Forum pro otázky a diskuze o českém VATSIMu a online létání všeobecně.
Uživatelský avatar
By radarada
#114185
Přátelé,
aby řeč nestála, vložil jsem na náš web do pravého pruhu drobnou \"flame-war\" anketku, tak se ukažte, jak to vidíte a volte :)

Pokud se na toto téma rozproudí diskuze, bude to fajn - ale pamatujte na slušné vychování! ;)

A klidně nahoďte další téma k anketce :)

Rada
Uživatelský avatar
By Schindler
#114187
Nápad dobrý, ale posunul bych to níž, seznam ATC a pilotů mi přijde \"důležitější\".
Uživatelský avatar
By anhista
#114188
Aha, bug, jde hlasovat vícekrát!
Cca. před půl hodinou jsem hlasoval, teď jsem to otevřel a šlo to znova.
Uživatelský avatar
By radarada
#114189
No, hadam, ze jde hlasovat vicekrat, kdyz si promazes cookies. Nezkousel jsem to. Ale melo by to byt cca takhle chranene. Mne to podruhe hlasovat nepovoluje (bez toho, abych neco promazaval).

Ad poradi - v tuhle chvili chci, aby to bylo videt a zaujalo. Kdyz to bude dole, malokdo si to sam o sobe vsimne...

Rada
Uživatelský avatar
By radarada
#114301
Jinak anketa Airbus vs. Boeing dopadla nasledovne:
- 74% pilotu preferuje Boeing
- 14% pilotu preferuje Airbus
- 10% pilotu ma rado oba stejne
- zbyla 2% to maji nejak jinak...

Rada
Uživatelský avatar
By radarada
#114463
A vysledky te predchozi: Co vás (bez ohledu na finance) v reálu nejvíce láká?
- 56,8% Létání jako dopravní pilot - tedy pro nějakou aerolinku
- 21,6% Létání jako obchodní pilot - létat tak nějak všude možně
- 12,0% Létání jako soukromý pilot (PPL či ULL) - prostě jen tak pro sebe
- 3,2% Plachtění Paragliding / skydiving apod.
- 0,8% Balónové létání
- 5,6% Nic... stačí mi virtuální poletování, reálně bych do toho nešel
- 0,0% Nic z toho, létání mě vůbec nebere (jste tady správně?)

Rada
Uživatelský avatar
By radarada
#114613
A samozřejmě výsledky té předchozí Máte rádi (virtuální) létání za VFR?:
- 5,2% Miluju VFR, létám jen VFR!
- 5,2% Mám rád VFR a často jej létám.
- 21,6% Mám rád VFR stejně jako IFR.
- 23,7% Ale jó, občas si VFR rád dám.
- 17,5% VFR mě moc nebere.
- 8,2% VFR vůbec.
- 11,3% Rád bych létal VFR, ale zatím... nevím jak/to neumím/jsem línej...
- 7,2% Co je to VFR?

Rada

PS: Vymyslete nekdo trest pro ty, co nevedi, co je to VFR! :)
By Ladis76
#114614
Nová anketa dobrá, jen škoda, že jde zatrhnout jen jedna možnost :D
Uživatelský avatar
By Schindler
#114615
[quote="Ladis76"]Nová anketa dobrá, jen škoda, že jde zatrhnout jen jedna možnost :D[/quote]

Láďo, tady se nezaškrtává šest políček jako u sportky :D
Uživatelský avatar
By radarada
#114616
No, proto je tam to slovicko \"nejvetsi\", coz by mela byt pouze (maximalne) 1 oblast :)

Rada
By Ladis76
#114617
[quote="Schindler[/quote"]Láďo, tady se nezaškrtává šest políček jako u sportky :D[/quote]
Vtipný :D :D :D

ad. Rada. Jenže já si nemůžu vybrat tu "největší" :)
Uživatelský avatar
By radarada
#114619
[quote="Ladis76"]ad. Rada. Jenže já si nemůžu vybrat tu "největší" :)[/quote]
Jsi uz velky kluk, jsem si jisty, ze to zvladnes ;)

Rada
Uživatelský avatar
By Luboš Kučera (LK 154)
#114650
\"Něco jiného\" v aktuální anketě pro mne znamená, že nerozumím řídícím kvůli tomu, že jsou velmi špatně slyšet, trhá se to, nebo hrozně drmolí. Často nepomáhá ani opakování, následně si připadám jako debil (tyhle problémy nemám u nás téměř vůbec, ale venku s tím dost bojuju).
Uživatelský avatar
By radarada
#114652
Nemuze to byt treba spatnou kvalitou/stabilitou Tveho pripojeni?

Rada
Uživatelský avatar
By Luboš Kučera (LK 154)
#114657
[quote="radarada"]Nemuze to byt treba spatnou kvalitou/stabilitou Tveho pripojeni?

Rada[/quote]

Určitě ne. UPC kabel 60Mbps musí být dostačující. Některé ATC a piloty je zkrátka slyšet krásně a zřetelně, od některých slyším jen souvislý příval zvuku, ze kterého nelze rozpoznat jednotlivá slova.
Uživatelský avatar
By Schindler
#114659
[quote="Luboš Kučera (LK 154)"][quote="radarada"]Nemuze to byt treba spatnou kvalitou/stabilitou Tveho pripojeni?

Rada[/quote]

Určitě ne. UPC kabel 60Mbps musí být dostačující. Některé ATC a piloty je zkrátka slyšet krásně a zřetelně, od některých slyším jen souvislý příval zvuku, ze kterého nelze rozpoznat jednotlivá slova.[/quote]

Tak by stálo za to takovou tu skutečnost hned hlásit, popř. nám napsat nějaké porovnání, jak to komu mluví :)
Uživatelský avatar
By Luboš Kučera (LK 154)
#114660
[quote="Schindler"][quote="Luboš Kučera (LK 154)"][quote="radarada"]Nemuze to byt treba spatnou kvalitou/stabilitou Tveho pripojeni?

Rada[/quote]

Určitě ne. UPC kabel 60Mbps musí být dostačující. Některé ATC a piloty je zkrátka slyšet krásně a zřetelně, od některých slyším jen souvislý příval zvuku, ze kterého nelze rozpoznat jednotlivá slova.[/quote]

Tak by stálo za to takovou tu skutečnost hned hlásit, popř. nám napsat nějaké porovnání, jak to komu mluví :)[/quote]

Téma pro další anketu: Kterému ATC je nejméně rozumět? Následují vaše jména ... :)
Uživatelský avatar
By Macek
#114663
[quote="Luboš Kučera (LK 154)"]"Něco jiného" v aktuální anketě pro mne znamená, že nerozumím řídícím kvůli tomu, že jsou velmi špatně slyšet, trhá se to, nebo hrozně drmolí. Často nepomáhá ani opakování, následně si připadám jako debil (tyhle problémy nemám u nás téměř vůbec, ale venku s tím dost bojuju).[/quote]

Taky se přimlouvám za téma, i když si jako debil připadám nejen na Vatsimu :) :). A možná více, než anketa by pomohlo fakt okamžitě říct řídícímu - dost často nejsem schopen rozeznat ani volačku :( :( :( :(. Navíc ostatní zvuky z internetu - Skype, You tube etc. v pohodě a čisté. Reální ATC např. na Mošnově a na Vatsimu (obecně, nejen u nás) - rozdíl třídy :(. Ale je otázka, jestli při spuštěné FSX, addonech, počasí atd. při letu online je ještě v těch drátech místo na zvuk :) :) :) :)
Uživatelský avatar
By radarada
#114892
Navrhovana anketa IMHO nedava uplne smysl... pokud je nekomu spatne rozumet, je to treba s nim resit. Pilotum taky casto neni rozumet, nehlede na to, ze kazdy vysila jinak hlasite = u jednoho si musim nastavit nejvyssi hlasitost a prilepit ucho na sluchatko, u druheho mi to pak urve ucho... toto je treba resit primarne za provozu.
Na kvalitu prenosu jako takoveho ma bohuzel vliv zejmena sirka pasma pro voice vyhrazena, ktera neni prilis velka. To ale samozrejme neznamena, ze se s kvalitou neda hybat. Ale znova - resit za provozu...

Rada
Uživatelský avatar
By radarada
#114894
Opožděné výsledky předchozí ankety na téma Co mi ve virtuálním létání dělá největší problém?:
- 41,3% V podstatě nic, lítám jako ďábel a nic mě nemůže překvapit!
- 27,5% Přesné chápání pokynů ATC (zejména ty méně standardní/časté či při hustším provozu)
- 11,3% Hlasová komunikace (dle frazeologie) - ať už EN nebo CS
- 8,8% Kompletní ovládání letadla
- 6,3% Mapy a IFR/VFR postupy a procedury
- 5.0% Něco jiného... (napište do fóra)

Pokud pominu suverenni odpoved temer poloviny pilotu, vyvstava nam jako nejvetsi problem presne chapani pokynu ATC. Muzete to jednotlivi hlasujici zde rozvest? Pokud to jenom trochu pujde, radi bychom toto skore vylepsili :)

Rada

PS: Jinak k dispozici dalsi anketka na tyden...

PPS: Porad plati, ze hledam dalsi napady pro dalsi ankety...!
Uživatelský avatar
By Luboš Kučera (LK 154)
#114895
[quote="radarada"]
PPS: Porad plati, ze hledam dalsi napady pro dalsi ankety...![/quote]

Co třeba způsob ovládání simu. Joy, berany, homecockpit, klávesnice, myš.
Nebo zajímavé by bylo zjistit, na kolik procent piloti postupují as real as it gets (cold and dark. světla, přesný propočet paliva, poctivé ladění VOR atd.)
Možná by byla zajímavá anketa o množství legálního a nelegálního SW pro SIM, ale svůj nápad okamžitě zavrhuji, protože všichni jistě létají na 100% legálního SW. :)