Oficiální fórum Czech Airlines Virtual.
By Norman Ramsey Briggs
#60625
Na praktickou zkoušku se hlásím také - jasný VATSIM.
By Norman Ramsey Briggs
#60685
Každý den od půl osmé večer, o víkendech kdykoli.
By oupa
#60687
[quote="Norman Ramsey Briggs"]Každý den od půl osmé večer, o víkendech kdykoli.[/quote]
A teorii už máš, že jsem tak smělý?
By Norman Ramsey Briggs
#60688
No, ;) tak trochu ne, posledně mi to uteklo o dvě otázky z meteorologie.
By Norman Ramsey Briggs
#60689
A že jsem tak smělý, Ondra Sekal mi slíbil debriefing té praktické zkoušky, chápu, že měl zápočty a musel se učit - ale přecejenom je to už měsíc.
Uživatelský avatar
By ardnocz
#60700
No vidíš.. to jsem zapomněl.. momentálně papíry s debriefingem jsou nejspíš už na skládce u Kolína, ale pro příště se polepším :) . Normana bych rád poprosil, ať zkusí vykonat úspěšně teoretickou zkoušku (mimochodem po tolika pokusech by to už bylo záhodno :P ), na jejíž výsledku se bude stavět nejbližší zkouška, tj. kolik bude účastníků. Termín Iva beru na vědomí, zkusíme to na něm postavit.
By FSPilot
#60703
Supr děkuju :) Že jsem tak smělý, je někde zveřejněn průběh a požadavky zkoušky? :)
Uživatelský avatar
By ardnocz
#60705
Oficiálně to nikde není, ale na foru je dost postů (debriefing od PS atd. v tomto vláknu nebo Výsledky zkoušek), kde jde poznat, co se dělalo a co se chtělo.
By FSPilot
#60707
No moc chytrý z toho nejsem. Nesnažím se dostat nějaké \"tajné\" informace, ne? :) Jedná se mi o to, co bude předmětem zkoušky. Jestli to bude nějaký \"obyčejný\" let z místa A do místa B (který si vyberu/mi bude vybrán) a kontroluje se, zda umím kváknout do mikráku s tím, že si zkoušející v průběhu vymyslí nějaké prkotiny pro \"zpříjemnějí letu\" zkoušenému? A zkouška SFO a CPT se pak liší náročností těch \"prkotin\"? Nevím totiž, co mám očekávat a vzhledem k tomu, že zkouška bude zřejmě můj první nebo druhý let na Vatsimu, tak budu mít asi největší problém se Vatsimáckým softwarem :)
Snad nevadí, že poletím B735?
Uživatelský avatar
By tmx
#60708
Chápeš to dobře. :) Předpoklady jsou takové, neletět s letadlem větším než cca B757, letí se obvykle třeba LKMT-LKPR, to se dozvíš odpoledne před zkouškou, kam se postavit a kam vyplnit plánek. Není to o tom, že třeba by si věděl, že dostaneš VOR DME přiblížení a tak ho piloval. Ono víceméně jde o obyčejný let, který se občas něčím obvzláštní, pokud je volno (divert, go around, nestandartní přiblížení, holdingy, atd.) Často se obvzláštní zcela neúmyslně ucpáním LKPR, zblázněním PC aproučníka atd. :D Není se čeho bát, já zkoušku udělal i se zblázněným letadlem, kdy krátce po V1 mi vyskočila hláška \"PMDG aircraft unflyable\". :D Pokud máš nalétáno těch minimálně pár desítek hodin s řídícími a vyznáš se ve svém letadle a v mapách, je to brnkačka. Jde spíš o to, aby se pod patronací ČSAV nepouštěli do Evropy piloti, kteří absolutně o létání nic neví, nahrají letový plán do autopilota, nějak se vznesou a pak s tím někde praští, přičemž nechápou, co po nich řídící během letu chce. :)
By FSPilot
#60709
Jo, tak to by snad neměl být problém :) Na IVAO mám nalétáno téměř 700h, z čehož zhruba 500 na B735, tak snad to nebude taková hrůza :) Trošku před zkouškou potrénuju některé věci, ve kterých mám nedostatky a hlavně budu muset prošmátrat ten SqwakBox :) Plánek se posílá přes SqwakBox?
Uživatelský avatar
By SenorAmigo
#60710
Neboj, osnovy zkoušek obdržíš mailem spolu s detailními informacemi o zkoušce. Všobecné požadavky na hodnosti budou také dány na webové stránky.
By Norman Ramsey Briggs
#60844
Mohl bych aspoň poprosit Ondřeje, aby mi sundal tu restrikci na čekání. Jinak se té zkoušky nedočkám, a doufám, že se to tentokrát povede. Celkem jsem se učil.
By FSPilot
#60983
Tak už jsem zprovoznil SqwakBox, připojil se a zdá se, že to jede. Mno, v ostrém provozu to bude něco jiného... holt jsem zvyklý na IVAácký SW a vyplnění letového plánku podle ICAO standardů :) Snad mě nečekají nějaké další nepříjemné překvapení :)
Uživatelský avatar
By ardnocz
#61033
Myslím, že SB špeky moc nedělá :) Jinak pokud letíš s Activesky, tak vypnout podporu přímo v SB. Termín bude ke konci příštího týdne, během pár dnů zveřejněn zde na fóru i na webu ČSAV.
By FSPilot
#61041
AS nemám. Pokud se nebude zkoušet něco, co bezprostředně souvisí s Vatsimem (jako např. na IVAO existuje frekvence UNICOM apod.), tak by to mělo být v pohodě :)
By Norman Ramsey Briggs
#61132
Mám to hotový, čím dřív bude zkouška, tím budu radši.
By Norman Ramsey Briggs
#61217
Já bych raději ten termín až tak příští týden.
Uživatelský avatar
By ardnocz
#61258
Prosím zájemce, aby se přihlásili ke zkoušce na našem webu. Další termín bych navrhoval až týden po akci ČSAV.
By Norman Ramsey Briggs
#61269
Jsem se přihlásil, ale je docela dost možné, že se tam neobjevím z technických důvodů.
By FSPilot
#61270
tož já jsem taky přihlášen a ještě udělám pár zkušebních připojení na Vatsim a snad to bude všechno oka :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9