Oficiální fórum Czech Airlines Virtual.
Uživatelský avatar
By Schindler
#105004
ok-jar píše:
JKol píše:
1/2 dvojčeti
Hehe, to zní, jako kdyby ho byla jenom půlka :D
Druhá půlko,tak s tou aktivitou něco udělaj. =D
No, prostě ty jsi dvojka a já jsem jednička :)

Já si myslím, že dvakrát na simu bude stačit a příští rok se zas objeví noví, kteří budou lítat aktivneji. Ikdyz tento rok tam budeme tři, kteří jsme byli i minulý rok.
By dan542
#105008
Vzhledem k tomu, že jsem pro ČSAv začal lítat až od června (kdy jsem získal FO), tak 10. místo považuji za dobrý výsledek. :) Uvidíme, jak mi to půjde příští rok, teď si alespoň, než budu CPT, můžu udělat výlet do světa. :)
By oupa
#106516
V OnDemand je na sobotu 16.2. zavedena sleva na všechna letiště LKAA. Můžete tedy na podporu akce Runway4You kombinovat lety podle libosti a potřeby provozu. Sleva není omezena jen na lety uvnitř LKAA, ale pokud možno udržte se poblíž domovského firu.
Uživatelský avatar
By SenorAmigo
#107030
Vzhledem k narůstajícímu počtu žáků rozšiřujeme počet našich instruktorů.
Rád bych přivítal v týmu instruktorů Romana Šilinka. Přeji Romanovi mnoho snaživých žáků :).
Uživatelský avatar
By SenorAmigo
#107858
Drazí kolegové a piloti,
dneškem skončil zimní letový řád, takže prosím buďte chvíli trpěliví, než se linky zase objeví. Pokud chcete letět, leťte jako tréninkový let přes On Demand (zadarmo)- my to schválíme, či po letu udělejte úpravu času ve vašem letu a zašlete nám to, my to schválíme. V první fázi proběhne automatické prodloužení zimních linek a jakmile se na stránkách ČSA objeví nový letní letový řád, doplníme náš řád podle něj a to i s codesharovými linkami.

Děkuji za pochopení,

Filip Č.
Uživatelský avatar
By SenorAmigo
#108009
Letový řád aktualizován. SFO můžou využít \"staronově\" linky do Curychu, Mnichova, Nice a codesharů (Malta, Ženeva, Riga, Helsinky, Kazaň, Baku). Pro CPT přibyly například linky do Nairobi, Bahrainu (přes Abu Dhabi), či linky přes Seoul: Bali, Jakarta, Vietnam, Guam, Palau, Japonsko (některá letiště jsou na umělých ostrovech) a codeshare linky do New Yorku přes Brusel, Miláno a Frankfurt. V USA to je Los Angeles, San Francisco, Tampa a Ft. Lauderdale. Přímá linka Delty New York- Praha a přímá linka do Seoulu s A330 ČSA se aktivuje dle letového řádu/ realných podmínek.
By oupa
#108025
[quote="Petr0007"]Ahoj, jak je to s linkou LKPR - KJFK ? Nějak mi jí flight planner nenabízí ...[/quote]
Viz příspěvek 311
Uživatelský avatar
By SenorAmigo
#109081
Šéfpilotem se stal Roman Šilinek. Filipovi Müllerovi děkujeme za dosavadní práci a věříme, až mu to časové možnosti umožní, že se opět připojí k ČSAv.
By oupa
#111351
Linkám, kterým končila platnost ke konci října 2013 byla prodloužena platnost do konce roku 2013. V průběhu podzimu dojde jak doufám k přesnější aktualizaci letového řádu.
Uživatelský avatar
By CSA075
#111886
Byla provedena aktualizace linek CSAV podle aktualniho letoveho radu. Jako obvykle, nejake linky byly zruseny, nejake pribyly. Co se tyka hodnosti FO, tam bude v prubehu prosince pridana jedna CSAV linka z Bratislavy do Kosic, u SFO pribyly nejake destinace a Codeshare linky z Madridu a Barcelony, u CPT se rozsirila sit linek ve spolupraci s Korean Air, kde jeste nektere linky mozna budou pridany.

Linky ktere letalo HCC jsou platne do konce tohoto roku, od ledna jiz nebudou aktivovany, jelikoz HCC preslo pod TVS, pokusime se zjistit jejich nove linky a v prubehu zimni sezony doplnit.

Preji vsem pilotum spoustu letovych hodin a uspesnych pristani.
By oupa
#112063
Na webu www.csavirtual.cz se neco rozbilo, az opravim, dam vedet.

EDIT: Melo by byt opraveno, co jsem tak stacil otestovat z viditelnych veci. Kdyby se vam jeste neco nezdalo, napiste na mail. Problemy zpusobilo chybne IPv6 nastaveni z narodniho podniku Katoda Olomoc.
By rc_czech
#112334
Prosime piloty, kteri reportuji divert z duvodu spatneho pocasi v destinaci (zejmena z duvodu nedostatecne viditelnosti), aby do oduvodneni uvedli i patricne metary, zejmena metar destinace z predletove pripravy a pak aktualni v dobe priletu.
Dekujeme
Uživatelský avatar
By CSA075
#112566
Z důvodu otevření nové linky ČSA v zimním letovém řádu od 1.1.2014 do Košic z Bratislavy, byla tato linka přidána do letového řádu ČSAv. Jedná se o linky: OK-0962 a OK-0964, zpáteční OK-0963 a OK-0965, tyto linky jsou obsluhovány letadly ATR-72.
By oupa
#113433
Vážení piloti, v neděli 23.2. od 05:30 do 08:00 bude probíhat upgrade hostingu. Je možné, že některé služby csavirtual budou nedostupné (web nebo jeho části, flight reporting apod.) v tomto termínu, nebo případně i v hodinách následujících (cca neděle dopoledne).
Uživatelský avatar
By CSA075
#113954
Zdravím všechny piloty ČSAv,

Chtěl bych tímto poprosit piloty ČSAv o schovívavost, jelikož se přiblížil konec termínu zimního letového řádu (tuto neděli 30.3.2014), tak bude v průběhu celého příštího týdne prováděna aktualizace na nový letní letový řád. Proto se může stát, že některé linky se zruší a některé naopak budou nové. Jakmile dojde k aktualizaci, budete informováni v tomto vlákně.

Přeji Všem spoustu naletaných hodin.
Uživatelský avatar
By JAV
#114078
Přátelé,
včera Váš instruktor požadoval z výcvikových důvodů, aby letadlo se standardně vyplněným plánkem LKPR->LKTB po standardní trati VOZ .... TUMKA dostalo od pražské Delivery odletovku na BALTU nikoliv na VOZ s tím, že si pilot neplánovaně jako překvapení něco odletí v okolí LKKV.

Takto to nejde: ATC nemůže vydat nesmyslné povolení - tj. odletovou trať, která nenavazuje na první fix letového plánku. Delivery může s pilotem domluvit změnu plánku, může tak například učinit na základě alternativního plánku dodaného instruktorer, ale principielně nelze, aby Delivery násilím vydala jiné letové povolení, než si pilot podal nebo aby vydala povolení, které nedává smysl.
Uživatelský avatar
By Datum13
#114097
[quote="JAV"]Přátelé,
včera Váš instruktor požadoval z výcvikových důvodů, aby letadlo se standardně vyplněným plánkem LKPR->LKTB po standardní trati VOZ .... TUMKA dostalo od pražské Delivery odletovku na BALTU nikoliv na VOZ s tím, že si pilot neplánovaně jako překvapení něco odletí v okolí LKKV.

Takto to nejde: ATC nemůže vydat nesmyslné povolení - tj. odletovou trať, která nenavazuje na první fix letového plánku. Delivery může s pilotem domluvit změnu plánku, může tak například učinit na základě alternativního plánku dodaného instruktorer, ale principielně nelze, aby Delivery násilím vydala jiné letové povolení, než si pilot podal nebo aby vydala povolení, které nedává smysl.[/quote]

nebudu jmenovat instruktora ale ten pilot jsem byl ja;)
nakonec to veznik resil SA5, ja poslal planek dle instruktora, intruktor mel pro me pripraveny nejake lahudky jako NDB/DMI APP +Missapp v LKKV, nejakej ten Holdicek..a pote divert...ulicnik....fuj...takhle plejtvat palivem a jako obvykle RTO v Praze:D
dodavam ze jsem vcera neuspel a musim opakovat ale priste to uz bude s poradnym letadlem...cti "Boeing":D ten autobus uz me leze na nervy
Timto se omlouvam Bedovy za nejake ty vcerejsi chybky
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15