VACC-CZ novinky, změny a oznámení.
Uživatelský avatar
By radarada
#116022
Mili VATSIMaci,
behem dneska provedu migraci starickeho PuBB fora na nejnovejsi verzi SMF fora.
Za kratkou chvili uzamknu obsah tohoto fora a nebude mozne do nej dale prispivat, po te spustim samotnou migraci a konfiguraci noveho fora. Nejaky cas to zabere a nove forum prepnu, jakmile bude nejak rozumne nastavene.

Zmigrovan bude veskery obsah soucasneho fora vcetne uzivatelskych uctu.
Je ale mozne (a pravdepodobne), ze nektere aspektystareho obsahu premigrovany nebudou (nejake attachmenty apod.)
Obecne ale verim, ze migrace bude uspesna a ze nove forum bude jednak modernejsi, jednak bezpecnejsi a - kdyz si to udelame - i hezci :)

Finalni konfiguraci ale budu jeste chvili ladit i po prepnuti...

Rada

PS: pokud by mel nekdo proti tomuto namitky, ma na ne par minut ;)
Naposledy upravil(a) radarada dne 18 črc 2014, 15:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
By radarada
#116023
Takze...
mame zde zcela novy system fora, konkretne SMF v posledni verzi.

Je to trochu zmena a vsichni si na to budeme chvili zvykat... ale zmena je zivot :-)

Jak pisu nize, je pravdepodobne, ze se vyskytnou urcite problemy s nekterymi aspekty fora. Nektere zminim zde:
- prvotni prihlaseni - hesla jsou obema systemy uchovavana jinak, takze pri prihlaseni nefunguji puvodni hesla - je nutne vyuzit funkce zapomenuteho hesla a nechat si poslat e-mail s odkazem na jeho zmenu
- obrazky - v nekterych prispevcich se nezobrazuji primo obrazky, ale zustavaji pouze jako odkazy, casto jsou vlozeny jako obecny odkaz pomoci tagu URL miso IMG, nejake obrazky se ale zobrazuji, takze experimentujte a v pripade problemu budeme dal resit
- vzhled fora - je zatim defaultni, BS se nabidnul, ze popracuje na tematickem vzhledu, bude dodano pozdeji
- karma - zatim je vypnuta - zda se, ze nelze pouzivat pouze pozitivni karmu, ale bude i negativni nebo zadnou, zatim nebudu zapinat, uvidime pozdeji
- moderovani - nastaveni moderovani jednotlivych for se migraci nepreneslo, budeme resit individualne (predpokladam, ze se to tyka v podstate akorat CSAv, jest tak?)

...cehokoli dalsiho si vsimnete, dejte vedet do tohoto vlakna a podle moznosti (hlavne mych casovych) budeme resit...

Stare forum necham nejaky cas neaktivni a pokud bude vse tady fungovat, tak ho zrusim...
Tedy: forum je mrtve, at zije forum!  8)

Rada
Naposledy upravil(a) radarada dne 18 črc 2014, 16:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
By Pavel
#116026
Ahoj, lze nějak zobrazit nové příspěvky od mé poslední návštěvy? Jinak dobré, sice se trochu musím rozkoukat, ale konečně je tu parádní editor odpovědí a není potřeba BBtagy psát ručně a jsou na to tlačítka :)

PB
Uživatelský avatar
By JKol
#116027
lze
měl bych taky jden dotaz, co znamenají ty kostičky a barvičky pod jménem?
Edit: A ještě proč se skoro všude zobrazuje ikona nové příspěvky a po rozkliknutí to napíše žádné nové příspěvky?
Přílohy
Capture.PNG
Naposledy upravil(a) JKol dne 18 črc 2014, 17:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
By radarada
#116028
Nove prispevky lze ziskat bud klikem nahore vedle sveho avataru je "Neprectena temata..." anebo vidis ikonu fora barevne odlisenou (nejdrive musis vsechny projit, aby se to zresetovalo).

Ctverecky pod jmenem urcuji "dospelost" uzivatele, zatim jsem s tim nehybal.

Jinak jsem rad, ze nekdo se sem dostal, protoze to vypada, ze maily chodi jen na nektere adresy a ne vsichni si tak mohou heslo zresetovat :(
Nas server admin to bude resit.

Rada
Uživatelský avatar
By JKol
#116029
[quote="Radomír Věncek"]
Ctverecky pod jmenem urcuji "dospelost" uzivatele, zatim jsem s tim nehybal.
Rada
[/quote]
[rejp] Nějaký návod jak v tom číst by nebyl? :) [/rejp]
Uživatelský avatar
By radarada
#116030
Admini a moderatori maji vzdy 5 ctverecku (ruzne barvy), ATC maji min. 4 ctverecky.
Ostatni uzivatele to maji podle poctu prispevku:
Newbie * 0
Jr. Member ** 50
Full Member *** 100
Sr. Member **** 250
Hero Member ***** 500

Rada
Uživatelský avatar
By radarada
#116031
[quote="Petra Ondráčková"]
Já budu potřebovat moderovat eventy a EC ve skryté části fóra. Používám to hodně často.
[/quote]

Co zde myslis moderovanim...? Pridavat prispevky muzes normalne. Moderovanim se mysli zejmena zasah do probihajicich diskuzi, pokud nekdo dela vylomeniny atp.

Rada
Uživatelský avatar
By radarada
#116032
No, vzhledem k tomu, ze jsou tady uz tezci mazaci s tisici prispevky, tak jsem trochu ty ctverecky precisloval :)
[] 0
[] [] 333
[] [] [] 1000
[] [] [] [] 3333
[] [] [] [] [] 10000

Tak uvidime, jak bude rozdistribuovano mnozstvi ctverecku ted... upozornuji, ze to nemusi byt konecny stav...

Rada
By Araneus
#116036
Mohla jsem zvýrazňovat témata a eventy a poté, co přestaly být aktuální, tak je zase odzvýraznit a provádět skryté úpravy. Jestli jsem mohla ještě něco jiného, to nevím, možná ano, ale takhle z hlavy si to nevybavuju.
Uživatelský avatar
By radarada
#116041
Jakub Kolář píše:
čtverečky
[velkýrejp]no já myslel spíše ty barvičky[/velkýrejp]
Na ty rejpy bacha! ;)

Cervena je adminovska, modra moderatorska, fialova ridicich, ostatni uzivatele maji zlutou skalu...

Rada
Uživatelský avatar
By radarada
#116042
[quote="Petra Ondráčková"]
Mohla jsem zvýrazňovat témata a eventy a poté, co přestaly být aktuální, tak je zase odzvýraznit a provádět skryté úpravy. Jestli jsem mohla ještě něco jiného, to nevím, možná ano, ale takhle z hlavy si to nevybavuju.
[/quote]
Nastaveni prav na tomto foru je jinaci, chvilku se to budu asi ucit. Nicmene dal jsem Te do skupiny globalnich moderatoru, takze bys toto vse mela mit moznost delat.

Rada
Uživatelský avatar
By Radizz
#116049
[quote="Radomír Věncek"]
Jak pisu nize, je pravdepodobne, ze se vyskytnou urcite problemy s nekterymi aspekty fora. Nektere zminim zde:
- prvotni prihlaseni - hesla jsou obema systemy uchovavana jinak, takze pri prihlaseni nefunguji puvodni hesla - je nutne vyuzit funkce zapomenuteho hesla a nechat si poslat e-mail s odkazem na jeho zmenu
- obrazky - v nekterych prispevcich se nezobrazuji primo obrazky, ale zustavaji pouze jako odkazy, casto jsou vlozeny jako obecny odkaz pomoci tagu URL miso IMG, nejake obrazky se ale zobrazuji, takze experimentujte a v pripade problemu budeme dal resit
- vzhled fora - je zatim defaultni, BS se nabidnul, ze popracuje na tematickem vzhledu, bude dodano pozdeji
- karma - zatim je vypnuta - zda se, ze nelze pouzivat pouze pozitivni karmu, ale bude i negativni nebo zadnou, zatim nebudu zapinat, uvidime pozdeji
- moderovani - nastaveni moderovani jednotlivych for se migraci nepreneslo, budeme resit individualne (predpokladam, ze se to tyka v podstate akorat CSAv, jest tak?)

...cehokoli dalsiho si vsimnete, dejte vedet do tohoto vlakna a podle moznosti (hlavne mych casovych) budeme resit...
[/quote]

Budu možná za škarohlída (a zcela odhlédněme od toho, kolik mám čtverečků a jaké barvy), ale toto je podle mého názoru nepřípustný postup.

Naprosto odhlížím od toho, jestli nové fórum bylo potřeba, nebo ne. To nedokážu posoudit a nechávám to povolanějším. (Osobně se domnívám, že změna je život; věřím, že to mělo nějakou vnitřní příčinu; a v zásadě proti tomu nic nemám).

Co ale považuju za zcela fatální, je provést změnu, aniž by se do nového systému zcela přenesla data ze systému starého. Uživatelům jednoduše nejde říct, že něco nešlo a že si musí znova vyplnit to nebo ono, resp. že se to nebo ono nebude zobrazovat. To prostě není přípustný stav a žádný administrátor si to vůči uživatelům jakékoli (byť bezplatné služby na bázi vnitřní dobrovolné komunity) nemůže dovolit. Argument, že něco nejde, v tomto kontextu po mém soudu nemůže obstát.

Zkušenosti mě naučily, že v IT jde téměř vše, takže než se změna udělá, musí se holt přijít na to, jak ji udělat se vším všudy. A pokud to skutečně, objektivně nejde, pak je třeba velmi důkladně vážit, zda je víc zachování kontinuity („komfortu“) uživatelů, nebo nevyhnutelná a neodkladná potřeba změny systému.

Myslím si, že tímhle nabouráváme určitou filozofii celého našeho „seskupení“. Jednou z největších přidaných hodnot totiž je (nebo bylo) právě to, že se mohu i po letech pasivity vrátit a ono to celé funguje (nikdo mi nesmazal účet, nezablokoval mi ho pro nečinnost nebo mi nezměnil heslo). Jednoduše celá komunita mě bere zpět s otevřenou náručí; stačí se zalogovat. Ještě lépe řečeno, vlastně se nemusím vracet, protože jsem součástí celé mašinérie ani nikdy nepřestal být a vše na mě čeká, jako bych to opustil včera.

Přestože si tedy velice vážím práce našich IT a ta změna musela být setsakramentsky pracná, nesouhlasím a tenhle postup (přístup) považuji za chybný (škodlivý).
Naposledy upravil(a) Radizz dne 19 črc 2014, 17:04, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
By CSA667
#116055
Dotaz. Nějak se mi vypařil přístup do ATC sekce i když ATC jsem. Díky za přidělení hodnosti ATC..  :)

MD.
Uživatelský avatar
By radarada
#116056
Radku, vubec nechapu, o co Ti jde... Myslim si, ze Tve poznamka je dost nemistna!
Pokud vim, porad jedeme vsichni v rezimu "best effort".
A v ramci tohoto rezimu delam, co muzu. Pokud se Ti to nelibi, rad Ti oteze IT prenecham.
Vic k tomu nemam co rict.

Rada
Uživatelský avatar
By Radizz
#116061
[quote="Radomír Věncek"]
Radku, vubec nechapu, o co Ti jde... Myslim si, ze Tve poznamka je dost nemistna!
Pokud vim, porad jedeme vsichni v rezimu "best effort".
A v ramci tohoto rezimu delam, co muzu. Pokud se Ti to nelibi, rad Ti oteze IT prenecham.
Vic k tomu nemam co rict.

Rada
[/quote]

Dobře. Je-li to nemístné a pokud jsem se Tě dotknul, omlouvám se Ti.
Naposledy upravil(a) Radizz dne 20 črc 2014, 19:58, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
By Jindřich
#116070
Co se mi z hlediska praktičnosti nelíbí, je nutnost zaškrtnutí "Vrátit se do tématu" při každém přispívání, pokud se chci podívat, co jsem vlastně napsal a jak to vypadá.
Nejde udělat "Vrátit do tématu" jak defaultní chování?
Uživatelský avatar
By Schindler
#116073
[quote="Jindřich Machalínek"]
Co se mi z hlediska praktičnosti nelíbí, je nutnost zaškrtnutí "Vrátit se do tématu" při každém přispívání, pokud se chci podívat, co jsem vlastně napsal a jak to vypadá.
Nejde udělat "Vrátit do tématu" jak defaultní chování?
[/quote]

Profil -> Nastavení účtu -> Nastavení profilu -> Nastavení vzhledu -> Vrátit se zpět na téma po zaslání příspěvku.
Uživatelský avatar
By Jindřich
#116074
[quote="Bedřich Schindler"]
[quote="Jindřich Machalínek"]
Co se mi z hlediska praktičnosti nelíbí, je nutnost zaškrtnutí "Vrátit se do tématu" při každém přispívání, pokud se chci podívat, co jsem vlastně napsal a jak to vypadá.
Nejde udělat "Vrátit do tématu" jak defaultní chování?
[/quote]

Profil -> Nastavení účtu -> Nastavení profilu -> Nastavení vzhledu -> Vrátit se zpět na téma po zaslání příspěvku.
[/quote]
Díky Béďo, nicméně otázka setrvává. Nelze to nastavit globálně a pro všechny jako default?
Uživatelský avatar
By Schindler
#116075
[quote="Jindřich Machalínek"]
[quote="Bedřich Schindler"]
[quote="Jindřich Machalínek"]
Co se mi z hlediska praktičnosti nelíbí, je nutnost zaškrtnutí "Vrátit se do tématu" při každém přispívání, pokud se chci podívat, co jsem vlastně napsal a jak to vypadá.
Nejde udělat "Vrátit do tématu" jak defaultní chování?
[/quote]

Profil -> Nastavení účtu -> Nastavení profilu -> Nastavení vzhledu -> Vrátit se zpět na téma po zaslání příspěvku.
[/quote]
Díky Béďo, nicméně otázka setrvává. Nelze to nastavit globálně a pro všechny jako default?
[/quote]

Nemám tady dostatečná práva, tak na to koukám na svém testovacím fóru. Jsi podle cesty: Administrace > Nastavení vzhledu > Uživatelská nastavení. Já tam mám vytvořené schéma VACC-CZ Forum, co je za schéma tady nevím. Takže zvolíš používané schéma a vybereš Přenastavit všechny současné volby uživatelů pro tento vzhled nebo Přenastavit výchozí nastavení pro hosty a uživatele pro tento vzhled. Vyzkoušej.