš, občas se najde nadšenec, kterého to napadne oprášit. A ze zkušeností vyplývá, že pokud to není pohromadě, zapadne to. Byla by škoda, aby Tvoje snažení přišlo v budoucnu vniveč, kdyžs to posunul dál. ;) (I kdyby jen o malinkou píď...)
Uživatelský avatar
By Radizz
#117858
[quote="Jaroslav Šubert"]
Radku mrkni do SZ, máš tam link na stažení jednoho baličku a ten už Ti řekne co a jak a určitě se zorientuješ :) . Je to jak pro FS 9, tak  FS X. Doufám že něco podobnýho máš nainstalovanno:D a jestli můžu teda poprosit, když sosneš,dej vědět jak to vypadá taky jinde na PC .
[/quote]

Díky!

Stáhnu a mrknu; jen nevím, kdy mrknu (moje FS je v dezolátním stavu a není letuschopná). Z obrázků to ale vypadá dobře! :) ...jako prča by byla dodělat tam ten McDonald a vůbec ty kravinky, co jsou okolo dálnice...

...ale jak píšeš o post výš, masový zájem o to nebude nikdy, takže by se úsilí do toho vložené s pravděpodobností hraničící jistotě nevrátilo.

Tak jako tak děkuju za rozvoj virtuálního vojenského letectví. Píšu si do notýsku a doufám, že až se budou rozdával metály, přijdeš ve fleecové mikině s výložkami. ;) :)
Uživatelský avatar
By Radizz
#117862
[quote="Jaroslav Šubert"]
Každopádně je to už kupodivu otestovaný i s ovečkama a pro mě uzavřená věc, tak nemusíš kvaltovat. A abych nezapoměl ze slušnosti k autorům, to VPRC pdf může býti u toho přiložený ? Netuším kdo ho dělal a kde by se dalo jinak sehnat a tady snad ani není  ;) http://lis.rlp.cz/

PS: Dělám to z nudy pro zábavu. ;)
[/quote]

To pdf taky vytvářel JM (nemá reálnou předlohu, je jen vytvořené "ve stylu" LIS). Teď mluvím tak trošku za něho, ale já bych ho k tomu klidně přiložil (myslím, že JM nebude mít námitky). Do nějakého "read me" bych k tomu napsal, že jde o mapku, která byla použita v rámci virtuálního vojenského cvičení Flying Rhino 2011 Virtual.

P.S.
Doufám, že jsem Tě s tím metálem neurazil. :) To byl jen pokus o vtip. ;)
Uživatelský avatar
By Gelba
#117871
Jůůů, paráda!  :)

Byl by si ji schopen poskytnout štábu virtuálních českých vzdušných sil, pro případné cvičení? Zde by rozhodně našla využití a byl bych za ní velice vděčný.

P.S.: Neuvažuješ o létání pod CEFv?  ;)
Uživatelský avatar
By Gelba
#117877
[quote="Jaroslav Šubert"]
Takže občas na ten TS mrkni  :)
[/quote]

Jsem na tom s časem tak blbě, že jsem rád, že jsem rád :)
Uživatelský avatar
By Macek
#117946
V reálu je motorest ve směru do Prahy (myslím, že ne moc funkční ???, navíc je až na konci "ranveje" ) a pumpa s  McDon. a nějakou hospodou ve směru do Brna.