Informace o sletech a akcích u nás a v zahraničí, briefingy i debriefingy. / Fly-ins and events
#118739
[quote="Matej Quarda"]
[quote="Pavel Kubáč"]Letel jsem jako nezkuseny F/O, byli jsme jako cislo 2 a za nami jeste dalsi dva letouny, mi letime a CPT mi rika, kam spechas, zpomal, at dela GA ten za nami....
[/quote]

Takovýhle mistři světa jsou úplně ze všeho "nejlepší"..  :o
[/quote]

Nevim, jak si to mam prebrat, ale kdyby jsi vedel, kdo to byl, tak si nejsem jist ze to bylo zle rozhodnuti od CPT, dana osoba mi rekla, ze by ted, jako CPT jednala uplne stejne
#118740
Mě je jedno, kdo to byl/je.. Já nejsem typ, co se podělá z toho, že někdo je CPT. Pokud dostal nějakou nařízenou rychlost a rozhodl se svévolně jí změnit před přeletem 4. míle, tak je to vůl bez ohledu na to, kolik zlatejch proužků má a kolik stewardek přefiknul..:D 
Pokud jí nařízenou nedostal nebo byl po přeletu 4. míle, tak pak je to v pořádku a s takovým postupem musí ATC počítat.
#118741
[quote="Matej Quarda"]
Mě je jedno, kdo to byl/je.. Já nejsem typ, co se podělá z toho, že někdo je CPT. Pokud dostal nějakou nařízenou rychlost a rozhodl se svévolně jí změnit před přeletem 4. míle, tak je to vůl bez ohledu na to, kolik zlatejch proužků má a kolik stewardek přefiknul..:D 
Pokud jí nařízenou nedostal nebo byl po přeletu 4. míle, tak pak je to v pořádku a s takovým postupem musí ATC počítat.
[/quote]

Rychlost narizena nebyla.....
#118758
Po dlouhé době jsem včera sednul za radar a bylo to docela fajn. :) provoz velice pěkný, event skvělý (velké díky Petře). Piloti byli ukáznění. Za celý večer jsem měl 2x GA. Jednou to bylo, jak tady psal MQ s Láďou. Tam to prostě jinak vyřešit nešlo. Láďa byl (pořadí dva) rychlejší cca o 30kt a na nějaké 6nm byli od sebe cca 2,5nm. Druhý GA byl způsoben pilotem, který si z rwy udělal vyjížďkovou silnici na kochání se přírodou (dobrzdil u C, ale pro jistotu uvolnil až po F (B738)).

Jinak ke konci jsem uvolňoval taky, ale do kalhot skoro.. Kdyby mě BS nevystřídal, tak sem se po***l..

MD. :)
#118759
[quote="Martin Dvořák"]
Po dlouhé době jsem včera sednul za radar a bylo to docela fajn. :) provoz velice pěkný, event skvělý (velké díky Petře). Piloti byli ukáznění. Za celý večer jsem měl 2x GA. Jednou to bylo, jak tady psal MQ s Láďou. Tam to prostě jinak vyřešit nešlo. Láďa byl (pořadí dva) rychlejší cca o 30kt a na nějaké 6nm byli od sebe cca 2,5nm. Druhý GA byl způsoben pilotem, který si z rwy udělal vyjížďkovou silnici na kochání se přírodou (dobrzdil u C, ale pro jistotu uvolnil až po F (B738)).

Jinak ke konci jsem uvolňoval taky, ale do kalhot skoro.. Kdyby mě BS nevystřídal, tak sem se po***l..

MD. :)
[/quote]

Když si vzpomenu na tvoje volání o pomoc, tak se ještě teď válím po podlaze smíchy :D
#118761
[quote="Bedřich Schindler"]
[quote="Martin Dvořák"]
Po dlouhé době jsem včera sednul za radar a bylo to docela fajn. :) provoz velice pěkný, event skvělý (velké díky Petře). Piloti byli ukáznění. Za celý večer jsem měl 2x GA. Jednou to bylo, jak tady psal MQ s Láďou. Tam to prostě jinak vyřešit nešlo. Láďa byl (pořadí dva) rychlejší cca o 30kt a na nějaké 6nm byli od sebe cca 2,5nm. Druhý GA byl způsoben pilotem, který si z rwy udělal vyjížďkovou silnici na kochání se přírodou (dobrzdil u C, ale pro jistotu uvolnil až po F (B738)).

Jinak ke konci jsem uvolňoval taky, ale do kalhot skoro.. Kdyby mě BS nevystřídal, tak sem se po***l..

MD. :)
[/quote]

Když si vzpomenu na tvoje volání o pomoc, tak se ještě teď válím po podlaze smíchy :D
[/quote]

Psal jsem všem už cca kolem 21hod. MQ, PB, potom i Petře, nakonec i klukům na GND a potom tobě.  :D

Si z toho děláš srandu, ale mě to tak vtipné nepřišlo.. :)
#118772
Jo, já se omlouvám za ty volačky, byl tam v tom chaos, kdy jsem se z dozorovací pozice přesunul do fce řídicího, ale nebyl čas se přepojit na správnou volačku (protože přepojení znamená ztracení trackování letadel případně odpojení letadel z voice na nějakou dobu)... To je popel na mou hlavu, měl jsem to rozpoznat dřív a přesunout se na APP včas, aby se okolním ATC lépe předávalo na předvolené ID sektoru + abych byl pro piloty zřejmnější k ladění po vzletu - nicméně nějak se to nakonec zvládlo.

PB
#118775
[quote="Bedřich Schindler"]
Když jsem byl na TWR, tak mi Dan taky psal, že jsi půjde odskočit. Tak jsem se koukl na ty letadla, co uvolňovala dráhu ve dvojstupu a odvětil jsem "neg". Když jsme to vydrželi na radarech, tak to na zemi taky zvládnete :D

Včera se někdy LKAA_M_CTR = LKPR_APP
[/quote]
no ja si nakonec odskocil ale az po nejake 1,5 hodine, uz sem premeslel ze pouziji prazdnou 1,5l flasku ktera stala hned vedle me :D
#118800
Přišel mi feedback od event koordinátora z VATUK a zdá se, že snad byli s eventem taky spokojeni. A hlavně připouštějí další spolupráci do budoucna, což je fajn.

Hi Petra

Thank you very much for your support with this too, I'm told it was a fantastic event. I'm sorry I couldn't be there as I was on holiday.

I look forward to working with you again.

Thanks

Simon