VACC-CZ novinky, změny a oznámení.
#103305
Vážení přátelé, VATSIMáci,
dovolte mi oznámit, že před několika okamžiky byl oživen zcela nový web české divize sítě VATSIM. Kromě toho byly přemigrovány ostatní webové aplikace na nový server, vše tedy běží na novém železe.
Původní podpůrné aplikace jako toto fórum a wiki sedí na původní adrese a veškerá data byla přemigrována z původních webů, které jsou v tuto chvíli již neaktivní, vše by ale mělo transparentně fungovat stejně jako před tím.

Velké díky patří několika osobám, které v průběhu několika posledních měsíců (až let ;) ) přispěli k finálnímu obsahu a vzhledu našeho webu - tedy ještě jednou: DÍKY!!!


V tuhle chvíli ladíme nějaké poslední detaily (např. obrázky na wiki). Pokud najdete cokoli dalšího nefunkčního, napište prosím zde.
Díky.

A tedy: ať žije nový web!
#103308
Celý večer jsem s napětím sledoval a čekal, jak to probíhá. A najednou pic a po více než třech hodinách práce to máte přehozený. Doufám, že se vám naše dílo líbí.

Vzhledem k tomu, že jsem tě RV nezastihl, tak ti píšu zde, jestli se v tom ještě šťouráš :)

- Forum je nějaké rozhašené:
- 1) Smazané jména uživatelů.
- 2) Místo nové zprávy v hlavičce je v AJ new messages
- Rozcestník a hlavní stránka
- 3) Nefunkční odkaz na ATC
- 4) Nefunkční propojení modulu pro nové příspěvky z fóra
#103344
[quote="Pavel"]Co se plánuje do modulu Facebook? Nějakej výcuc poslední aktivity na naší stránce?

PB[/quote]

Sice tohle by spíše odpověděl RV, JM nebo kdo to tam dával, ale jinak to vytahuje ty příspěvky, co se napsaly daným uživatelem - tedy VATSIM VACC-CZ. Takže co tam napíše správce našich FB stránek, tak se tam ukáže.
#103357
[quote="Schindler"]
- Forum je nějaké rozhašené:
- 1) Smazané jména uživatelů.
- 2) Místo nové zprávy v hlavičce je v AJ new messages
- Rozcestník a hlavní stránka
- 3) Nefunkční odkaz na ATC
- 4) Nefunkční propojení modulu pro nové příspěvky z fóra[/quote]

Hi,
tak snad fixed! Kdyby bylo neco dalsiho, dejte zase vedet :-)
Dik!

Rada
#103375
Je to paráda jen by to chtělo přesunout Poslední příspěvky fóra pod Víte že... přecejenom tam někde na konci stránky jsou docela zbytečné.
#103383
[quote="martinz"]Je to paráda jen by to chtělo přesunout Poslední příspěvky fóra pod Víte že... přecejenom tam někde na konci stránky jsou docela zbytečné.[/quote]


Já se přidám, také mi více vyhovovaly nahoře, takhle musím rolovat až úplně na konec stránky.
#103404
[quote="Pavel"]Ad. LKPR - http://www.vacc-cz.org/airports/lkpr nebylo by lepší ze scenérky udělat jeden pack? Představa, jak vysvětluju nováčkovi (a že jich po akci Vratislavice bude!), nebo cizincovi, jak si má postupně stahovat servicepacky a přepisovat je přes sebe, brr...

PB[/quote]

Také si myslím, že vzhledem k velikosti instalačních souborů by bylo lepší tvořit vždy komplet novou verzi.

Petr
#103405
Ad scenerka LKPR: to je spis namet pro Jindru.
Ad posledni prispevku: doladime a dame na stranu a vyse.
Ad online piloti: popremyslim... skoro tam toho ale zacina byt az prilis, tak moc nevim, kam to vlastne jeste dat, zejmena, pokud by jich melo byt v + okamziku vice
Ad FB: je to export VACC-CZ FB stranky, tam se nic neplanuje, tam to zobrazuje posledni aktivitu
Ad cihly: jestli myslis mobily, tak ty by nejak cca jet mely, ale explicitne testovany nebyly, ale je to urcite namet na zamysleni, zejmena pro nase \"stylisty\"
...snad jsem na nic nezapomnel.

Rada
#103414
Na našich cihlách opravdu je problém v zobrazení. Už jsem o tom možná s tebou při \"vývoji\" webu mluvil. Otázka je, jestli pro pár mobilů dopracovávat novej layout pro cihly, aby to nebylo tak nároční a zobrazovalo se to třeba ve sloupci (zjednodušeně). Bude se do toho někdo pouštět RS či RB? Jestli ne, tak bych to mohl zkusit, teď se učim CSSko, takže pokud to nikdo neudělá a já se k tomu dohrabu a na nějakém mém návrhu by to fungovalo, tak bychom se dohodli a třeba by to někdy v po Vánocích mohlo být. Záleží na tom, jak se naučim. :) Napište, jestli se mám snažit :D
#103417
K těm mobilům na webu - Rozhodně to je dneska dobrej krok, protože dneska už tu cihlu má opravdu každej. Jestli můžu poradit, tak pokud se s tím nechcete moc dělat a účelem je opravdu na těch mobilech poskytnout informace a ne návštěvníka ohromit grafikou, tak existují různé mobilni frameworky, které udělají většinu práce za vás. Za všechny je pěkným příkladem třeba http://jquerymobile.com/ . Obecně kódovat pro mobily je docela náročné (oproti desktopu), protože najednou musíte počítat s šířkou obrazovky od 320px po 1080px, DPI od 60 po 300 a ještě si to člověk může pustit na výšku nebo na šířku. Tyhle frameworky toho hodně vyřeší za vás...
#103419
Aaa, už chápu ten facebook... Já používám ADBlock v Google Chrome na blokování reklam na webu, a tady mi jaksi zablokoval i obsah toho facebook modulu, tak jsem přidal výjimku a už to funguje, super :)

PB