Informace o sletech a akcích u nás a v zahraničí, briefingy i debriefingy. / Fly-ins and events
Uživatelský avatar
By Pavel
#117475
Pozor, tato akce se počítá do soutěže ČSAV !!!!

Více info ZDE




Obrázek


Na vědomost se dává plánovaná ACC CPT zkouška Kuby Koláře na pozici LKAA_CTR dne 19. listopadu od 8 večer místního času.

Potřebujeme provoz, co nejvíce provozu. Přileťte prosím všichni, kdo budete moci.

Mapy a scenérie a vůbec všechno jako obvykle na www.vacc-cz.org.

Petra sem ještě doplní banner a oficiální povídání, nicméně za training department mám několik věcí.

Zkoušející bude JD, a aby se dostálo dlouhodobě poněkud vyšší náročnosti ACC zkoušek tak požaduje 12 českých pilotů, kteří poletí speciálně určené lety dle zadání (IFR s dopravákem, nicméně nebudou to jen vnitrostátky v LKAA). Detaily osobně. Dále potřebujeme 1x LKPR_APP a 1x LKPR_TWR.

Moje preference obsazení:
LKTB/MT_TWR JaVo - 85%, v případě potřeby přechod na Morava_APP
LKPR_TWR MQ -potvrzeno, v případě zahuštění provozu přechod na LKPR_APP (zahajujeme bez APP)

Letící:
PB - potvrzeno-
JM - potvrzeno-
DT - potvrzeno-
VJ - potvrzeno-
PO - potvrzeno, vnitrostátku-
I. Hrdlička - potvrzeno-
M. Tloka - potvrzeno něco kratšího-
P. Benda - potvrzeno-
V. Linek - potvrzeno-
M. Němec - potvrzeno-

Rozdělení rolí pilotů:

Přílety LKPR:

East Group:
LZIB - V. Linek, AXX256
LOWW - I. Hrdlička, KLM067
LKMT - P. Benda, CSA025
LKTB - M. Tloka, CSA039
DEP dle uvážení, tak aby byli v 20.45 na VLM

North Group:
EHAM (LALUK) P. Brodský, CSA619
EDDB group/EKCH atp (HDO) M. Němec Bedřich Schindler, CSA519
EPWA atp (TOMTI, OKX) V. Javorský, CSA779
DEP dle uvážení, tak aby byli v 20.45 na GOLOP


Odlety LKPR

East Group
LKTB/LKMT/EPKK/LZIB/LZKZ  P. Ondráčková, AXX828 + P. Bílý, CSA036
DEP tak aby 20.40 byli na VOZ

North Group
EPWA, DEP tak aby ARTUP 20.50 - D. Tůma, CSA782
EDDT, DEP na VENOX byt ve 20.45 - J. Machalínek, N1332U



Sháníme ještě další 1 až 2 pro zadanou misi - hlaste se prosím zde - kdokoliv schopen letět IFR s proudovým letadlem mezi dvěma zadanými letišti ve střední Evropě. Po příhlášení/potvrzení účasti vás dopíšu do seznamu a před akcí obdržíte instrukce (departure, destination, cruising FL, CTOT).

Kromě těchto nabriefovaných pilotů samozřejmě oceníme jakýkoliv další provoz na jakémkoliv dalším letišti v LKAA a blízkém okolí, ať ta zkouška za něco stojí! Díky,

PB
Naposledy upravil(a) Pavel dne 19 lis 2014, 18:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
By Pavel
#117484
J(f)K mi tvrdil že ty nemůžeš due to IVAO, proto jsem tě nenominoval, hm? To bychom tě asi posadili na nějakou pozici a Petra, pokud by souhlasila, by mohla letět, pokud ty nechceš letět - potřebujeme piloty...

PB
By Araneus
#117485
To je celkově asi teda moje chyba. Spletla jsem si data a napřed myslela, že JK mluví o neděli, když se mne ptal, jestli 19.11. máme nebo nemáme na VATSIMu event.  A protože vím, že -náctého listopadu jsi říkal, že máte na IVAu 30 hodin online a že tam nemám dávat tím pádem na VATSIMu žádné eventy, tak když se mne JK ptal, jestli máme 19.11. event, tak jsem mu napsala, že ne due to IVAO. Pak mi teprv řekl, že bude mít zkoušku, ale ta původní mylná informace o eventu na IVAu už žila vlastním životem.
Naposledy upravil(a) Araneus dne 25 říj 2014, 20:51, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
By JKol
#117492
Jak tak koukám tak budu muset začít trénovat, no proto se odedneška budu náhodně objevovat na ACC v průběhu následujících dní (týdnů) a každý ČSAv pilot mnou odřízený si může připsat bod do soutěže ČSAv o simulátor v Klášterci (postup pokud nevíte jak na to naleznete zde na fóru)
By bulik4lg
#117493
PB: nn, akce je přece 15.-16.11., na kterou navíc stejně nejedu.
Určitě nechci, aby se kvůli mě měnilo plánované obsazení.. Takže ať zatím zůstanou řídítka tak, jak jsou. Pouze v případě, že by si JAV netroufal ( :D ), tak se hlásím jako náhradník na APP..;)
Uživatelský avatar
By JAV
#117495
JAV si troufá a velmí rád se na APP účastní. Zůstaň jako náhradník, 15% riziko, že nedojedu včas do vJenče. Pokud chceš přistět v průběhu břitkými připomínkami a cennými radami, pochopitelně zůstaň taktéž.
Uživatelský avatar
By JAV
#117496
[quote="Petra Ondráčková"]
Lítat místo řízení můžu, ale po Evropě do zahraničí nelítám, takže za mne jedině nějaký přeskok v rámci ČR.
[/quote]
Myslíš, že bys to z Drážďan nenašla?
Uživatelský avatar
By Pavel
#117499
[quote="Ondřej Plechatý"]
Určitě si večer čas udělám a nějakých pár hopů po ČR s Gripenem udělám.
[/quote]

To znamená že se zúčastníš na vlastní pěst a do těch našich 12 odvážných se zadáním pro let se nepřipojíš, správně? (jelikož pro těchto 12ks budeme mít zadání s civilním airlinerem, což je pro ACC zkoušku nejhodnotnější).

Pokud poletíš s gripenem tak nemám problém, nicméně i pro ostatní zájemce o vojenské létání připomínám že obzvlášť při ACC zkoušce je nutná znalost pravidel jak vojenského létání + civilního létání, tak vatsimu.

Pro ostatní které jsem výše nejmenoval: stále platí že potřebujeme několik dalších pilotů (alespoň 6ks) kterým zadáme co letět, hlaste se.

PB
Naposledy upravil(a) Pavel dne 26 říj 2014, 13:55, celkem upraveno 1 x.
By Araneus
#117500
[quote="Jáchym Vohryzek"]
[quote="Petra Ondráčková"]
Lítat místo řízení můžu, ale po Evropě do zahraničí nelítám, takže za mne jedině nějaký přeskok v rámci ČR.
[/quote]
Myslíš, že bys to z Drážďan nenašla?
[/quote]

Jistě, že bych to našla. A když ne přímo, tak jistě metodou postupného přibližování k cíli, prostě furt DCT OKL. Nicméně jsem pochopila, že u příležitosti tohoto eventu není bloudící IFR zrovna žádoucí prvek.

Jak říkám, mám víc než rok starý AIRAC. Ten oficiální z X-Planu je sice aktuální, ale zas neumí body SIDů/STARů v ČR kromě LKPR. A při posledním letu Německem mne řídící posílal někam, kde to můj X-Plane taky vůbec neznal.

Takže prostě jsem k dispozici pro případný přelet v rámci ČR a věžka je tím pádem volná.
Uživatelský avatar
By Pavel
#117505
Aleši, 50% nemůžu evidovat zatím, potřebuju to mít pokud možno jisté včas. Až budeš mít aspoň 90% tak dej vědět.

Martine, rozumím tomu snad správně že si tě můžu dopsat do prvního příspěvku a pak pošlu instrukce, díky :) Chceš spíš vnitrostátku nebo mezinárodní?

PB
Uživatelský avatar
By Macek
#117511
Pavle měl bych tady být, takže vnitrostátku a naplánuj mi tam prosím Tě jen to, co jsem schopen zvládnout  :-\ :-\ :-\. Takže doprava, doleva, nahoru a dolů, plyn, podvozek klapky  ;) ;)
Uživatelský avatar
By POndrej
#117514
To znamená že se zúčastníš na vlastní pěst a do těch našich 12 odvážných se zadáním pro let se nepřipojíš, správně? (jelikož pro těchto 12ks budeme mít zadání s civilním airlinerem, což je pro ACC zkoušku nejhodnotnější).

Pokud poletíš s gripenem tak nemám problém, nicméně i pro ostatní zájemce o vojenské létání připomínám že obzvlášť při ACC zkoušce je nutná znalost pravidel jak vojenského létání + civilního létání, tak vatsimu.
PB, já se budu účastnit na vlastní pěst a budu dělat ten provoz v LKAA (v rámci MIL pravidel samozřejmě). Mě dostat do 737 je jako Tebe dostat do MiGu-21. :-)