Informace o sletech a akcích u nás a v zahraničí, briefingy i debriefingy. / Fly-ins and events
#121467
Obrázek

Dear fans of ice hockey, VACC-CZ invites you to participate in transporting visitors of Ice Hockey World Championship 2015 to their destination - Prague (LKPR) and Ostrava (LKMT). Please plan the arrival to Prague and Ostrava before beginning of the championship on Tuesday 28th April between 17-20 UTC.

You can expect full ATC coverage (LKAA_CTR, LKPR_APP, LKMT_APP, LKPR_TWR, LKMT_TWR and LKPR_GND).

Charts, FSX, FS9 and X-Plane freeware sceneries and NOTAMs:
for LKPR available at http://vacc-cz.org/en/airports/lkpr
for LKMT available at http://vacc-cz.org/en/airports/lkmt

We are looking forward to see you in the skies !!!
Naposledy upravil(a) Araneus dne 13 dub 2015, 10:34, celkem upraveno 1 x.
#122111
Přátelé, všem (zejména p.Ondráčkové) se omlouvám za dnešní (prů)let eventem, sypu si několik Tatrovek popela na hlavu. Po vlastním rozboru několika po sobě jdoucích předpokladů let.nehod, jsem si uložil několik nápravných opatření.
- před každým letem se podívat na fórum, do sekce "Kam dnes?" (a sebekriticky zhodnotit svoje možnosti)
- před každým letem si na levou ruku napíšu left, na pravou right
- tuším, že bez základů frazeologie v angličtině to skutečně nepůjde (díky datu narození jsem se ve škole učil rusky  :( )
- zvládnu let z bodu A do bodu B, za dodržení naplánované tratě, SID a STAR, ale holdování mě dnes zaskočilo
- pro začátek bude lepší začít na nějakých VFR eventech
Tož asi tak.. Jestli mátě někdo další opatření, sem s nimi  :-\  :'(
JJ
#122112
[quote="Jiří Jeřábek"]
Tož asi tak.. Jestli mátě někdo další opatření, sem s nimi  :-\  :'(
JJ
[/quote]
Není potřeba být zase tak moc sebekritický, nezapomeň, že ačkoli se snažíme co nejvěrněji napodobit realitu, realita to není, a v případě že se tady dvě letadla srazí, proletí skrz sebe... žádné trosky, žádné oběti. ;)
#122113
[quote="Jiří Jeřábek"]
Přátelé, všem (zejména p.Ondráčkové) se omlouvám za dnešní (prů)let eventem, sypu si několik Tatrovek popela na hlavu. Po vlastním rozboru několika po sobě jdoucích předpokladů let.nehod, jsem si uložil několik nápravných opatření.
- před každým letem se podívat na fórum, do sekce "Kam dnes?" (a sebekriticky zhodnotit svoje možnosti)
- před každým letem si na levou ruku napíšu left, na pravou right
- tuším, že bez základů frazeologie v angličtině to skutečně nepůjde (díky datu narození jsem se ve škole učil rusky  :( )
- zvládnu let z bodu A do bodu B, za dodržení naplánované tratě, SID a STAR, ale holdování mě dnes zaskočilo
- pro začátek bude lepší začít na nějakých VFR eventech
Tož asi tak.. Jestli mátě někdo další opatření, sem s nimi  :-\  :'(
JJ
[/quote]

Na druhou stranu je dobré, že máš chuť se zlepšovat a odvahu vůbec zmáčknout PTT tlačítko ...

Pokud se necítíš na to, aby ses motal okolo Prahy s dalšími sedmi piloty, tak klidně otoč Brno, Ostravu, Vary nebo klidně slovenské destinace jako je Bratislava či Košice, kde toho provozu je málo. Tím, že je často online třeba jen LKPR_APP (vyjma akcí) a je to naše největší letiště, tak tam létají všichni, o Ostravu skoro nikdo nezavadí - a pokud je čtvrtek a je COD, tak to je ideální na trénink :)

A že si spleteš left a right a je to kvůli neznalosti angličtiny? Tak klidně používej českou frazeologii. V českém reálném letectví se také používá, zahraniční ATC zatím taky nemáme, tak není důvod nezačít jednodušeji, ne? Česká frazeologie pro tebe bude jednoduší, když ji úplně nedodržíš, tak ti hlavu nikdo neutrhne a až budeš umět ovládat lépe letadlo, tak si to zkoušej klidně s angličtinou ... I na tom Slovensku si s tebou rádi pokecají česky :)

A holding. Hold je to věc, kterou se musíš taky postupně naučit. Když víš, že to nejsi schopen zaletět, tak to raději řekni, dostaneš vektor a méně tím naštveš a zatížíš řídícího, kterému tam nezačneš najednou létat bůh ví co. (I když jsem to neviděl, tak jenom soudím dle tvého textu).

Hlavně se toho nebát, řada z nás se na začátcích půlku eventu odvažovala, než zmáčkne PTT :D
#122114
[quote="Jiří Jeřábek"]
Přátelé, všem (zejména p.Ondráčkové) se omlouvám za dnešní (prů)let eventem, sypu si několik Tatrovek popela na hlavu. Po vlastním rozboru několika po sobě jdoucích předpokladů let.nehod, jsem si uložil několik nápravných opatření.
- před každým letem se podívat na fórum, do sekce "Kam dnes?" (a sebekriticky zhodnotit svoje možnosti)
- před každým letem si na levou ruku napíšu left, na pravou right
- tuším, že bez základů frazeologie v angličtině to skutečně nepůjde (díky datu narození jsem se ve škole učil rusky  :( )
- zvládnu let z bodu A do bodu B, za dodržení naplánované tratě, SID a STAR, ale holdování mě dnes zaskočilo
- pro začátek bude lepší začít na nějakých VFR eventech
Tož asi tak.. Jestli mátě někdo další opatření, sem s nimi  :-\  :'(
JJ
[/quote]
Na procvičení frazeo je nejlepší si vyhlídnout věžku a dělat VFR nebo IFR (s Radarem) okruhy, reps. Base training na přiblížení... Jinak se moc nekritizuj, každý sme nějak začínal a provoz dneska nebyl nijak velký, aby to nějaký nováček potrhal :)