Informace o sletech a akcích u nás a v zahraničí, briefingy i debriefingy. / Fly-ins and events
#115096
Obrázek


A je tu další mezinárodní fly-in, tentokrát IFR a opět s Poláky. Doufám, že vykážete větší aktivitu než minule!!!

Takže: Polský VACC a VACC-CZ vás zvou na City Bridge mezi Varšavou a Prahou (raději se to nepokouším překládat). Pojďme si zalétat mezi oběma letišti 8. června 2014 mezi 1900 a 2200 místního času. Bude zajištěno plné pokrytí ATC po celou cestu.

Možné trasy

EPWA-LKPR: SOXER N869 TOMTI UN869 RAVKU Y17 GOLOP

LKPR-EPWA: ARTUP UT871 LAGAR N871 OKENO Q277 AGAVA

Mapy a scenérie

Mapy EPWA a MSFS scenérie EPWA
X-Plane scenérie EPWA

Mapy a MSFS a X-PLane scenérie LKPR

Tak přileťte v co nejhojnějším počtu, ať je akce provoz trochu podobný realitě.



Hello All !

Polish VACC and VACC Czech Republic invites you to City Bridge between Warsaw and Prague. Come and fly between both airports will full ATC along the way on 8th June 2014 between 1700 and 2000Z

Routes

EPWA-LKPR: SOXER N869 TOMTI UN869 RAVKU Y17 GOLOP

LKPR-EPWA: ARTUP UT871 LAGAR N871 OKENO Q277 AGAVA

Charts and sceneries

EPWA charts and MSFS scenery
EPWA X-Plane scenery

LKPR charts, MSFS and X-Plane scenery

Looking forward to seeing you in the sky!!
#115318
Připomínám dnes od 19:00 do 22:00 místního času EPWA-LKPR City Brigde.

Přijďte si zalétat !!! Venku je hnusné horko. Představte si tu idylku: po parném dni stráveném venku ve výhni si večer doma otevřete ledově vychlazené pivko či krabici zmrzliny a usednete k počítači ;) Tomu se přece nedá odolat !!!

Bude se na vás těšit minimálně oblast a věžka.
#115333
Mrzí mě, že jsem nedorazil, ale vzhledem k tomu, že konečně nastalo venku úplné bezvětří, neodolal jsem, a vyrazil proletět svůj nový RC model (RTF, sám nic nevyrobím, jsem na to levej). Vlastně je to už můj druhý, první zůstal před 14 dny na nejvyšším stromě v okolí a při bouřce přišel o křídla se servama, sranda za cca 1100 Kč. Dneska to ale byl úspěch, vrátili jsme se všichni celý. Venku mi přišlo, že kolem cca 21.00 loc se měnily dráhy. Co u vás, taky jste otáčeli? As real as it gets?
#115334
[quote="Luboš Kučera (LK 154)"]Mrzí mě, že jsem nedorazil, ale vzhledem k tomu, že konečně nastalo venku úplné bezvětří, neodolal jsem, a vyrazil proletět svůj nový RC model (RTF, sám nic nevyrobím, jsem na to levej). Vlastně je to už můj druhý, první zůstal před 14 dny na nejvyšším stromě v okolí a při bouřce přišel o křídla se servama, sranda za cca 1100 Kč. Dneska to ale byl úspěch, vrátili jsme se všichni celý. Venku mi přišlo, že kolem cca 21.00 loc se měnily dráhy. Co u vás, taky jste otáčeli? As real as it gets?[/quote]

točilo se stím pořád :D před letem jsem si dával na přilet 24, po vzeltu a přechodu na unicom se si poslech atis a tam sem slyšel 06, tak jsem si dal 06, potom na 127.12 slyším že TVS665P dostal GOLOP 1S a dráhu 24 takže zase přenastavuju na 24 a potom sem já dostal GOLOP 1T na 06 :D :D a na tu už sem teda sednul :D
#115335
Díky všem za účast. Opravdu parádní provoz a ještě k tomu v takovéto roční době.

A jenom připomínka, příští neděli (15.6.) je další IFR event, tentokrát LKPR-LOWW !!! Tvorbu banneru a textu si vzali na starost Rakušáci a nějak jim to trvá. Tak s tím každopádně počítejte - opět předběžně cca 19-22 LOC. A jako bonus budou online i Němci, předpokládám Mnichov a/nebo Berlín. Tak se těště na pořádnou akci a udělejte si v neděli opět čas.
#115336
[quote="vojav"]Souhlasím s pěkným eventem :D Jen se omlouvám, že jsem někdy musel použít frázi "Say again", nemám pořádně nastavený FS2CREW a ten týpek mi do toho kecal briefy :)[/quote]
tvl tak si nastav tlacitko v fscrew na mute, pouzij stejne tlacitko ktere mas na vysilani pro COM ;)
takze kdyz zacnes vysilat na freq. tak tim zaroven mutnes FScrew ;)

jinak dik vsem ATC bylo to super az na tu odpojenou EPWW_CTR po ceste zpet
#115340
No, je tam nějaký SOFT/HARD mute, něco jako microphone/sound mute na TS (citát pana Dlouhého), jo, to jsem se přesvědčil, že nedá... Kecal jsem někdy kraviny jako Climb Altitude 150 :DDD
#115347
[quote="Jindra"]Dráhu jsme měnili jen jednou a to zruba kolem té 21 LOC, jak píše Luboš. Jinak příma večírek, moc jsme se nenudili :)
DT > výše popsaný mute mu nepomůže, když mu do toho krev kecá, neslyší on. Vysílat určitě může i když mu do toho něco kecá.[/quote]

1)pokud ma problem kdyz se ozve na freq. a copilot si mysli ze Vojta mluvi na nej tak je na to soft mute! tak aby co rika ATCku neposlouchal copilot!

2)pokud je problem ze kdyz dela checklisty a ozve se mu do toho ATCko tak je to Vojtuv problem a ma delat checklisty tak aby se to nestalo!!! nikdy sem nemel tento problem

3)pouzivat hard mute ve chvili kdy opravdu nepotrebuje copilota!


osobne mam a pouzival sem PMDG+FScrew a nikdy jsem nemel problem aby me copilot kecal ve chvili kdyz na me ATC mluvi!