VACC-CZ novinky, změny a oznámení.
Uživatelský avatar
By Schindler
#113592
[h]Rozpisy[/h]

ODKAZ NA VŠECHNY ROZPISY - http://runway4you.cz/organizace

Čekal jsem déle než jsem původně chtěl, ale plno lidí nám do dokumentu nedoplnilo to, co jsme potřebovali vědět. Vyřešili jsme to tak, že ten kdo tam nic nedoplnil, tak jsem mu dal činnost snad do 1,5 hodiny, víc tam snad nikdo nemá.

Níže v příspěvku rychle popíši všechny funkce, které budeme vykonávat - vyjma VACC Slovakia a VACCHUN. Přesnější instrukce dostanete na místě.

Pokud máte k rozpisu nějaké výhrady, tak to napište sem nebo mně do mailu a uvidíme, co se s tím dá dělat. Čas máte do čtvrteční 14. hodiny, pak to pro každého vytisknu a bude to připravené na akci. Co se netýká rozpisů, ale přímo té činnosti (kromě ATC), tak dotazovat PO nebo PB.

V individuálním rozpisu stačí vybrat jméno a vyjede vám váš rozpis ... Celý ten miniweb jsem udělal narychlo, takže to není úplně ono.

Rozpis přednášek

Přednášky jsou již předem pevně dány. Minimálně 15 minut před a 15 minut po přednášce bude mít přednášející i pilot čas se připravit, tzn. nebude povinen konat žádnou jinou činnost.

Rozpis workshopů

Workshopy jsou také předem dány a platí zde také to, že 15 minut před a 15 minut po bude mít předvádějící čas na přípravu. Netýká se PB, který bude mít workshop s řízením - pokud budeš řídit LKTB_APP, tak je potřeba navázat na předchozího a zase to někomu v čas dle rozpisu předat, u LKMT_APP to je na tobě, tam tě nikdo nestřídá. Co se týče BP, tak jsem tě přiřadil k přístrojům k DC-9, jak jsem psal v mailu - určitě budete nejnavštěvovanější workshop :)

Rozpis řídících

Bylo oříškem sestavit rozpis řídících. Pokud by chtěl někdo více volna, tak šanci nemá. Snažil jsem se tam udělat alespoň nějaké pauzy - víc pauz se vymyslet nedá. Prosím o přesné dodržování časů střídání, abyste nezdržovali někoho, kdo musí být poté někde jinde. Co se týče LKAA_W_CTR, tak záleží na daném řídícím, zda pozici otevře či nikoliv - dle provozu. Mezi střídáním pozic není žádný čas na přestávku, pouze když přicházíte nebo odcházíte dělat nějakou jinou činnost a nebo máte pauzu .. Řídící, kteří ještě nemají nové lednové sektorové soubory a soubor s frekvencemi, tak návod zde (je nutné využívat updater).

Rozpis průvodců a moderátorů

Moderátoři akce OG a BP budou zahojovat a zakončovat akci.

Dále zde bude probíhat vítání návštěvníků u vchodu a při odchodu jim budete dávat zpětnou vazbu na vyplnění.

A dalšími důležitými osobami budou směřovači a rádci návštěvníků (nebo jak to nazvat), kteří se budou chodit po prostorách letiště a směrovat jen tak postávající lidi k workshopům, pilotům, řídícím a nebo se ho budou moci na něco ptát.

Rozpis simulátorů

Na místě budou dva simulátory, které budeme obsluhovat. Zde si bude moci veřejnost zkusit veřejnost přistát a vylosuje si odměnu.
Uživatelský avatar
By JAV
#113593
Béďo:
díky za tuto užitečnou práci, je to přehledné v barvách vyvedené, aby každý našech svoji značku na parketách. Když toto všichni dodržíme, tak to pojede jak na drátkách. Jen potom všichni padneme na hubu (aspoň já jo). Od té doby, co máme ve sboru PO nerad čůrám na veřejnosti do PET lahve.

Tak proto následující selský dotaz: kolik očekáváš (po zkušenosti z Liberce a Varů) hodinový provoz (pohyby/hod) v průběhu dne v Praze, Brně, FIRu? Doporučoval bych všem alespoň VACC-CZ pilotům soustředit svoji činnost do Brna a okolí, aby tak zvýšili atraktivitu reálného eventu v Tuřanech.
Opravdu budeme v průběhu celého dne potřebovat v Praze GND, TWR, APP a DIR? Pokud tam nominovaní chtějí sedět i za malé hustoty provozu, tak samozřejmě výborně, nicméně atraktivita a úspěšnost akce z pohledu diváků nebude v přehršli ATC pozic, kterým běžný divák detailně neporozumí, ale v dostatku lidí, kteří budou schopni na místě operativně s diváky komunikovat a vysvětlovat okamžité dění.

Na ACC úrovni to s PB a JM operativně zvládneme podle reálné potřeby. Na úrovni LKPR bych byl rád, aby sis to vzal metodicky na starost a otvírání/uvolňování jednotlivých pozic podle provozu koordinoval.

Beze srandy, pokud by pámbů dal a hustota provozu nás mile překvapila, tak BSho rozpis je bezpečná cesta, jak předejít chaosu.

Díky,
Uživatelský avatar
By JAV
#113594
Adresa www.vacc-cz.com funguje. Píár bylo součástí promyšlené strategie, a pokud by se snad PR manažérka někdy v budoucnu mýlila, tak platí, že PR manažérka se nikdy nemýlí.
Uctivé díky všem zainteresovaným na naší dlouhodobé PR strategii!
By Araneus
#113595
To BS: Skvělá práce Béďo.

To JAV: Piloti budou lítat do Brna (a na Slovensko, když budeme mít zástupce i z řad slovenských ATC) tím, že bude vyhlášena soutěž pro piloty s takovými pravidly, aby je to k lítání do těchto destinací motivovalo. Soutěž má na starosti Rada.

Rado, jak jsi na tom?
By horky
#113596
[quote="Jindra"]Mno, uvidíme zda toho moku bude dost, když se veze v mém autě :D[/quote]

Jindro ty si vem s sebou lyzarske ochrane bryle. Ucastnici R4U LKKV vi. Budeme te samozrejme chranit a pokud neuchranime na dalsi akci si vezmes i prilbu.

SH
Uživatelský avatar
By Schindler
#113597
[quote="JAV"]Béďo:
díky za tuto užitečnou práci, je to přehledné v barvách vyvedené, aby každý našech svoji značku na parketách. Když toto všichni dodržíme, tak to pojede jak na drátkách. Jen potom všichni padneme na hubu (aspoň já jo). Od té doby, co máme ve sboru PO nerad čůrám na veřejnosti do PET lahve.

Tak proto následující selský dotaz: kolik očekáváš (po zkušenosti z Liberce a Varů) hodinový provoz (pohyby/hod) v průběhu dne v Praze, Brně, FIRu? Doporučoval bych všem alespoň VACC-CZ pilotům soustředit svoji činnost do Brna a okolí, aby tak zvýšili atraktivitu reálného eventu v Tuřanech.
Opravdu budeme v průběhu celého dne potřebovat v Praze GND, TWR, APP a DIR? Pokud tam nominovaní chtějí sedět i za malé hustoty provozu, tak samozřejmě výborně, nicméně atraktivita a úspěšnost akce z pohledu diváků nebude v přehršli ATC pozic, kterým běžný divák detailně neporozumí, ale v dostatku lidí, kteří budou schopni na místě operativně s diváky komunikovat a vysvětlovat okamžité dění.

Na ACC úrovni to s PB a JM operativně zvládneme podle reálné potřeby. Na úrovni LKPR bych byl rád, aby sis to vzal metodicky na starost a otvírání/uvolňování jednotlivých pozic podle provozu koordinoval.

Beze srandy, pokud by pámbů dal a hustota provozu nás mile překvapila, tak BSho rozpis je bezpečná cesta, jak předejít chaosu.

Díky,[/quote]

Čísly to nedokáži vyjádřit. Ale předchozí akce nebyly na VATSIMu tolik propagované. Vratislavice nějaké to rozšíření po síti měly, Vary moc ne. Co se týče této akce, tak jsme s JK rozeslali různým virtuálním aerolinkám a divizím emaily a vyvěsili na weby a vroute 55 pozvánek - takováto propagace ještě z naší strany nebyla. Některé divize mi ještě přislíbili další šíření mezi ostatní VA a divize.

Ve Vratislavicích jsme měli ještě hustší obsazení a třeba TS, RB a další ti potvrdí, že jsme se ani dopoledne, ani odpoledne , na věži ani DEL nenudili. A na trojité sblížení v TMA si také dobře pamatuji ...

Řekl bych, že rozpis využijeme, pokud ne, tak si dáme oraz. Ale zase pro nás bude možná lepší, když si D_APP s APP rozloží provoz - budeme tam celý den, tak toho na nás alespoň nebude tolik.
Uživatelský avatar
By JAV
#113598
No tam směřuji v tomto diskusím vlákně.
To PILOTS: Tož děcka, poštelujte si trochu ty vaše scenéérie a nalaďte hantec, ať je Tuřanech na co kókat. Ty vaše štace Prágl-Karlove Vare nechte na sobotu Pražákom.
Uživatelský avatar
By Schindler
#113599
[quote="horky"][quote="Jindra"]Mno, uvidíme zda toho moku bude dost, když se veze v mém autě :D[/quote]

Jindro ty si vem s sebou lyzarske ochrane bryle. Ucastnici R4U LKKV vi. Budeme te samozrejme chranit a pokud neuchranime na dalsi akci si vezmes i prilbu.

SH[/quote]

Tak zas z Tuřan by byl letecký transport poměrně rychlý .. :D
Uživatelský avatar
By Schindler
#113615
[quote="David Netymach"]Zdravím všechny. V pondělí jsme se napsal do seznamu účastníku. Tak bych potřeboval vědět, jestli se semnou počítá. Díky za odpověď.[/quote]

Ano .. Vzhledem k tomu, že i tobě jsem včera zasílal mail.
By PBily
#113618
Ahoj všem, včera v noci mě napadla jedna věc. Nestálo by za to udělat nějakou ceduli ke každému PC (přeložená A4), kde by bylo pro návštěvníky napsáno, co se právě odehrává?

Jako třeba Řízení letového provozu - Letiště Václava Havla - Věž

S drobným popisem toho, co věžník dělá (Věžník má ve své kompetenci přistávací a vzletové dráhy, vydává povolení ke vzletu a k přistání).

Často jsem si všiml, že návštěvníci vůbec netuší, co se na monitoru děje (což se dá pochopit) a také se stydí zeptat. Toto by je alespoň malinko seznámilo s tím, co vidí.

Piloti třeba:

Let Boeing 737-800 společnosti ČSA z Prahy do Brna

Petr
#113623
[quote="Schindler"][quote="David Netymach"]Zdravím všechny. V pondělí jsme se napsal do seznamu účastníku. Tak bych potřeboval vědět, jestli se semnou počítá. Díky za odpověď.[/quote]

Ano .. Vzhledem k tomu, že i tobě jsem včera zasílal mail.[/quote]

Bedo, mě žádnej mail nepřišel...
By PBily
#113625
[quote="vojav"]Super nápad heleď :) Ale u pilotů by cedulí muselo být víc ;) Nikdo nebude lítat jedním směrem pořád dokola :D[/quote]

Tak s tím se samozřejmě počítá. Ani jeden řídící nebude stále na věžce. Možná by stálo za to udělat jeden mustr a ať si každý připraví svoje pozice a ukázky. Aby to bylo osobnější, může tam připojit své jméno a nějaké informace o sobě. Třeba nálet, kdy začal na VATSIMu nebo se simulátorem, aktivně léta na větroni v reále, atp.
By PBily
#113626
Omlouvám se, pokud to nepatří do této diskuze, ale nejede někdo autem z Liberce? Potřeboval bych vzít 2 reprobedny, které se mi nevejdou do kufru mého malého auta s ostatními věcmi. Jednu možná poberu. Takže alespoň 1 kus. Rozměry cca 120x50x50 cm
By Araneus
#113631
Takhle podrobně by si to ale musel připravit každý sám. A je to trochu narychlo na to, aby se to dalo nějak centrálně zkoordinovat. Takže kdo může, ať si něco takového připraví. Případně je možné u nás tisknout.

[quote="PBily"][quote="vojav"]Super nápad heleď :) Ale u pilotů by cedulí muselo být víc ;) Nikdo nebude lítat jedním směrem pořád dokola :D[/quote]

Tak s tím se samozřejmě počítá. Ani jeden řídící nebude stále na věžce. Možná by stálo za to udělat jeden mustr a ať si každý připraví svoje pozice a ukázky. Aby to bylo osobnější, může tam připojit své jméno a nějaké informace o sobě. Třeba nálet, kdy začal na VATSIMu nebo se simulátorem, aktivně léta na větroni v reále, atp.[/quote]
Uživatelský avatar
By JAV
#113633
Cedulky a jejich text mohu v pátek (pod)večer na místě páchat. MS Word mám, potřebuji přístup k tiskárně, papíru a toneru. Někdo s invencí může vymyslet, jak propojit ceduli A4 a okolí monitoru počítače. Stojánek na noty jako na koncertech LŠU asi není optimální nápad.

Pokud by nějak pomohla doprava materiálu nebo osob po trati Pracha-Chodov -- Brno-Tuřany, jsem k dispozici. Do Liberce ale pro bedny (sorry) nepojedu.
By Araneus
#113634
Jáchyme, tiskárnu s příslušenstvím mám doma, na letišti ale žádná nebude, ledaže bychom ji vzali s sebou. Kde chces ty cedulky vyrábět? Můžeš klidně i u nás, ale myslím, že jsi hlásil, že spaní ve spacáku pro tebe není, takže nevím, jestli vlastně ten první večer plánuješ dorazit k nám...taky nevím, v kolik hodin přijedeš. Zkus nastínit nějaký časový a prostorový harmonogram a já zařídím, abys měl tiskárnu k dispozici. U nás jsi samozřejmě vítán.
By Araneus
#113635
Pokud máte prosím někdo laserové ukazovátko, tak ho prosím vezměte s sebou. Objednávala jsem pár kousků, ale zatím nedorazily, tak pro jistotu...
Uživatelský avatar
By Gelba
#113636
Bude prosím u někoho v pátek večer volné místo v autě směr ubytování? Jedu do Brna vlakem a pojedu přímo na letiště, takže nejsem si jist zda bych se potom z letiště nějak vymotal do Tvarožné.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10