Informace o sletech a akcích u nás a v zahraničí, briefingy i debriefingy. / Fly-ins and events
#90428
Utajovaný záměr. Stíhačky mají přistávat na dálnicích

http://www.lidovky.cz/utajovany-zamer-s ... _domov_kim

MĚŘÍN/PRAHA - Hlavní tah z Prahy do Brna tehdy ještě zářil novotou a stavbaři dokončovali jeho poslední části. Na úseku u obce Měřín se však děly divné věci. Na rovnou dálnici z panelů tu v září roku 1980 přistály čtyři vojenské stíhačky Mig-23. O pět let později se na stejné místo snesly a poté za hromového dunění opět vzlétly i proudové stroje Su-25.

Obrázek
#90437
No hlavně ty ilustrační fotky v článku jsou z přepravy L39 na veletrh do Brna, kdy přistávala na nějakém dálničním přivaděči, a ne z Měřína... Jsem jim to tam chtěl napsat, ale registrace do diskuze na lidovkách je nějak příliš složitá... :D
#90445
No, já si tu diskusi tam před malou chvilkou četl a přijde mi to dost ubohé. Do toho autora se tam naváží kdejaký nimand.

Uznávám, že pro leteckou veřejnost ten článek není v tom základu, že u Měřína je záložní letiště, nijak oslnivý. Věřím ale tomu, že spousta normálních smrtelníku o tom nemá ani páru. Navíc gró té zprávy je pro mě v tom, že s tím úsekem armáda pořád počítá a nechce se ho zříct ani při plánované opravě D1 - to jsem já nevěděl a dost by mě zajímalo, kolik z tamější mudrců o tom povědomí mělo.

Tón té diskuse se mi nelíbí.


Ty fotky, to je ale dost dobrá zajímavost. :) Ani toto jsem netušil! :) Je fakt, že ty fotky nejsou z rovného úseku.
#117453
Letadla na D1 dosedala jen dvakrát. Přesto dálnice letištěm zůstane

http://jihlava.idnes.cz/letadla-na-d1-d ... zpravy_mkk

Více než 35 tisíc aut projede denně po dálnici D1 mezi Měřínem a Velkým Meziříčím. Pokud by armáda zavelela, všechna tato auta by musela jinudy. Na 136. až 139. kilometru totiž uhánějí po letišti. Letadla tu naposledy přistávala před třiceti lety, přesto s nimi počítá i modernizace D1.
#117458
[quote="Jáchym Vohryzek"]
Asi by bylo dobré Martinu Vokáčovi vysvětlit, že na D1 u Měřína přistávaly stíhačky i v roce 2011... :)
[/quote]

:) ...škoda, že tohle zůstává pro Idnes.cz bez povšimnutí...  :) ...taky by nás (VATSIM) mohli jako zajímavost zmínit.  :)
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8