Forum pro otázky a diskuze o českém VATSIMu a online létání všeobecně.
Uživatelský avatar
By Vasek Machan
#81755
Zdravim,
Mám problémy s autogenem ve FSX,vůbec se mi nezobrazuje ve vzdálenosti cca 3NM od polohy letadla,nejezdí mi auta a nejsou loďě(viz obrázek),už jsem googlil hodiny a zatím bez výsledku, už si nevím rady. Budu vděčnej za případný rady. díky



Obrázek
Uživatelský avatar
By Vasek Machan
#81805
na obrázku je nastavena hustota autogenu naplno,nejsou lesy,nejezděj auta, lodě nejsou ... ani defaultní letecký provoz není, někdy když přistávám, mizí mi rwy pod kolama ...autogen je v okruhu 3NM a když letím, předemnou se vytváří a za mnou mizí,ale v malé vzdálenosti.
Uživatelský avatar
By roadmonster
#81832
hoj, v tom případě si trochu pleteš pojmy - auta, lodě, okolní provoz, etc. jsou tzv \"dynamic scenery\" a jako taková mají vlastní nastavovací šoupátka, můžeš dokonce definovat poměr komerčního námořního traficu a rekreačních jachet, atakdále. Autogen je, jak už trochu obecně definoval AMA, generování náhodných 3D objekjtů, tedy domečků tam, kde FSX tuší zástavbu a stromů tam, kde má les (v tomto ses trefil). Ovšem pozor, les v autogenu ani na plnou palbu nekonkuruje lesu reálnému, takže třeba v Kanadě budeš vždycky zklamán. Na tvém obrázku je krajina severně od LKPR, jestli se nepletu. No a tam žádný les není, pouze aleje a menší háje. A ty se ti autogen snaží zobrazit.

Mizení RWY pod kolama pozoruju na LKPR sám s touto scenérkou pouze u RWY13/31 a je to dáno při instalaci, kdy nastavuješ \"zplacatění\" defaultního terénu.
Uživatelský avatar
By amalka
#81845
Na to mizení dráhy 31 na LKPR a prosvítání ortofoto dráhy podtím je nějaký workaround?
Uživatelský avatar
By roadmonster
#81883
Spíš ne, nebo jsem o něj nezavadil. Já se vždycky (při těch dvou pohybech na 31/13 ročně) chci pohrabat v instalaci, ale pak jsem línej a lítá se zas už 24.