VACC-CZ novinky, změny a oznámení.
Uživatelský avatar
By vres
#50103
Ahoj,

myslím, že nejsem sám, komu úplně nevyhovuje stávající vzhled nového fóra. A protože o dalsích hotových a dostupných stylech nevím, pojďmě spojit síly a zkusit stávající vzhled zlepšit. A pro zastánce stávajícího - fórum umožnuje mít libovolný počet stylů, každý uživatel si může z nabídky vybrat svůj ve kterém se bude fórum zobrazovat.

Nejsem webmaster, programátor, takže případně omluvte mé zjednodušování.

1) verze tohoto fóra je punBB 1.3, styly z 1.2 budou dle mého nekompatibilní.
2) zde jsem objevil online style generator: http://spinkbb.jsand.net/punbb/index.php
3) zde je fórum o stylech: http://punbb.informer.com/forums/topic/ ... -13-theme/
4) fórum používá CSS takže experti na design a CSS vítáni.

5) osobně bych si představoval nějaký \"útulnější\" vzhled, který by se třeba mohl podobat předchozímu. Současný vzhled, řekl bych, odpovídá představe programátorů na suchý, strohý a funkční vzhled, nic ve zlém ;)

Koordinaci lze v tomto vláknu, v odborných věcech a \"fyzické\" instalaci stylu je osobou odpovědnou Tomáš Honzák, pro rozhodování, diskuze a pře jsem osobou odpovědnou já.

Díky předem za pomoc,

David Černý,
VACC-CZ Director
Uživatelský avatar
By kopcimek
#50109
Myslím Davide, žes definoval přesně to, co se mi na tom vzhledu nelíbí. Předchozí fórum jsem měl \"vypiplané\" tak, aby bylo útulné a rychle vněm orientovalné :)
Taktéž tomu ale nerozumím, nicméně žádost o toto ze strany řadového uživatele je veliká :D

Předem díky tomu, kdo se v tom zaangažuje. Kdybych mohl byt jakkoliv nápomocen, rád se toho ujmu ;)

Zatím naslyš...
P.
Uživatelský avatar
By Čondra
#50135
Až budu mít u sebe svůj notes, tak se v tom trošku poštracham.
Uživatelský avatar
By PavelS
#50136
Já bych :

a) určitě ještě zmenšil , ne-li zcela vyrušil varování ( Oznámení ) o technických problémech mezi hlavičkou a vlastím forem

b) dole bych zlikvidoval, resp zmnšil na nejmenší možnou velikost informace o punBB a pod.

c) zvyraznil bych rameček vlastního fora ( Obsah), tj. aby zmizela do tmavě modrá horní a dolní lišta, ale aby to celé bylo ze všech stran ohraničeno,

d) možná stejný rámeček bych dal i na ohraničení \"rychlá odpověď dole.

e) Další nevím. Zmenšit písmenka obecně.
Uživatelský avatar
By vres
#50141
a) zatím zmenšeno, do pár dnů zruším úplně.

zatím moc dobrovolníků na úpravu vzhledu není, ale mám pocit že potencionální zájemci přehlédli bod 2 ) online style generator: http://spinkbb.jsand.net/punbb/index.php kde si i laik může udělat svůj styl. Pevně doufám, že zítra už tu budou odkazy na ukázky nových pěkných stylů :-)

David
Uživatelský avatar
By Pavel Muroň
#50142
1) Postrádám graficky zvýrazněné citace. Citované příspěvky jsou málo přehledné.

2) Font ARIAL UNICODE má divnou šířku a proložení. Nahradil bych za ARIAL.

3) Celé jméno přispěvatelů. To je na zvážení, na diskuzi to sice nemá vliv, ale považuji to za dobré. Sám už strácím přehled, kdo je kdo. Při létání se také uvádí jméno a příjmení. A případné osobní setkání je pak jasnější.
Uživatelský avatar
By vres
#50143
3) real name řeší TH. Je to zásah do kódu fóra, mělo by být příští týden.

David
Uživatelský avatar
By Pavel Muroň
#50146
Dík. Jinak online style generator jsem dnes navštívil (\"raz, dva, tři - zkouška citování\" je moje), ale zjistil jsem, že nemám dostatečně vytříbený grafický cit. Tak to přenechám zkušenějším.
Uživatelský avatar
By PavelS
#50147
Pavel Muroň píše:1) Postrádám graficky zvýrazněné citace. Citované příspěvky jsou málo přehledné.
Ano.
2) Font ARIAL UNICODE má divnou šířku a proložení. Nahradil bych za ARIAL.
Nevím co je ARIAL UNIC. ani ARIAL, ale pokud to znamená, že "písmo je ošklivé", tak souhlasím. Doporučuji změnit přesně dle minulého fora.
3) Celé jméno přispěvatelů. To je na zvážení, na diskuzi to sice nemá vliv, ale považuji to za dobré. Sám už strácím přehled, kdo je kdo. Při létání se také uvádí jméno a příjmení. A případné osobní setkání je pak jasnější.
Zcela jasně dávám svůj hlas pro zachování povinnosti Real Name a jeho viditelnost (ne dohlednost!) zde ve foru.
Uživatelský avatar
By th
#50150
K unicode vs. neunicode upozornuju, ze jedna z nejvetsich zmen (a taky hlavni pricina te \"havarie\") je prechod PunBB z narodnich znakovych sad na utf-8, takze s neunicode pismem si tu moc neskrtneme.

Jak psal DC, real name bude, az to doprogramuju. Pristi tyden cca ;)
Uživatelský avatar
By th
#50151
Jinak teda u mne se forum zobrazuje Verdanou, a CSS definuje (vcelku rozumne) posloupnost Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif. Jako neni problem Arial odstranit, ale nechci vedet, co budete mit za default sans-serif. Arialisti nemaji k dispozici unicode Verdanu? Co mate za systemy, lidi, dyk to ma i moje Ubuntu :)
Uživatelský avatar
By Pavel Muroň
#50155
Máme Verdanu, ale ta je ještě horší než Arial unicode. Sans-serif NEBRAT!

Ale tak to se nedá nic dělat, část problémů zkusíme ponechat a třeba si zvykneme.
Uživatelský avatar
By PavelS
#50190
V podstatě takto si představuju přehledné forum :

http://www.hifinazory.cz/forum/

Zdurazňuji:
- tučně orámované sekce s příspěvky
- pomocný blábol je zcela soustředěn dolů po příspěvky
- nahoře je jen několik informací
- jsou tučné (jako opravdu výrazné) názvy vláken
- písmo je \"přiměřeně malé\"

Celé forum působí velice kompaktně a je přehledné na první pohled.
Uživatelský avatar
By th
#50198
To je ovsem pohaneno jinym backendem - PHP BB (vs. nase PunBB), a muj soukromy nazor je, ze ho lidi povazuji za prehledne predevsim proto, ze tak vypada cca 80 % veskere diskuse na netu. :)

PHP BB engine byl hned na zacatku zavrzen Michalem Rudou jako obecne prilis \"deravy\" (caste bezpecnostni problemy => vysoke riziko hacknuti celeho serveru, pro potreby masiny, na ktere bezi mj. jeden z FSD serveru nevhodne).

Jinak obecne - vzhled celeho PunBB je od verze 1.3 dan \"plne CSS\", cili teoreticky neni problem \"presypat\" poradi elementu na strance a jejich vzhled zcela libovolne jen pomoci kaskadovych stylu.

Prakticky by to chtelo nekoho, kdo umi css, ma graficke citeni a hromadu casu. Za sebe prohlasuju, ze splnuju castecne to CSS, ale tim to hasne ;)
By Atan
#50225
Rád bych pomohl s vzhledem fora. Sice jsem nikdy styl k punBB foru nevytvářel, ani needitoval, ale když na to tak koukám, teoreticky je to hračka. CSS ovládám, nějaké vlastní grafické prvky taky není problém vytvořit.

Stáhnu si základní punBB 1.3, a zkusím to přizpůsobit.
By Atan
#50269
Tak jsem se dneska trochu nudil ve škole a za pár hodin jsem překopal výchozí Oxygen style. Náhled tady
Pokud by byl zájem o BETA testing přímo zde na fóru, kontaktujte mě na mail, pošlu.
Jinak tohle je úplně první verze, spíš taková oprava stávajícího Oxygenu. Rád budu pomáhat v tvorbě nového stylu, ale nechci to dělat zbytečně. Takže radši po kouskách, ať mě můžete zastavit.. =)

Co se týče hlavičky, rád bych aby se vyjádřil někdo z vedení VACC-CZ. Mě přijde použití stejného motivu jako na homepage VACC-CZ docela na místě. Ale není problém tam vytvořit cokoliv jiného...
Uživatelský avatar
By PavelS
#50271
Výborně.

a) hlavička vynikající, schváleno. Úplně ideálně by bylo, kdyby byla tato klikací a odkaz vedl na www.vacc-cz.org titulní stranu.

b) Ještě bych zvýraznil \"oblast příspěvků\", tj to, co je orámované tlustě modře shora a zdola. Klidně bych to celeé podmořil, aby bylo bylo výrazné.

c) Kategorie nejsou klikací, ale to se , předpokládám, odstraní :))

d) Zobrazuje se mi to jako \"široké\". tj. forum (tabulka příspěvků) je sice akorát na celé obrazovce (~1152px), ale je na podkladě, který je mnohem širší - toto prosím probrat s th, jak má být správně.
By Atan
#50274
ad. a) Bohužel tenhle obrázek neudělám klikací, ani kdybych se rozkrájel. Je tam jako obrázek na pozadí a jinak ho tam dostat neumím.. =(

ad. b) Oblast příspěvků na tom náhledu vůbec není. Je to Obsah fóra, kde jsou dvě kategorie po jednom fóru. Mohl bych udělat víc screenů, ale daleko lepší bude, když to pošlu někomu, ten to dá do složky se styly na serveru a v nastavení si to pak každý může přepnout.. =)

ad. c) + d) To je tím, že to je jenom obrázek... ;)
Uživatelský avatar
By PavelS
#50275
Atan píše:ad. a) Bohužel tenhle obrázek neudělám klikací, ani kdybych se rozkrájel.
Jo.
ad. b) Oblast příspěvků na tom náhledu vůbec není. Je to Obsah fóra, kde jsou dvě kategorie po jednom fóru.
Jo. Myslím Obsah fora. Nicméně pro Oblast příspěvků to platí pak taky.
Uživatelský avatar
By th
#50291
Ahoj,

styl jsem nainstaloval, prozatím možno zapnout si ho individuálně (profil -> nastavení -> dostupné styly, vybrat Classic). Až se shodneme, že je to odladěné, nastavím ho jako výchozí pro všechny.
Uživatelský avatar
By storry
#60429
Pokračování z http://www.vacc-cz.org/forum/viewtopic. ... 427#p60427

V souvislosti s nadhozeným tématem přichází příspěvky a další dotazy, které se na vlákno postupně uchytávají až na konci se mluví o něčem jiném.
Asi i to má své přínosy, ale je to stále na úkor přehlednosti, tudíž ty přínosy jsou zúženy na ty, kteří momentálně zrovna dávají pozor. S tím je špatné se s rostoucím obsahem fóra spokojit.
Na tyto úvahy a jak se zařídit si musí přijít každý sám, pod heslem „účel světí prostředky“, kde účelem nechť je přehlednost, tedy i dohledatelnost. Minimálně to ušetří práci autorů s opakováním již proběhlých témat. Inu, opakování je matka moudrosti, ale najít tak ještě nějaký praktický způsob jak celý tento postup práce podle výše uvedeného kritéria zoptimalizovat.
Tímto demonstruji jen skromný příklad
S pozdravem
Uživatelský avatar
By PavelS
#60431
Politika fora je takové, že je to volné diskusní forum. Tj. nebudeme nijak omezovat nebo ani vytýkat účastníkům , že píšou mimo tema, rozvíjejí téma blbým směrem, zakládají nová vlákna, nezakládají nová vlákna. Je to diskusní forum, kde každý může ukázat \"jak vidí svět\", nejsme (s vyjimkou metodisticko-pravopisné úchylky u JaVo) vzdělávací forum, kde řešíme, co, jak a kam psát.

Aby se zachránili některé zásadní informace, tak je zaveden institut \"Zvýrazněné vlákno\", které se při náhledu na kategorii jeví býti zvýrazněné a modřejší a dále vlákno \"Zvýrazněné a zamčené\", které jeví se býti stejné a zamčené, tj. nelze tam přidávati příspěvky další.

V sekci \"\'Skola pilotů\" je jich mnoho a tam jsou skutečně podstatné informace.

Další stupně regulace z úrovně administrátorů/moderátorů se nezvažují, tj. je na každém, aby zvážil dle svých preferencí, kam co napíše a jak.

Můj názor k tomu je, že i myšlenkový postup, viditelný mnohdy na vývoji vlákna, je přínosný, v některých případech právě ten je hlavním přínosem fora (informaci, že něco je NĚCO najdete všude, ale proč, jak a kudy nelze mnohdy jinak dopátrat).
By lzap
#60432
Styl je super, punBB je taky paradni forum. Skoda ze si v profilu nemuzu vypnout tu hlasku nahore, ktera je urcena zejmena pro zacinajici uzivatele. Pri pristupu mobilem to dost zavazi :-(((