Informace o sletech a akcích u nás a v zahraničí, briefingy i debriefingy. / Fly-ins and events
#131419
[img width=800]https://www.vacc-cz.org/images/COD_for_beginners.png[/img]

Milí piloti, připravili jsme speciální COD pro začátečníky. Což vůbec neznamená, že by si nemohli zalétat i ostatní piloti, kteří již na VATSIMu létat umí. Právě naopak, zváni jsou všichni piloti a pro ty, co neletí poprvé se nic nemění. Jenom bude k dispozici dodatečný support pro ty, kteří si doteď netroufali uskutečnit svůj první let.

Zde je text oficiální pozvánky pro piloty - začátečníky:

Ahoj virtuální pilote,

tuto pozvánku jsi obdržel, protože jsi se v uplynulém období zaregistroval na virtuální síti VATSIM. Pokud si nejsi jistý tím, zda děláš všechno správně, nebo pokud jsi snad ještě své první připojení ještě neprovedl, máme pro tebe nabídku, jak najít odpovědi na některé z tvých otázek, případně ti pomůžeme s prvními krůčky potřebnými k úspěšnému provozování této sofistikované zábavy.

Ve středu 18. dubna 2018 pořádáme na VATSIMu speciálně pro tyto účely připravenou akci (v našem žargonu ji nazýváme "event"): Czech Online Day pro začátečníky. Cílem eventu je pomoci začínajícím českým pilotům zvládnout základní ovládání nejběžnějšího typu letadla, základní komunikaci s řídícími letového provozu a samozřejmě i kroky nutné k samotnému připojení k síti. V uvedený den budou k dispozici (online) tato stanoviště LKPR_GND, LKPR_TWR, LKPR_APP a LKAA_CTR. Řídící, kteří tato stanoviště obsadí, budou připraveni na to, že se k síti připojí zřejmě větší počet nováčků - pilotů začátečníků, a budou připraveni jim pomoci. Komunikaci je možné vést jak v angličtině tak v češtině (pro ty, kteří si na anglickou komunikaci zatím netroufají). V případě větších nejasností, budou na TeamSpeak serveru VACC-CZ (ke stažení na www.teamspeak.com, adresa: ts3.vacc-cz.org, heslo: lkpr) k dispozici mentoři, kteří rádi zodpoví tvoje dotazy v kterékoliv fázi připojení nebo letu samotného. Tito mentoři, zkušení virtuální piloti, budou online mezi 19. a 22. hodinou místního času. Řídící budou k dispozici mezi 20. a 22. hodinou.

Pro vlastní provedení letu budeš potřebovat:
letecký simulátor (Microsfot Flightsimulator X, Prepar3D nebo X-Plane)
libovolné letadlo (ideálně takové, se kterým zvládneš létat bez větších potíží)
klienta pro připojení k síti (vPilot nebo XSquawkbox - ke stažení na stránkách VATSIMu)
sluchátka s mikrofonem pro komunikaci (ke koupi v jakémkoliv obchodě s elektronikou, dají se pořídit za pár stokorun)

Pro tento event doporučujeme trať plánovat na území ČR, např. LKPR-LKTB, LKPR-LKMT, LKMT-LKPR nebo LKTB-LKPR.

Pokud víš, že se tohoto eventu zúčastníš, pomůže nám, když nás budeš o své účasti informovat na events@vacc-cz.org, abychom v případě velkého zájmu byli schopni zajistit dostatek mentorů. V případě jakýchkoliv dotazů, piš na events@vacc-cz.org nebo support@vacc-cz.org případně navštiv naše fórum https://forum.vacc-cz.org či web https://www.vacc-cz.org.

Za VACC-CZ

Petra Ondráčková
Event Coordinator VACC-CZ
acccz3@vacc-cz.org
#131529
Vážení řídící,
děkuji za trpělivost, kterou jste mi dnes projevili i přes nutnost několikrát zopakovat to samé a pak to ještě opravit. Musím uznat, že offline a online provoz je opravdu, ale opravdu něco jiného. Mám dojem, že jsem v uplynulých dvou hodinách složil vagón uhlí. Bylo to krásné. Takže aspoň za toho jednoho ze tří, kteří se dostavili, můžu říct, že o mě budete slyšet často. Měl jsem naplánované čtyři lety, ale na ten poslední už prostě nebylo dost morálních sil  :) .
OK-VIL
#131530
Nejdřív jsem si myslel, že je to jen Edova pověstná 787, která létá pouze za VFR a dvojnásobkem rychlosti světla, ale zmýlil jsem se. Když jsem totiž zjistil, že na finále letí 130kts (což je mj. obvykle cca 30kts pod pádovkou Concordu), došlo mi, že to opravdu Edův Dreamliner není. Neber si to osobně Edo, ale neděláš ty všechno naopak, než ostatní? Normální člověk má Wokna, ty máš Linux. Normální člověk bere omezení rychlosti na pozemní komunikaci jako maximální, ty jako minimální povolenou rychlost. Normální člověk létá rychle s Concordem a o dost pomaleji s 787. Poslyš, že ty máš doma i v zásuvkách póly naopak a při snídani nejdřív naleješ do misky mléko a teprve potom cereálie?  ;D

To OK-VIL: Díky za feedback. jsme rádi, že se akce povedla. Každý někdy začínal a zvyknout si na deformaci zvukového záznamu na VATSIMu je otázkou cviku. Proto pro řídící není problém zopakovat instrukci a případně podat pomocnou ruku.  :) Děkujeme za účast a vítáme na VATSIMu  :)
#131535
Není Eda náhodou jeden z těch mnoha "rovinkářů", tzn. že na rovince jede "200" a pak přijde zatáčka a brzdí na 20, max. 30..?  ;D
Jinak, tvl, že jako janci jezdí mladíci ve vytuněnejch "bávech" s obřími "přítlačnými" křídly a starými 10+ let, to ještě chápu.. ale že i fotr od rodiny má potřebu závodit za provozu..?  :o
#131545
[quote="Prokop Lamser"]
90 na červenou po Mariánskejch hradbách a řvaní na cajty dole u Úřadu vlády... Docela slušnej výkon na manuál bez řadící páky... ;D
[/quote]
Tyvole co zase kecas? Na cervenou bych nikdy nejel, nebo aspon ne umyslne... A nevim co mate vsichni s tou radici pakou, asi proste neni potreba :D
#131600
Ahoj vsem,
ještě jednou díky za naprosto výborný event. Určitě bych se moc přimlouval za více akcí pro online začátečníky, možnost poradit se s mentorem byl skvělý nápad. Během dvou hodin jsem se toho hodně nového naučil, a přesto že to bylo náročné, tak to byl skvělý zážitek který mě určitě bude motivovat více létat online.  Díky mentorovi, který mě naprosto profesionálně a hlavně v klidu provedl všemi fázemi, jsem ztratil ostych :-) Udělal jsem v komunikaci dost chyb, ale teď mám na čem stavět.
Díky moc!

Martin Chlumský