Informace o sletech a akcích u nás a v zahraničí, briefingy i debriefingy. / Fly-ins and events
#118988
Obrázek

24. ledna 2015 se bude konat každoroční real-life akce Runway4you. Tu to akci organizujeme, abychom prezentovali virtuální létání na síti VATSIM veřejnosti a získali touto cestou nové členy pro naši komunitu. Letos se nám podařilo získat exkluzivní prostory přímo v budově Terminálu 2 letiště Praha. V době od 9 do 18 hodin místního času zde budeme prezentovat virtuální létání a řízení letového provozu lidem z řad laické veřejnosti.

Aby byla tato akce co nejrealističtější a mohli jsme veřejnosti prezentovat dostatek provozu, bude po dobu konání této reálné akce probíhat na síti VATSIM virtuální akce Prague RealOps 2015. Praha je nejvytíženější letiště operující s jednou aktivní dráhou v Evropě. Můžete si vybrat z více než 200 letů mezi 9. a 18. hodinou. Plné ATC obsazení bude k dispozici po celou dobu konání eventu.

Rezervační systém je k dispozici na adrese http://www.vacc-cz.org/realops.

Mapy, scenérie pro MSFS a X-Plane a NOTAMy jsou k dispozici na adrese http://www.vacc-cz.org/airports/lkpr

Všichni piloti jsou srdečně zváni !!!

On the 24th January 2015 our unique annual event Runway4you will take place. Runway4you is a real world event which we organize in order to promote VATSIM network to the public and to get new members for our community. We have been lucky enough to get exclusive conference center at Prague airport (LKPR) between 8 and 17z this year for us. In this time period we will be showing virtual flying and ATC services to the public.

In order to make the real world show as realistic and interesting as possible we organize Prague Real Ops 2015 for VATSIM pilots in paralell. So, the Prague Real Ops 2015 will take place on the 24th January 2015. Prague airport is the bussiest single runway-operating airport in Europe. You can choose from more that 200 flights between 8 and 17z. Full ATC coverage will be available during the whole time period.

The booking system is available at http://www.vacc-cz.org/realops.

Charts, free MSFS and X-Plane sceneries and NOTAMs are available at http://www.vacc-cz.org/airports/lkpr

All pilots are kindly welcome !!!
Naposledy upravil(a) Araneus dne 27 pro 2014, 19:47, celkem upraveno 1 x.
#118999
Chyba s diakritikou opravena!

Jakub Klapka si udělal dobrovolně pěkný večer na téma špatného dekódování jména na VATSIMu, zašel si trochu do problematiky kódování pro XML a našel řešení, jak  to opravit. Za což mu děkuji! :) ... Ale to, že by se na VATSIMu neměla používat diakritika, stále platí, protože na různých stránkách VATSIMu se ta jména takhle špatně budou zobrazovat pořád :D
#119003
[quote="Bedřich Schindler"]
[quote="Bedřich Schindler"]
[quote="Aleš Matušík"]
nešla by ta registrace udělat přes VATSIM SSO? neustále mi to píše že mi ID nesedí se jménem, a to už jsem vyzkoušel všechny tvary mého jména co jsem kdy na VATSIMu viděl.
[/quote]

Čau.

Přes VATSIM SSO to nemáme z jednoho důvodu, který jsme probírali s některými interně. Každopádně k chybě dochází proto, že certifikační centrum VATSIMu dodává tvoje jméno ve špatném formátu:
Kód: Vybrat vše
<name_last>Matušík</name_last>
<name_first>Aleš</name_first>
Pokusím se tento problém hned vyřešit a dám vědět.
[/quote]

Náš systém si s diakritikou hravě poradí, ale jen když ji tam vložíte v našem systému. Pokud máte diakritiku na VATSIM účtu, tak ve všech zdrojích se jméno s diakritikou přeloží špatně. Takže si udělej záznam na http://membership.vatsim.net/ a požádej si o změnu jména ... Ještě jsem se ujišťoval u PBho, zda se to nedá nikde změnit a je to přesně tak, jak mi napsal ... kdyby jste to zadali bez diakritiky, tak jak to tam píší, tak se později neřeší tyto problémy :)

Když mi pošleš na support@vacc-cz.org registrační údaje bez hesla, tak ti to vytvořím ručně ... Bohužel za tuto chybu nemůžeme.
[/quote]
Při registraci jsem zkoušel i ten tvar AleÅ¡ MatuÅ¡Ãk, ale ani ten mi nefungoval. Jinak kam mam poslat ten ticket na změno jména? normálně na VATEUD>czech republic, a nebo jinam?
#119004
[quote="Aleš Matušík"]
[quote="Bedřich Schindler"]
[quote="Bedřich Schindler"]
[quote="Aleš Matušík"]
nešla by ta registrace udělat přes VATSIM SSO? neustále mi to píše že mi ID nesedí se jménem, a to už jsem vyzkoušel všechny tvary mého jména co jsem kdy na VATSIMu viděl.
[/quote]

Čau.

Přes VATSIM SSO to nemáme z jednoho důvodu, který jsme probírali s některými interně. Každopádně k chybě dochází proto, že certifikační centrum VATSIMu dodává tvoje jméno ve špatném formátu:
Kód: Vybrat vše
<name_last>Matušík</name_last>
<name_first>Aleš</name_first>
Pokusím se tento problém hned vyřešit a dám vědět.
[/quote]

Náš systém si s diakritikou hravě poradí, ale jen když ji tam vložíte v našem systému. Pokud máte diakritiku na VATSIM účtu, tak ve všech zdrojích se jméno s diakritikou přeloží špatně. Takže si udělej záznam na http://membership.vatsim.net/ a požádej si o změnu jména ... Ještě jsem se ujišťoval u PBho, zda se to nedá nikde změnit a je to přesně tak, jak mi napsal ... kdyby jste to zadali bez diakritiky, tak jak to tam píší, tak se později neřeší tyto problémy :)

Když mi pošleš na support@vacc-cz.org registrační údaje bez hesla, tak ti to vytvořím ručně ... Bohužel za tuto chybu nemůžeme.
[/quote]
Při registraci jsem zkoušel i ten tvar AleÅ¡ MatuÅ¡Ãk, ale ani ten mi nefungoval. Jinak kam mam poslat ten ticket na změno jména? normálně na VATEUD>czech republic, a nebo jinam?
[/quote]

Hmm, zkus to ještě jednou. Já jsem se na tebe zkusil teď zaregistrovat a normálně mi to fungovalo - tzn. musí fungovat všem. Vyplňoval jsem (1203392, Aleš, Matušík, ...). A dej vědět.

Jo, ticket na  VATEUD > Czech Republic.

Promazal jsem trochu konverzaci. Všechno je v citaci, tak ať tolik neplevelíme téma.
#119074
Omlouvám se, na reálné akci jsem ještě neletěl a trochu nechápu ten booking. Myslel jsem, že budeme lítat v rámci našeho FIRu, aby byl provoz, takhle se rozletíme po Evropě, nebo ne?  ???
Myslel jsem, že hlavní provoz bude LKPR-LKMT, tak já teď nevíííím  :'(
Ale rezervuji, chci vidět hlavně přednášky, ale také si něco zaletím. (Kdyby mi to někdo ozřejmil, bych byl vděčen, díky.)
#119075
Ahoj,
no jelikož akce je RealOps, bylo cílem se přiblížit reálnému letovém řádu v LKPR. Vybrali jsme linky po blízkých destinacích Evropy tak, aby příslušné rotace byly relativně rychlé (proto jsme vynechali takové šílenosti jako Egypt apod, kam se letí 3 hodiny tam a 3 hodiny zpět). Jasně že vnitrostátní provoz je nejvíc práce pro nás (= nejvíc zábavy pro nás), ale zase nejde aby tam celý den 100 letadel točilo Prahu a Ostravu a zpět.

PB
#119077
No, nebo jinak řečeno: RealOps jsou hlavně pro nalákání zahraničních pilotů. Prý by to mohl být úspěšnější typ akce než když jenom napíšeme, že bude Rwy4you a že potřeujeme jakýkoli provoz. Není ale problém, nebo je spíš dokonce žádoucí, pokud bude mít někdo českých pilotů čas a chuť, točit pořád dokola jakékoli lety po ČR, preferenčně z Prahy a do Prahy, aby bylo co ukazovat během Rwy4you návštěvníkům.