VACC-CZ novinky, změny a oznámení.
By A319CJ
#52573
Ahoj všem,

moc sem nepřispívám, ale pozorně čtu každý příspěvek, který se zde objeví. Po dlouhé době mne jeden příspěvek (http://www.vacc-cz.org/forum/viewtopic. ... 567#p52567) zaujal natolik, abych napsal pár postřehů.

Již delší dobu si všímám a po pádu fóra ještě víc, že zdejší vPiloti se dělí na mazáky a nováčky. Zatímco mazáci již všechny základní postupy znají, orientují se v terminologii a problematice a diskuse jim slouží především k zlepšování, naopak pro nováčky má fórum sloužit k vysvětlování toho základního. Jenže zde je kámen úrazu. Školička není co bývala a ucelená příručka chybí. Uchylují se proto logicky k dotazům, ale v řadě případů je pro zkušené matadory poměrně těžké \"přepnout\" do laického vysvětlování. V odpovědích se tudíž vyskytují zkratky, hantýrka, apod. čemuž nemůže nováček moc rozumět. A přitom právě tato fáze je poměrně zásadní v tom, zda se pilot stane součástí tohoto suprového uskupení, nebo zda ho to demotivuje.

Již před časem jsem se přimlouval za to, a dnes to zkusím zopakovat, zda by nebylo dobré a vhodné pokusit se udělat školičku pilotů trochu jinak. Aby byla čtivější, bylo vše základní po kupě a každý nový pilot snáze pochopil, jak se vlastně létá, chová, apod. AirPrague je dobrý se svým školením, ale přijde mi to až příliš podrobné pro \"obyčejné\" lidi nebo pro lidi, kteří nemají mnoho času na studium.

Dík za vaše názory.
Uživatelský avatar
By Pavel Muroň
#52578
Ad \"školička, odpovědi, lítání, frazeologie, QNH, RNAV, L2........\":
Napíšu http://www.vacc-cz.org/
Záložka PILOTS
Po levé straně sekce PILOTS
Zde odkazy SKOLICKA (CZ) a PILOT STUDY

Kdo z nováčků toto zmákne, bude rozhodně lepší já.

Jinak fórum, nebát se zeptat, odpověď rozhodně každý dostane. Neboť TO je pravý účel tohoto fóra. Ne se tlouci do prsou, nebo spamovat. Přeju novým pilotům hodně štěstí, alespoň tolik, jako jsem v začátku měl já.
By rc_czech
#52579
[quote="A319CJ"]
...

Již před časem jsem se přimlouval za to, a dnes to zkusím zopakovat, zda by nebylo dobré a vhodné pokusit se udělat školičku pilotů trochu jinak. Aby byla čtivější, bylo vše základní po kupě a každý nový pilot snáze pochopil, jak se vlastně létá, chová, apod. AirPrague je dobrý se svým školením, ale přijde mi to až příliš podrobné pro "obyčejné" lidi nebo pro lidi, kteří nemají mnoho času na studium.

Dík za vaše názory.[/quote]


Myslim, ze take ALL-IN-ONE najdes v knize LETECKE POSTUPY A PROVOZ LETADEL od Soldana. Je asi zbytecne ji prepisovat do VACC.pdf
Uživatelský avatar
By Jindřich
#52580
Myslím, že Pavel to vystihl. A není to poprvé co se tento způsob doporučuje. Nováčci by si nejdříve měli nastudovat základy jak létání a navigace, tak komunikace a postupů IFR/VFR. V případě nejasností se pak bez ostychu ptát zde na foru.

\"Mazáci\" by měli být potom ti, kteří odpoví i na triviální dotaz a nehodí link na google. Samozřejmě pokud to není evidentně dotaz stylu \"kde stáhnu repaint 737 CSA\". I pro mazáky je totiž odpověď na jakýkoliv dotaz jakýmsi udržovacím nástrojem a osobně jsem rád, když musím kvůli nějakému i sebezákladnějšímu dotazu sáhnout do hemisféry a oživit si tak to, co jsem poprvé slyšel před 3-mi lety (lety jako rok, ne lety jako let :)).