Pro otázky ohledně software a připojení na VATSIMu. SB, FSInn, ASRC, VRC, EuroScope, ServInfo, ActiveSky a další.
By Nathaniell
#80927
Ahoj, dneska při letu z LKMT jsem si to svištěl na UNICOMu a před ranvejí mě zastavila zpráva od LKAA_CTR, který byl nejspíš celou dobu online, ať ho kontaktuju. Neměl jsem ho na ATC listu (viz. screen) a ani jsem nemohl navázat komunikaci. Zkoušel jsem jiné frekvence a ty byly bez problému. Přitom včera jsem letěl pod tím samým ATC a všechno bylo v pohodě. Nevíte někdo, v čem je chyba?
#80936
[quote="Michal Z."]Úvaha : ATC zapoměl zaškrtnout Rx-Tx ... jináč si to nedokážu vysvětlit ...[/quote]
Spíš PRIMARY... Tx a Rx nemá na zobrazení v ATC listu vliv. Imho mu zavrávoralo připojení a lehnul mu voice kannál a on si toho nevšim.
#81029
Tak dnes jsem zažil přesně totéž. Po křižování RWY31 mám volat GND... automaticky ladím 121.900 a ono nic. Koukám do seznamu a GND nikde, čekám, třeba jde o dočasný disconnect. Najednou mi píše PRIVATE MESSAGE, ať kontaktuju GND a přitom je dole napsáno LKPR_GND is not connected.

Jsou to věci...

Přikládám screen...
Obrázek
#81038
Tyhle věci se poslední dobou nějak množí. Letadlu často zmizí i atc, na kterého je právě naladěn. Závada je tedy s největší pravděpodobností na vatsimu jako takovém nebo na vatsim serveru připojeného letadla/atc. Je potřeba projít vatsim fóra, zda-li se tam již podobný problém neobjevuje.
#81040
No mě se to stalo jednou v LKMT, zmizel mi skoro celý LKAA....(uplně všichni...) no a taky mi to házelo Šemík Warning: Pilot not verified on network... může to s tím souviset a nemusí....jinak když jsem se začal hýbat(stoupat do 5000) tak se objevil...
By semikamik
#81044
Ahoj... ve středu (6.4.) se mi stalo úplně to samé... LKAA_CTR mě vektoroval na LKMT a těsně před přistáním mi napsal ať se na něj naladím... divil jsem se protože jsem tam byl... ani chat nefungoval (na frekvenci)... nejzajímavější bylo že fungoval i LKPR_APP ale CTR ne... včera (8.4.) to samé... před přistáním, zase na LKMT, jsem měl naladěno LKTB_APP zalétával STAR a když už jsem skoro seděl tak psal to samé co ve středu CTR... a zase vše ostatní jsem chytil... :-/ tak nevim... a Šemíka nepoužívám takže to tím taky nebude... teda alespoň u mě
#81046
[quote="semikamik"]Šemíka nepoužívám takže to tím taky nebude... teda alespoň u mě[/quote]

Šemíkem to fakt nebude, ten to jen zapisuje..tady jde o to, že je to jakýsi ukazatel... :)