VACC-CZ novinky, změny a oznámení.
#55849
Prosím, smotritě nové NOTAMy :

a) je uzavřena dráha 06/24 v LKPR,

b) i s přilehlými TWYs,

c) je v používání kombinace drah 13/31,

d) je U/S ILS RWY31 i GP RWY13,

e) je proto používána kombinace VOR DME ACH RWY31,

f) až do 17.9.09, cca.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pravidelná údržba a uzavření vedlejší dráhy 13/31 jsou plánovány od 29.09. do 09.10.2009.
#55867
[quote="PavelS"]Oprava povrchu před zimou.
V rámci údržby budou do 17.09. 14:00 prováděny lokální opravy povrchu a výtluků, těsnění spar, obnova značení a pokládka antiskidu.[/quote]

To se i na jinejch letištích opravuje povrch a stříká antiskid 2x do roka?
#55877
Po dnešním pěkném večeru si dovoluji p.t. piloty opětovně upozornit, že nejenom že RWY24 a Kira mění srst, ale také nefunguje ILS 31. Takže si račte naladit 112,60, natočit na OBS kolečku 120, sledovat výšky a žádné fixlování. Vyslechl jsem stížnosti od vedení VACC-CZ, že většina dnes se přibližujících letěla nefunkční ILS. Vedení VACC-CZ není blbé a rozdíl pozná!

Zástupci úspěšných pojišťoven i ostatní, kteří podobně jako já vystávají důlky na Jižní spojce si mohou všimnout, že letadla letí přímo nad Barrandovským mostem nebo nepatrně severně od něj, zatímco, když je ILS 31 v provozu, létají jižně od mostu.
#55896
[quote="George_L"]
Toho jsme si samozřejmě vědomi, takže jsem na příletu rychle hledal mapu VOR/DME 31. Ke mně snad výhrady nejsou ;).[/quote]

Páně Lambertovo Jumbo nepatří mezi včerejší většinu, při jeho přeletu nad Barrandovským mostem volali až z plaveckého stadionu v Podolí, že jim drnčí tabulky.
#55897
Georgi, Tys i startoval ze 31?? Páč jestli jo, tak to muselo kladenského starostu stát místo, ne? ;) Občas tam pobývám a mohu potvrdit, že při používání 31/13 tam i obyč 737 dělá slušnej kravál.
#55899
[quote="Michal Z."]heh copak Jumbo ,ale co taková T154ka nebo nějaký starší MDčko :D v nejlepšim případě IL62ka ;) to by stálo víc míst.[/quote]

Jo jo, v neděli jsem byl na real LKPR na TriStaru a bylo tam i Tu-154M URAL AIRLINES, až se dostanu k pořádnému connection, bude video na NETu a nahodím links. (Ale startovalo se ještě z RWY24).
#55909
[quote="Michal Z."]Nu výborný to sem zvědavej Tčko už sem dlouho neviděl je to vždycky luxusní poslouchat nenažraný motory určo dej link.[/quote]
Sice už hodně odbíháme od tématu, ale neboj - uveřejním v kategorii VIDEO. Bohužel jedu jen přes GPRS/EDGE, takže prosím vydržať ;)