Informace o sletech a akcích u nás a v zahraničí, briefingy i debriefingy. / Fly-ins and events
#101413
Obrázek

A je to tady zase: každou středu si můžete užívat plné pokrytí Prahy Ruzyně a současně i nějakého regionálního letiště. Máme pro vás připravená různá cvičení a tématické CODy.

Vše důležité najdete na homepage české divize vatsimu s na WIKIPEDII.

Těšíme se na vás, zítra poprvé!
Naposledy upravil(a) mrcouchette dne 21 pro 2014, 23:23, celkem upraveno 1 x.
#102407
Dnes se v prezidentu Ruzyni koná tzv. pre-check a to hned na dvě pozice: GND (Jakub Kolář) a TWR (Radim Bradáč). Je to poslední prověření, zda-li je cvičenec připraven na controller practical test a současně poslední možnost vychytat mušky.

A k tomu potřebujeme létadla!

Služby řízení letového provozu poskytnou:
LKAA_CTR
LKPR_APP
LKPR_TWR
LKPR_GND

+ k tomu s velkou pravděpodobností i nějaká regionální vježička.

Do vrtule se kopá dnes 10.10. ve 20:00.
#103782
[quote="Schindler"][quote="radarada"]...takze litejte, litejte! A my budeme ridit a ridit! :)[/quote]

A používejte mapy, mapy, mapy. Případ nejen dneška - TWY G nerovná TWY H ;)[/quote]

Mapy mapy mapy pro LKPR netřeba, jsou v hlavě. Jen ty instrukce by měly dojít dřív :D
#103786
[quote="mipeba"][quote="Schindler"][quote="radarada"]...takze litejte, litejte! A my budeme ridit a ridit! :)[/quote]

A používejte mapy, mapy, mapy. Případ nejen dneška - TWY G nerovná TWY H ;)[/quote]

Mapy mapy mapy pro LKPR netřeba, jsou v hlavě. Jen ty instrukce by měly dojít dřív :D[/quote]

Tak ty si zastavil už skoro za křižovatkou, takže už si to nevybral, ale jsou tu i ostatní. :)

A k tomu bych podotknul, zastavit za HP (před křižovatkou G F, ne na ní nebo dokonce za ní), protože s největší pravděpodobobností řídící posíla éra po D, pokud se nejede ke standům 22 - 31 a místa tam je mezi HP a křižovatkou "dost".
#103789
[quote="JKol"]Přistane mi HLX004 chci ho předat na GND a co u něj nevidím, protože nam rozoral travičku u D, aneb když se GND nudí...[/quote]

No jo, špatná viditelnost a hlavně malá intenzita osvětlení pojížděček. Jak pak má člověk vědět kdy odbočit?

A GND ať si moc nevyskakuje, sice mě správně poslal mimo "Schengen", ale to pojíždění přískoky, to spálené palivo navíc pěkně naúčtujeme.

Jinak jsem na FREQ zaslechl pár nováčků, tak snad se při prvotních problémech nezalekli a budou lítat ;)
#103794
[quote="George_L"][quote="JKol"]Přistane mi HLX004 chci ho předat na GND a co u něj nevidím, protože nam rozoral travičku u D, aneb když se GND nudí...[/quote]

No jo, špatná viditelnost a hlavně malá intenzita osvětlení pojížděček. Jak pak má člověk vědět kdy odbočit?

A GND ať si moc nevyskakuje, sice mě správně poslal mimo "Schengen", ale to pojíždění přískoky, to spálené palivo navíc pěkně naúčtujeme.

Jinak jsem na FREQ zaslechl pár nováčků, tak snad se při prvotních problémech nezalekli a budou lítat ;)[/quote]

Na světla si stěžovat u toho, kdo je nechal vystávět. Za palivo ti zaplatí ŘLP, kvůli tomu, že jsou při LVP takové postupy - 1 letadlo na 1 úseku TWY mezi křižovatkami. Takže se obrať přímo na ŘLP, neboť já nic :D

Jo, nováčků je dost, ale je jim pomáháno. S JK máme 4 piloty, které do toho dostáváme, aby se nezalekli a zůstali s námi. Tak snad se více rozlítají. :)
#103797
[quote="CSA075"][quote="Schindler"]Jo, nováčků je dost, ale je jim pomáháno. S JK máme 4 piloty, které do toho dostáváme, aby se nezalekli a zůstali s námi. Tak snad se více rozlítají. :)[/quote]

Zakládáte soukromou leteckou školu[/quote]
To se ví ;)
#103810
[quote="Schindler"]

Na světla si stěžovat u toho, kdo je nechal vystávět. [/quote]


No, byla snaha opustit RWY co nejrychleji, ale při zaplých přistávacích světlech zkrátka ta odbočka vidět nebyla. Nakonec se nejlépe pojíždělo bez TAXI LIGHTS ;)
#103811
[quote="George_L"][quote="Schindler"]

Na světla si stěžovat u toho, kdo je nechal vystávět. [/quote]


No, byla snaha opustit RWY co nejrychleji, ale při zaplých přistávacích světlech zkrátka ta odbočka vidět nebyla. Nakonec se nejlépe pojíždělo bez TAXI LIGHTS ;)[/quote]

Jo, akorát si posvítíš na mlhu a nic není vidět :) Ono stejně, při LVP se dráha 12/30 nepoužívá.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9