VACC-CZ novinky, změny a oznámení.
Uživatelský avatar
By th
#50216
Ahoj,

provedl jsem slibovanou úpravu fóra, namísto nicků se u každého příspěvku zobrazí skutečné jméno uživatele.
Stejně jako v předchozí verzi, i teď se toto projeví pouze u zobrazení jednotlivých příspěvků, protože ve výpisu obsahu fora tato informace není k dispozici, a její \"dolování z databáze\" by zbytečně zatěžovalo server.

Vedlejší efekt je, že kdo nemá vyplněné real name, působí od tohoto okamžiku jako anonym :)

Úprava to byla vcelku banální, nicméně kdybyste narazili na jakýkoliv problém, dejte mi, prosím, vědět.

Díky
Uživatelský avatar
By PavelS
#50217
[quote="th"]Ahoj,

provedl jsem slibovanou úpravu fóra, namísto nicků se u každého příspěvku zobrazí skutečné jméno uživatele.
Stejně jako v předchozí verzi, i teď se toto projeví pouze u zobrazení jednotlivých příspěvků,[/quote]

Narazili jsme na problém, že požadavek byl, aby se zobrazovalo i Nick i Reálné jméno - stejně jako to bývalo v předchozí verzi.

Lze toto nějak přepracovat ?
Uživatelský avatar
By th
#50237
Lze, ale kvůli změně formátu zobrazování je to podstatně komplikovanější než \"posledně\".

Respektive \"jednoduchý zásah\" (kterým jsem tam dostal to real name) by vypadal blbě -- oba údaje by byly v jednom řádku vedle sebe, oddělené např. pomlčkou apod. Cokoliv jiného znamená \"větší hrabání se v kódu\", do čehož se mi nechce kvůli problémům při upgrade, aplikaci dodatečných stylů apod.

Bude-li pro to hodně silný hlas, nějak to udělám.
Uživatelský avatar
By Jindřich
#50242
[quote="th"]Lze, ale kvůli změně formátu zobrazování je to podstatně komplikovanější než "posledně".

Respektive "jednoduchý zásah" (kterým jsem tam dostal to real name) by vypadal blbě -- oba údaje by byly v jednom řádku vedle sebe, oddělené např. pomlčkou apod. Cokoliv jiného znamená "větší hrabání se v kódu", do čehož se mi nechce kvůli problémům při upgrade, aplikaci dodatečných stylů apod.

Bude-li pro to hodně silný hlas, nějak to udělám.[/quote]
to je divný...

lblLabel = strNickWithLink + "
" + strRealName;
Uživatelský avatar
By th
#50247
Fuj, maďarština a VB najednou ... jsem zhnusen. ;)

Jinak tohle jsem samozřejmě zkoušel, jenomže ta kaskáda se s tím nějak divně popere, takže to
nemá vliv na funkci rostlináře.
Uživatelský avatar
By amalka
#50248
[quote="th"]Fuj, maďarština a VB najednou ... jsem zhnusen. ;)

Jinak tohle jsem samozřejmě zkoušel, jenomže ta kaskáda se s tím nějak divně popere, takže to
nemá vliv na funkci rostlináře.[/quote]

Nemělo by to vypadat takhle? lblLabel = strNickWithLink + "" + strRealName;

Tohle má na fci rostlináře požadovaný vliv...
Uživatelský avatar
By PavelS
#50253
[quote="rc_czech"]Neslo by to vyresit zmenou pravidel? Ze by nove bylo povinne uvest cele jmeno v podpisu. A u prispevku by se zobrazoval nick.[/quote]

Nešlo.
Uživatelský avatar
By th
#50256
TH nemá problém s fixem, pokud se dá udělat \"na jednom řádku\". Cokoliv složitějšího znamená, že při jakémkoliv update software fora se to bude muset prakticky celý psát znova. Vzhledem k celkové kvalitě a přehlednosti kódu fora je to docela opruz.

Vrazit do je nepekne. Nicmene pokud se shodneme na tom, ze to chceme, a projde to xhtml 1.0 strict validatorem, dej se vule bozi. :)
#50276
Nerad bych vrážel něco do nečeho, zvláště, když se pomalu bojím zeptat co do čeho. Ale jinak (pokud to projde čímsi) za sebe ríkám : \"chceme\".

Osobně podobné záležitosti pro sebe řeším totálně blbovzdorným návodem, obsahujícím co, kam a přez co, abych to byl schopen za měsíc či rok rekonstruovat. Omlouvám se - asi to správce TH naštve - ale toto nepovažuji za příliš veliký problém.
Uživatelský avatar
By th
#50294
TH se nenaštve. Tohle není o blbuvzorném návodu. To je o tom, že děláme úpravy na relativně \"složitém\" software třetí strany, který si žije svým vlastním životem, a náročnost \"údržby\" roste se složitostí té úpravy rychleji než lineárně.

Za sebe říkám, že pokud Pavel Muroň nebo kdokoliv jinej bude ochotně, systematicky a dlouhodobě udržovat patch na \"cokoliv\" ve foru, nepovažuji za příliš velký problém tento aplikovat pokaždé, když přijde nová aktualizace.

Všechno ostatní jsou, s prominutím, kecy.