Pro otázky ohledně software a připojení na VATSIMu. SB, FSInn, ASRC, VRC, EuroScope, ServInfo, ActiveSky a další.
By radbrad4
#60104
Zdravim, od doby co letam na VATSIMu mam problem. Kdyz naladim jakoukoli frekvenci neslysim na ni provoz, zatimco kdyz ja mluvim me ATC slysi. Nyni mam FSX+FSInn+w XP. Puvodne jsem mel w7+fsx+sb4, to jsem nebyl slyset ani ja. Vyzkousel jsem vsechny kombinace, tj. FSX+ vsechno FS9+vsechno (na w7 i na XP) a problem pretrvaval. Pri pingu rampa.vacc-cz.org (nebo tak nejak to bylo :-) ) jsem mel odezvu 8ms,0 lost. Snazil jsem se to resit se spoustou ridicich (kterym dekuji :) ) a bohuzel nevyresily jsme. Tez jsem se pokusil pripojit i na jinem miste, problem pretrvaval, takze by to melo byt asi nekde u me v PC. No to je snad vse... Nevite nekdo co s tim? :) R.
Uživatelský avatar
By Pavel
#60109
V SB i někde v FSInnu se dá přepínat \"direct sound\" a \"wave\" nebo něco takového, zkoušel jste přepnout na tu druhou polohu než aktuálně máte?
Uživatelský avatar
By Pavel
#60116
To s těmy porty není podle mě uplně zcestná myšlenka, ale když já nevím, po jakym portu to leze. Co vypnutí firewallu, antiviru? A nemá router nějaké zabezpečení? Muj má nějakej integrovanej firewall a filtr přímo v sobě, oboje se dá vypnout.
Uživatelský avatar
By Pavel
#60117
A, jak se to chová že vás řídící neslyší? Řídící neslyší nic/nevidí že někdo klíčuje, nebo řídící slyší šum?
By radbrad4
#60118
Firewall a antivir na lety vypinam, s tim firewallem v routeru to bude docela problem, protoze kdyz nedam adminovi konkretni porty pro vyjimku asi mi na****. Zeby byl pro odesilani voice jiny port nez pro prijimani?
Uživatelský avatar
By Pavel
#60120
Jo to není router přímo u osobního počítače, ale nějaká proxy, nebo tak něco? Napadá mě, determinovat problém by se dalo třeba odpojením PC z této LANky a připojením PC k internetu přes mobil. Tím bychom poznali, jestli je problém v PC, nebo v připojení.
By radbrad4
#60121
No internet nemam jako jednu linku, nybrz jako firma a jeden kabel je \"hozenej\" i ke me. A nahore mame ohromnej router (nebo switch?jeste v patre kde bydlim je \"napodobenina\" jenom nema 2 metry ale cca metr) pro celou budovu... To s tim mobilem jsem se pokusil napodobit pripojenim na wifi. (ne moji) Ale jestli jsou ty porty standartne blokovany tk na verejne siti byly na 100%. Jinak ja si na telefon internet neplatim a pripojit se bez pausalu by me myslim sezralo rocni rozpocet :-).
Uživatelský avatar
By PavelS
#60124
No internet nemam jako jednu linku, nybrz jako firma a jeden kabel je "hozenej" i ke me. A nahore mame ohromnej router (nebo switch?jeste v patre kde bydlim je "napodobenina" jenom nema 2 metry ale cca metr) pro celou budovu.
No jestli je to takto, tak celý problém je v tom switchi a routeru - zejména v těch portech.
Existuje přesné určení (viz forum squawkboxu i FSInnu), jaké porty musí být volné pro VATSIM a VOICE -
pokud nejsou, není co řešit, prostě to nepůjde.
Lze ověřit tím, že se přes jiné , přímé připojení připojíš a zkusíš -mělo by fungovat, což prokáže že chyba není v PC.
Jinak toto jsem nerozchodil nikdy, především proto, že admini toto neradi povolují i když přesně víš , co chceš.
Můj názor je, že je to 100%ně v tomto a nemá cenu se zabývat PC jako takovým.
By radbrad4
#60125
zejména v těch portech. že admini toto neradi povolují i když přesně víš , co chceš.
Zejména? Nebude problém admina přinutit, ale musim vedet ze je to ciste v tom. Co jsem nasel, je toho hafo: 6809,6073,3782,3290, UDP3290, TCP6890. Ale jak je mozne ze ja jsem slysen? Pro send je jiny port nez pro recive? Bohuzel s tim pripojenim "primo" bude problem. No asi to ani zkouset nebudu, sezenu bic a az se tu priste admin ukaze reknu mu to. Kazdopadne diky, uvidime. R.
Uživatelský avatar
By PavelS
#60126
Jako přečti si návody a forumy. Tam je jasně popsané, že jsou porty zvlášť pro příjem i vysílání.
To pak předej adminovi a zkus ho přinutit, aby to povoli. Musí to povolit všude po cestě , nemusí to být úplně jednoduché.
Je to v tom na 99.5%
Myslím, že většina lidí létá na VATSIMu ze single PC a ne ze sítě , právě kvuli mnoha problémům s tímto vším.
Uživatelský avatar
By amalka
#60129
No zase brzdete, port forwarding je potreba v pripade, ze potrebujes dostat provoz z venci na svoji neverejnou IP. To neni ten pripad, ty jsi na neverejne IP a po ceste je router, ktery zajistuje preklad adres (NAT). No a tenhle router buď neumí, nebo schválně blokuje překlad konkrétního voice (UDP) provozu potřebného pro VATSIM voice.

Řešením by bylo požádat admina, aby pro tvoji lokální IP nic nefirewalloval, pokud předpokládáme, že NAT funguje správně. Nicméně pokud je po cestě dokonce více routerů (vícenásobný NAT), tak to bude pěkný oříšek...

Postupuj jak tu bylo doporučeno, připoj se přes mobil / gprs a vyzkoušej voice. Pokud to půjde, je chyba právě v konfiguraci nebo politice vaší firemní sítě. A připojení přes mobil / GPRS je většinou placeno za přenesená data, tzn. za test dáš jednotky kč. (jde o ten test).
Uživatelský avatar
By amalka
#60132
A tady další:

What ports do I have to open in my firewall to use VATSIM voice?
In some cases, in order to reliably use voice on VATSIM, you need to open port 3290 for UDP traffic in your Firewall, and forward this port if you have a NAT router. However, in many cases with a modern router, no changes are necessary. We recommend you just try connecting to voice first and see if it works reliably for you. If it does, no changes are necessary.

If you do end up doing port-forwarding, to check if you are correctly forwarded, check the web page of a voice server while flying. If your port is listed as 3290 you are correctly forwarded. If your port is some high number in the ten-thousands range, your port is not forwarded correctly. If your port is not forwarded correctly then you may experience voice disruptions based on your firewall\'s firmware.
By radbrad4
#60134
[quote="amalka"] většinou placeno za přenesená data, tzn. za test dáš jednotky kč. (jde o ten test).[/quote] Prave,jednou jsem se o neco podobneho pokusel a kdyz prislo vyuctovani malem jsem se slozil... :-) Jiank ty testy vyzkousim, ted uz tam zadny ATC neni. (necekane).

check the web page of a voice server

Ehm? Voice server ma web page?

Jinak bohuzel routeru skutecne bude po ceste vic :). Pripadne bych mozna mohl i pozadat o chvilkove kompletni vypnuti fw (no to uz nevim jestli projde).

with a modern router

Predminuly rok letali stare z okna (ano, doslova, primo do kontejneru) takze pochybuji ze by tam davali stare... Ale s cim si nejsem jist je update fireware u tech routeru, ale to by nemelo vadit, ne? V konfiguraci PC to asi skutecne nejspis nebude, nainstaloval jsem si FS2004 na notebook a stejny problem... No kazdopadne prodnesek dobrou...
Uživatelský avatar
By Pavel
#60136
Ad. mobil - to chce mít vodafone, když se připojím tak mi to strhne 17 korun a můžu být ten den na netu jak dlouho chci, mam FUP 5MB, jakmile ho přečerpám tak mi jen sníží rychlost, ale na vatsim to stačí stále.