Informace o sletech a akcích u nás a v zahraničí, briefingy i debriefingy. / Fly-ins and events
#120125
Obrázek

Vacc-cz and Hvacc proudly present:

Prague - Skiathos Fly in!

Sunday 1st of March 2015 | 17:00 - 22:00z


Winter conditions are slowly leaving us past and some are already looking forward to the warm summer days.

So let's head south for a quick break! Start from the middle of Europe at Czech Republic's Ruzyne airport in the wonderful city of Prague (LKPR) and head to a classic Greek summer destination, the airport of the island of Skiathos (LGSK) in the north Aegean,what some like to call "Saint Martin of Europe".

Enjoy your typical radar service departing out of the busy airport of Prague but also expect procedural handling in Skiathos, as in real life!

Charts and sceneries

LKPR
LGSK

Odkaz na řecké mapy je pravděpodobně nefunkční. Mapy ke stažení v AIPu http://eaip.austrocontrol.at/all/lg/141 ... index.html a já to zkusím pořešit s Řekama.
Naposledy upravil(a) Araneus dne 24 úno 2015, 08:34, celkem upraveno 1 x.
#120148
[quote="Vojtěch Javorský"]
Ruzyně je ale městská část, ne letiště jako takové :P
[/quote]

Letiště jako takové se z leteckého hlediska (ICAO/IATA) stále jmenuje Praha - Ruzyne - viz. například mapy. Letiště Václava Havla je +/- "obchodní značka/název" letiště v Praze 6 - Ruzyni.

OK

EDIT: Pro srovnání jsem si vzpomněl na Ostrava - Mošnov vs. Letiště Leoše Janáčka Ostrava
Naposledy upravil(a) Čondra dne 07 úno 2015, 22:03, celkem upraveno 1 x.
#120150
+ třeba Budapest Ferihegy vs. Ferencs Liszt, Warszawa Okecie vs. Frederic Chopin apod.

volací znaky stanovišť se v tomto směru nemění.. výjimka mě napadá asi jen Bratislava.. kdysi Ivánka, dnes Štefánik
#120602
Možná bych se ukázal...

Funguje vám stahování řeckých map? Mně to stávkuje.


HTTP Error 404.0 - Not Found

The resource you are looking for has been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.
#120614
V Klášterci jsem vždycky po pouhém nakliknutí přiblížení v FMC "skončil" v kopci, protože ta trať vedla úplně mimo mapu, proto tu máte balíček kompletních, aktuálních map a všem výrazně doporučuji přilet letět buď bez použití RNAV, nebo ji manuálně naťukat do FMC ve formátu bodradiál/vzdálenost za předpokladu že máte solidní addon (čímž třeba Airbus X extended opravdu není)

mapy zde

jedná se o nereálný formát A4, takže opatrně s tiskárnama
#120633
[quote="Jiří Lambert"]
Však já zpátky neletím  ;)  :P

Plné klapky, plné brzdy. Akorát se na konci otočit  :)
[/quote]
sem ti to covece testnul a na Flaps 30, PAX 250, AUTOBREAK MAX tak ti covece pri momentalnim METARu zbejva nejakejch 350m RWY k dobru, ale do vzduchu to nedostanes ani nahodou pri PAX 0 a minimum paliva :D
leda ze by jste odmontovali vsechno co se da, stali na brzdach trust na max dokud to udrzej brzdy, min paliva, k tomu poradnej HDW...ale ani tak bych tomu neveril :D