Informace o sletech a akcích u nás a v zahraničí, briefingy i debriefingy. / Fly-ins and events
By Araneus
#118210
Obrázek

Pozor, tato akce se počítá do soutěže ČSAV !!!!

Více info ZDE


Máme tu slíbené opakování zkoušky Kuby Koláře na pozici ACC. Zkouška se uskuteční dne 3. prosince od 8 večer místního času.

Přileťte prosím všichni, kdo můžete.

Obsazení ATC pozic a koordinace pilotů bude opět v režii PBho ve vlákně níže.

Mapy a scenérie a vůbec všechno jako obvykle na www.vacc-cz.org.

We are pleased to announce that 3rd December 2014 19-21 UTC will take place ACC CPT exam of our colleague Jakub Kolar.

We need traffic, as much traffic as possible. We will highly appreciate any flight, including transition flights through LKAA FIR. You can expect very dense traffic including holding between 19:30 and 20:30 UTC at LKPR.

Charts, NOTAMs and free sceneries for MSFS and X-Plane are available at www.vacc-cz.org

We are looking forward to you.


Letící:

JM - potvrzeno
BP - potvrzeno
BS - potvrzeno
PO - potvrzeno
DT - potvrzeno
VJ - potvrzeno
Ivo Hrdlička - potvrzeno
Ladislav Cvik - potvrzeno
Petr Benda - potvrzeno
Martin Tlolka - potvrzeno
V. Linek - potvrzeno



Rozdělení rolí pilotů:

Přílety LKPR:

East Group:
LOWW - Ivo Hrdlička, KLM067
LKMT - Petr Benda, CSA025
LKTB - Martin Tlolka, CSA039
LZIB - Petra Ondráčková, AXX828
DEP dle uvážení, tak aby byli v 20.45 na VLM

North Group:
EHAM (LALUK) V. Linek, AXX256
EDDC (HDO) - Bedřich Schindler, CSA519
EPWA (TOMTI, OKX) - Daniel Tůma, CSA779
DEP dle uvážení, tak aby byli v 20.45 na GOLOP

Odlety LKPR

East Group
LKTB/LKMT/EPKK/LZIB/LZKZ - Petr Bílý CSA036, Ladislav Cvik
DEP tak aby 20.40 byli na VOZ

North Group
(odlet LKKB)-EDDT - Jindřich Machalínek, CEF3JM, DEP na VENOX být ve 20.45
EPWA - Vojtěch Javorský, DEP tak aby ARTUP 20.50
Naposledy upravil(a) Araneus dne 02 pro 2014, 20:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
By Macek
#118257
Minule jsem letěl "mimo pořadí", ve středu asi taky v rámci LKAA nebo přílet z Německa, bývá dobře obsazeno ATC. Asi nejsem schopen úplně přesně říct na minutu kdy to bude - podle toho, jak se mi nažhaví nebo nenažhaví elektronky v jednotlivých modulech. V případě počasí možná i VFR night
M.
By Araneus
#118259
[quote="Martin Machura"]
Minule jsem letěl "mimo pořadí", ve středu asi taky v rámci LKAA nebo přílet z Německa, bývá dobře obsazeno ATC. Asi nejsem schopen úplně přesně říct na minutu kdy to bude - podle toho, jak se mi nažhaví nebo nenažhaví elektronky v jednotlivých modulech. V případě počasí možná i VFR night
M.
[/quote]

Dobrá, budeme počítat s tím, že poletíš, ale nebudeme tě zařazovat do pořadí. Dík za info.
Uživatelský avatar
By Pavel
#118375
Připomínám dnešní akci, snažte se trefit přidělené časy co nejpřesněji, nicméně pokud možno nějakým rozumným způsobem (zabrzdit 5 mil před bodem na pádovku a čekat na čas není ok - tím nechci říct že by to minule někdo takto udělal).

V souvislosti s aktuálními podmínkami se před letem doporučuji mrknout na fenomeny:

NÁMRAZA
Postupy pro nízkou viditelnost

Předpokládáme, že oba tyto problémy budete večer muset ve vlastním zájmu řešit...

PB
Uživatelský avatar
By marenadl3
#118379
Nezúčastním se, opět hokej, ale tentokrát již vím dopředu, že v tento den mám zápas a jsem na něj delegován. :)
Takže ze stadionu budu na dálku držet palce, ať to vyjde :)

PB:
V posledních 3 dnech mám zažité postupy pro námrazu u vlaků... Jedu / nejedu. :D Bohužel předpis ale takovou formulaci neumožňuje :(
Uživatelský avatar
By Datum13
#118393
[quote="Martin Machura"]
Pavle ten deicing nějak řeší FSX nebo tam prostě přijedu, postojím 10 minut a hlásím deicing ukončen??
[/quote]

FSX jako takova ne.
AS2012/ASN ano, a jeste existuji add-ony jako SIM PHYSICS X ktery toto velmi dobre simuluje ;)
Uživatelský avatar
By Datum13
#118396
[quote="Vojtěch Javorský"]
Active Sky se ti nehrabe do fyziky letadla....
[/quote]

no budes se Vojto divit ale ANO, stejne tak jak dela turbulence atd ;):

Icing conditions, as expected, will bring an aircraft down if not equipped with anti–icing devices and you have your realism settings in FSX set for realistic behavior.

Tohle uz bylo v AS2012;)
Uživatelský avatar
By JAV
#118401
No, mně námrazou nefunguje Plug and Play USD deviců jako je myš a zvukovka, a pak že je Active Sky neškodný...