VACC-CZ novinky, změny a oznámení.
Uživatelský avatar
By storry
#60433
Souhlas. To vypadá rozumně. Koneckonců, však už to nějakou dobu taky funguje....

[quote="PavelS"]............s vyjimkou metodisticko-pravopisné úchylky u JaVo........[/quote] - tak to je v tom případě můj člověk. :D
Uživatelský avatar
By PavelS
#60436
[quote="lzap"]Skoda ze si v profilu nemuzu vypnout tu hlasku nahore, ktera je urcena zejmena pro zacinajici uzivatele. Pri pristupu mobilem to dost zavazi :-((([/quote]

To opravdu nejde vypnout.
O té hlášce bych dal i sem hlasovat, ale upozorňuju, že podle mých indicií se na v ní odkazovaná vlákna dívá hodně lidí a myslím, že dává i vysvětlení úplně náhodným návštevníkům, o co tu jde. Hodně toho totiž najde Google a dá odkaz na forum, a takto příchozí neví, co toto je za web.

Pokud by bylo hodně hlasů proti, hlášku stáhnu.
Jsem ochoten to podle ohlasů i ještě zkrátit, to je obecně žádoucí.
By lzap
#60441
Také mi to přijde na místě ta hláška. Šetří čas těm nejaktivnějším uživatelům tady... Nicméně pro jisté zkrácení bych byl. Zejména vertikální zkrácení - jestli by to nešlo třeba více nahustit (do méně řádků).

Například tahle informace je zdvojená v hlavičce i v tom textu: \"Diskusní fórum VACC-CZ, českého centra virtuálního řízení letového provozu na síti VATSIM.\" Také ten podpis by možná šlo někam zhustit případně vypustit... :-D Ale to už si troufám moc.

Kdyby zmizela po zalogování, tak to by bylo nejlepší. Třeba má nová verze punBB tuto funkci (nebo alespoň možnost vypnutí ve svém profilu).
Uživatelský avatar
By PavelS
#60446
Děkuji za připomínky.

a) Zmazán podpis.
b) Zmazal bych i nadpis, ale současně bych požádal authora banneru (to nahoře) aby v něm změnil slovo \"divize\" na slovo jiné, nejlépe \"centra\". Slovo divize na VATSIMu znamená něco jiného, my jsme VACC, kde poslední C = centrum.
c) Dále bych požádal toho člověka, co se ryl do vzhledu fora, aby vyzjistil, zda nelze u toho oznámení zmenšit písmenka, což by bylo účelné.
d) Aby to zmizelo po zalogování jsem řešil už dříve a nevymyslel (škoda) - btw. je lepší, když oznámení nezmizí po zalogování, než když v důsledku nějaké překotné akce zmizí celé forum i bez logování, žejo.

e) Návdavkem bych se zeptal, zda se stabilizovaly problémy se zobrazováním času u příspěvků, potažmo s tím související nezobrazování aktuálních/nových témat/příspěvků. Na zkušebním standu, kde se používá řada firewallů, swichů a hubů se i tento problém sám od sebe odstarnil a vše se zobrazuje korektně.
Uživatelský avatar
By Filip
#60453
[quote="PavelS"]
...
b) Zmazal bych i nadpis, ale současně bych požádal authora banneru (to nahoře) aby v něm změnil slovo "divize" na slovo jiné, nejlépe "centra". Slovo divize na VATSIMu znamená něco jiného, my jsme VACC, kde poslední C = centrum.
...
[/quote]
Domnívám se, že to není součástí toho baneru. Nastavuje se to v Admin sekci někde pod: "Nastavení fóra"/ "Popis fóra".
Uživatelský avatar
By PavelS
#60454
Kvok!

Úžasné, opraveno.

Ještě jsem tam na zkoušku přidal další useful odkazy na VACC CZ Charts a PilotStudy

Díky a získáváš mléčnou čokoládu s logem VACC CZ.
Uživatelský avatar
By Filip
#60457
[quote="PavelS"]Kvok!

Úžasné, opraveno.

Ještě jsem tam na zkoušku přidal další useful odkazy na VACC CZ Charts a PilotStudy

Díky a získáváš mléčnou čokoládu s logem VACC CZ.[/quote]
Super :D :)
Uživatelský avatar
By amalka
#60459
Ještě prosím přidat kurzovní lístek, burzovní údaje a odkaz na rybicky.net, pak mi bude stačit mít otevřené jen jedno okno. :P
Uživatelský avatar
By PavelS
#60462
[quote="Pavel"]b) centrum => středisko aby to sedělo s textem na www.vacc-cz.org?[/quote]

Zamítnuto, s centrum to graficky přesně vyjde :)
Uživatelský avatar
By Radizz
#60470
[quote="amalka"]Ještě prosím přidat kurzovní lístek, burzovní údaje a odkaz na rybicky.net, pak mi bude stačit mít otevřené jen jedno okno. :P[/quote]

...v zimě sněhový zpravodajství a v létě informace o teplotě vody v Jaderským moři... :) Hoši, hoši.
Uživatelský avatar
By storry
#60472
[quote="PavelS"]Kvok!

...........Ještě jsem tam na zkoušku přidal další useful odkazy na VACC CZ Charts a PilotStudy
[/quote]


Mačkám F5 refresh jak o život, ale odkazy na Školička a PilotStudy nepřicházejí....
Skromná pozn.: Papám hořkou čokoládu na vaření, klidně bez loga :D
By lzap
#60474
Ad \"Diskusní fórum VACC-CZ - českého centra virtuálního řízení letového provozu sítě VATSIM.\" - já mám nastaven ten \"zjednodušený\" vzhled. Ten původní má zřejmě něco jiného.

Myslím že je to nyní lepší. Určitě bych se držel zlatýho pravidla \"když to jede, nedrbat do toho\".
Uživatelský avatar
By storry
#60475
Asi máš na mysli známé: \"Nepřenášej mezníku starodávného, kterýž učinili otcové tvoji\" - samozřejmě ani to nesmí být brzdou. :)
Uživatelský avatar
By George_L
#99577
Zdravím!

Asi si musím zajít k očnímu, protože pořád nemohu najít, kde se dá vypnout upozorňování na nové příspěvky - může mi někdo poradit? Předem díky.
Uživatelský avatar
By George_L
#99584
Takže to musím udělat pro \"všechna\" témata? Docela nešikovné :(

EDIT: Jinak samozřejmě díky za help.
By PBily
#103162
Ahoj, mám 2 dotazy. Jednak na čas na fóru, který se mi jeví jako letní a dále na glue záznam, aby fungovalo nejen www.vacc-cz.org, ale i vacc-cz.org.

Kdo to umí zařídit?
Uživatelský avatar
By Čondra
#103166
[quote="PBily"]Ahoj, mám 2 dotazy. Jednak na čas na fóru, který se mi jeví jako letní[/quote]
Ahoj. Profil -> Nastaveni -> V této době platí lední čas (odškrnout)

OK
Uživatelský avatar
By Pavel
#105455
Radku, co nainstalovat doplněk BBCode buttons 1.3.6? Já ho teď testoval (v jiné verzi) v jednom fóru a je to super věc, tady nad okýnko odpovědi to přidá tlačítka s BB kódy [ img ] [ url ] apod, takže to uživatelé nemusí psát ručně...

PB
Uživatelský avatar
By Radizz
#105457
Když otvíráme fórum, já bych se výhledově velice přimlouval za vícejazyčnost. Pro cizáky musí být už samotná registrace dost odpudivá.
Uživatelský avatar
By Pavel
#105458
Profil -> Nastavení, je možnost přepnutí jazyka. Při registraci je volba jazyka hned na druhé stránce. To, že tomu ale nikdo asi nebude rozumět je věc druhá. Na druhou stranu, ono to tu umí jen přepnout výchozí jazyk, takže když dáme výchozí angličtinu, tak tomu zas nemusí rozumět někteří našinci :(

PB