VACC-CZ novinky, změny a oznámení.
#127115
Ahoj,

Trošku offtopic, ale třeba to někoho zaujme. Celý víkend bude v 5. patře stánek BLUE SKY AVIATION a budeme tam mít home made sim C172 na FSX s VFR Czech Republic. Kdybyste si chtěl někdo přijít vyzkoušet, jste vítáni.

OK
#127148
Ahoj, akce končí dnes v 16:00. Kdo má dlouhou cestu domů, tak je po 16. propuštěn. Musíme ale odstěhovat půjčené stoly na Florenc. Dodávku má Gelba. Já dorazím až v 19:00 - pokud by se tedy někomu chtělo s tím začít dřív, tak budeme jen rádi. Procesu stěhování stolů velí Gelba - hlavně bacha na poškození výtahů, hoďte si pod to kus koberce! Případně kdyby Gelba neměl ještě auto, tak aspoň někam dolu před barák, ať to pak nenosíme do půlnoci. Díky.

PB
#127154
Ahoj,
akce je úspěšně za námi, dovolte mi lehké shrnutí.

Pátek 20. května: LKPR 132 pohybů během akce (80 DEP, 52 ARR).
Sobota 21. května: LKPR 170 pohybů během akce (85 DEP, 85 ARR).
Neděle 22. května: LKPR 96 pohybů během akce (54 DEP, 42 ARR).
Celkem během akce 398 pohybů na LKPR. Celkem během pátka až neděle včetně hodin mimo akci 449 pohybů. Jelikož reálná LKPR v těchto dnech měla přibližně 400 pohybů denně, podařilo se na VATSIMu dosáhnonut přibližně 30% skutečného provozu (což s ohledem na to, kolik lidí to zároveň řídí v reálu, a že se létá prakticky nonstop, je skvělý výsledek). Špičkové hodiny v průběhu RealOps se počtem pohybů reálu velmi blížily. Co do počtu pohybů v rámci jedné akce (tři dny počítám jako celek) se jedná o stejný počet jako při Runway4you ve Vratislavicích v roce 2013 - která drží historický rekord v počtu pohybů během akce.

Akce samotná v místě konání proběhla zcela bez problémů a vše se včera povedlo demontovat a odstěhovat. Ačkoliv jsem byl na akci přítomen jen v pátek, přišlo mi, že návštěvníci, kteří se zastavili u našeho stánku byli příjemně překvapeni celým prostředím - jak realitou simulace, tak přístupem všech našich členů.  Ze společenského hlediska se vydařila jak páteční grilovačka, tak sobotní hospoda.

Jelikož jsem byl ten, kdo akci dohodnul s organizátory akce a svolal, rád bych tímto poděkoval všem, kdo se na VATSIM prezentaci podíleli a umožnili nám tuto prestižní a profesionální formu prezentace našeho hobby. Především děkuji:
  • M. Melounovi a zbytku organizačního týmu Flying For People za uspořádání akce a možnost umístění VACC-CZ stánku, navíc na velmi atraktivním patře mezi komerčními organizacemi
  • Petře za připravu RealOps eventu probíhajícího po celou dobu akce (především stahování reálných FPL do našeho bookingu a dále pak online propagace)
  • Béďovi za špičkovou IT podporu - jak údržbu bookingového systému, tak perfektní pomoc se zasíťováním ve čtvrtek odpoledne (natažení internetu z přízemí do 4. patra pomocí bezdrátových pojítek a kabelu mimo budovu a nastavení sítě), a real-time podporu z domova jak vlastním řízením, tak řešením problémů s Euroscope.
  • Gelbovi za sehnání nábytku, zapůjčení dodávky ke stěhování nábytku a stěhování ve čtvrtek a v neděli, dále pak za tvorbu videa pro prezentaci na pódiu
  • Alešovi a Vojtovi za pomoc se stěhováním nábytku a lepení koberců, dále za pomoc s přípravou akce
  • Petrovi za zapůjčení velkého množství IT vybavení
  • Radkovi za sobotní prezentaci na pódiu a za roli hlavního organizátora v sobotu a v neděli v době mé nepřítomnosti
  • Dále pak všem dalším pilotům a řídícím, kteří buď přijeli a byli s námi na místě, nebo řídili a létali z domova, případně jinak pomohli k zajímavému provozu po celou dobu akce
Díky ještě jednou a zas někdy příště!

Kdo máte fotky a videa, nahrajte je, prosím, někam a pošlete do tohoto vlákna odkaz.

PB
Naposledy upravil(a) Pavel dne 23 kvě 2016, 08:47, celkem upraveno 1 x.
#127157
Akce povedená, super! :)

Akorát bych příště kladl větší důraz na prezentaci samotného VATSIMu (tj. nejen letáky na stolku, ale někdo kdo je schopen vyvětlit podstatu VATSIMu náhodně kolemjdoucím)
Naposledy upravil(a) vojav dne 23 kvě 2016, 12:43, celkem upraveno 1 x.
#127158
Já bych ještě rád poděkoval i za Gelbu Prokopovi a Martinovi za pomoc při vystéhovávání nábytku z Aerohousu :)

Jinak díky všem za pěknou akci, uvidíme jestli bude mít nějaký dopad na počet registrovaných členů ;)
#127160
[quote="Vojtěch Javorský"]
Akorát bych příště kladl větší důraz na prezentaci samotného VATSIMu (tj. nejen letáky na stolku, ale někdo kdo je schopen vyvětlit podstatu VATSIMu náhodně kolemjdoucím)
[/quote]

Souhlasím, v sobotu jsem inkognito navštívil akci s mou lepší polovičkou a nikdo si nás nevšiml, ani když jsem motal u stolku a koukal, co tam je. V porovnání s oslovováním ze stran ostatních stánků zde byla iniciativa nulová. Alespoň v době, kdy jsem tam přišel.
#127161
[quote="Ondřej Sekal"]
[quote="Vojtěch Javorský"]
Akorát bych příště kladl větší důraz na prezentaci samotného VATSIMu (tj. nejen letáky na stolku, ale někdo kdo je schopen vyvětlit podstatu VATSIMu náhodně kolemjdoucím)
[/quote]

Souhlasím, v sobotu jsem inkognito navštívil akci s mou lepší polovičkou a nikdo si nás nevšiml, ani když jsem motal u stolku a koukal, co tam je. V porovnání s oslovováním ze stran ostatních stánků zde byla iniciativa nulová. Alespoň v době, kdy jsem tam přišel.
[/quote]

Pomoc všech je vždy vítána, při akcích pro veřejnost se můžou zapojit i piloti, není to jen práce Staffu a ATCs. Lepší než inkognito je dorazit ofilo a pomoci. Obzvlášt pokud jsem na síti dlouho :)
#127162
Ještě jednou díky za pomoc při stěhování, hlavně Alešovi, který si oddřel obě směny tam i zpět...stejně tak Pavlovi, Prokopovi, Vojtovi i Martinovi.
Zároveň nesmíme zapomenout na Jáchymovou vystoupení do AirZone.TV ,jakožto jeden z hodnotných úlovků třídenní prezentace VACC-CZ:)

Z virtuálního hlediska se jak bylo řečeno vyvedla opravdu dobře. Avšak tu reálnou část na místě jsme myslím podcenili a potenciál prostoru takřka nevyužili. I přesto, že se v patrech byl celkem malý pohyb.
Bylo to dáno i tím, že nás bylo opravdu málo, ale zároveň i seřazením pozic u stolů. Návštěvník pak často neměl šanci pochopit oč tu vlastně běží a tím pádem ho ani tato zábava nemohla zaujmout.

Myslím si, že se pokud příště objevíme v rámci nějaké takové akce, která je primárně pro lidi postižené letectvím obecně, bylo by dobré abychom:
-  na projektoru zprovoznili minimálně TWR view a letištní stanoviště usadili na pomyslnou věž před projektor.
Jednak se lidem líbí, že tam jezdí nějaká letadýlka a je se na co koukat, za druhé lidé si už alespoň trochu dokáží představit oč jde.
-  Vytiskly cedulky u jednotlivých stanovišť.
- Monitor u prezentačního stolku s prezentací VATSIM a VACC-CZ.
- Zároveň by bylo potřeba se domluvit abychom nějak společnými silami dotiskli propagační materiály pro další akce.

To všechno jsou věci, které jsme již prakticky všechny aplikovali na R4Y...a nemyslím si že by nebylo od věci to praktikovat i na akcích prostorem komornějších. (Pokud se nám tedy zase povede někam nasockovat :D )
#127168
Zdarec z Brna,

děkuji za možnost si polítat a kouknout i za rameno řídícím. Přiznám se, že jsem buď lítal, nebo lítal po baráku, takže jsem si moc lidí nevšiml, ale  pár jich bylo a dobře jsme pokecali.

Ať to lítá.