Oficiální fórum Czech Airlines Virtual.
Uživatelský avatar
By SenorAmigo
#94844
Dnes proběhla praktická zkouška stálice českého Vatsimovského nebe CSA158 Michala Němce na hodnost CPT. Tato zkouška probíhala na letištích LOWI, LKTB, LKPR a proběhla úspěšně.
Gratuluji! Prokázal, že je schopný zajistit bezpečí pasažérů i v nestandartních podmínkách. Například přistání okruhem na 08 v LOWi či požár motoru s navíc nefunkčním ILS v LKPR :).

Díky Jakubovi K., Jindrovi, Radimovi a rakouským ATC za řízení.
Uživatelský avatar
By JKol
#94850
Já se také přidávám s gratulací. Jak už říká výše JM, Michal si to zaslouží.
Uživatelský avatar
By Pavel
#94852
No, po přistání v LKPR jsi byl na voice trochu vyklepanej :-) Ale to k tomu patří, gratulace, kolego!

PB
By oupa
#94869
Takového kapitána s náletem jen tak něco nerozhází - Michale, blahopřeji, doufám, že sis zkoušku řádně užil :)
Uživatelský avatar
By mipeba
#94870
[quote="oupa"]Takového kapitána s náletem jen tak něco nerozhází - Michale, blahopřeji, doufám, že sis zkoušku řádně užil :)[/quote]
To víš že rozhází. Úplně na 100% to nebylo vím o chybách, ale pšt. Ono u zkoušek je to stejně vždycky úplně jinak, komunikuji s instruktorem, poslouchám frekvenci eventuelně komunikuji s ATC a samozřejmě řídit letadlo. No a měl jsem pár okamžiků kdy to přišlo všechno naráz, tak jsem holt některej ten čudlík pozapoměl což mě ještě víc vynervovalo. Pak trošku nedorozumění s ATC ohledně délky legu při holdu ve FL180 atd atd. Stálo to ale za to.
Děkuji ATC, děkuji těm kteří mě k tomu hlavně motivovali (oni vědí) a hlavně OBROVSKÉ DÍKY INSTRUKTOROVI za pomoc rady a podněty a taky trochu za ty přivřené oči.
Doufám, že se i já stanu motivací pro ostatní aby se nespokojili se svým stavem a snažili se posunout dál. Když už jsem to dal já, tak vy kluci taky...

Děkuji
Uživatelský avatar
By Schindler
#94871
Gratulace. Teď už i za ČSAV můžeš lítat, jak se ti zachce. Leckdo by ti mohl tvůj nálet i zkušenosti závidět :)
Uživatelský avatar
By mipeba
#94917
[quote="Gelba"][quote="PBily"]Ze bych se zase vrhnul na SFO? :-D[/quote]
Nápodobně :D[/quote]
Vaše rozhodnutí kluci plně podporuji. Jednak to člověka donutí se zase trochu učit (což v mém věku už je fakt dřina, ale pomáhá mi to trochu držet mozek v relativním normálu) a občas člověk přijde na něco nového i po těch letech. Je to každopádně moc fajn.
Uživatelský avatar
By kopcimek
#94927
Moc gratuluji! Ty nestandardní situace bychom měli občas prubnout všichni...nikdy nezaškodí si to připomenout a obnovit znalosti :)

Jen tak dál...

PP
Uživatelský avatar
By SenorAmigo
#96975
Poslušně vítám nového kapitána v našich řadách. Stává se jím CSA453 Zděněk Linhart . Pan kapitán musel přiletět na přezkoušení z USA tour, kde byl na ACMI leasingu. Zkoušku zvládl obstojně a proto jsme rádi, že se může do USA vrátit už jako CPT.

Gratuluji a přeji hodně nalétaných hodin. :)
By Zdenda Linhart
#96990
[quote="CSA544"]Gratuluju, mimochodem v LKPR si nám zastavil na stání 51,5 :D[/quote]

To muselo byt tou scenérkou, neuváženě jsem nechal nainstalovanou novou JM scenérku (tuším první Betu ještě), a jsou tam asi zlehka jiné souřadnice stání, bo podle mého pohledu jsme stál přesně.

Jinak všem díky za gratulace ;) .
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 16