Forum pro otázky a diskuze o českém VATSIMu a online létání všeobecně.
By Tomáš Cáp
#78128
Už delší dobu přemýšlím nad tím, zda by bylo možno na VATSIMu plachtit. Má někdo odpozorováno, co se stane, resp. jak se chová vlečná, když se člověk vypne? Mluvím o FSX, nevím, zda toto umí i FS9.
Uživatelský avatar
By Pavel
#78129
Vlečná se vrátí na letiště a přistane. Jelikož ale k vatsimu seš připojenej jen ty, tak vlečnou na vatsimu nikdo neuvidí. Předpokládám, že na nějakejch vesnickejch letištích by to problém nebyl... A takovej větroň s odpovídačem v TMA, tyjo, to bych si dal :-)
Uživatelský avatar
By kopcimek
#78130
[quote="Pavel"]A takovej větroň s odpovídačem v TMA, tyjo, to bych si dal :-)[/quote]

Připomíná mi to to video od CAA, "Prostory"..."nejsme v TMÁčku?" "TMÁčko není z betonu"...BUM. Ten byl ale bez odpovídače, to je fakt...
By Tomáš Cáp
#78136
[quote="Pavel"]Vlečná se vrátí na letiště a přistane. Jelikož ale k vatsimu seš připojenej jen ty, tak vlečnou na vatsimu nikdo neuvidí. Předpokládám, že na nějakejch vesnickejch letištích by to problém nebyl... A takovej větroň s odpovídačem v TMA, tyjo, to bych si dal :-)[/quote]

Myslíme oba AI vlečnou?
Uživatelský avatar
By amalka
#78140
Ve FSX není simulováno pořádně ani počasí, ani termiky (ostatní lify už vůbec ne), jakýkoliv GLD je také simulován jen v rámci možností FSX, prostě je to na GLD k ničemu. K čemu pak navíc vatsim? Nech GLD simulátorům speciálně pro to dělaným, zábavy si tam lze užít také dost.
By Tomáš Cáp
#78144
Ano Amálko, vím o Condoru ;) Spíš mi šlo o to, že v podmínkách VATSIMu by mohlo být celkem zajímavé udělat třeba fly in na nějaké větší neřízené letiště, s hustým GA provozem.
Uživatelský avatar
By Pavel
#78145
[quote="Tomáš Cáp"][quote="Pavel"]Vlečná se vrátí na letiště a přistane. Jelikož ale k vatsimu seš připojenej jen ty, tak vlečnou na vatsimu nikdo neuvidí. Předpokládám, že na nějakejch vesnickejch letištích by to problém nebyl... A takovej větroň s odpovídačem v TMA, tyjo, to bych si dal :-)[/quote]

Myslíme oba AI vlečnou?[/quote]
Jo, jiná tam bohužel ani není. Btw checkuj program Cumulus, nějaká utilitka která do FSX přidá 1) možnost vybrat si vlečnou (nač se nechat tahat Maulej, když si můžu vzít Z142) 2) alespoň nějakou provizorní termiku 3) proudění v okolí teréní překážky - tj svah a závětří (vlnu jsem nezkoušel)...
Uživatelský avatar
By Čondra
#78154
Když si vezmu tohle a ten novej Airbus, tak začínám uvažovat o FSX....
Uživatelský avatar
By Pavel
#78160
No nevim, jestli ti jde o větroně tak radši Condora... Tohle je fakt tak na blbnutí s různými postupy a komunikací, jenže to ti je k reál lítání k prdu, žejo... Tady se termiku točit nenaučíš.
Uživatelský avatar
By Čondra
#78161
No... To sice jo, ale není nad to si zablbnout na svým AK letišti na VATSIMu :)
Uživatelský avatar
By roadmonster
#78164
Koukám, že se v místní komunitě vžilo pravidlo, že ať Čondra napíše cokoliv, dostane thumbs down... Co je na VFR-regionál-VATSIM blbnutí špatnýho? Já i během ILS APP LKPR06 ocením, když uvidím prdlavku na okruhu v LKKL (stalo se jednou, kdežto v reálu se vám to v létě stane v 90%).
By ASG29
#78172
[quote="Čondra87"]No... To sice jo, ale není nad to si zablbnout na svým AK letišti na VATSIMu :)[/quote]
To můžeš i v Condorovi. Je k dispozici scenérka České Republiky i Slovenska (mimo jiné, ještě tam je malá scenérie Vysočiny a potom Slovinsko) v HD rozlišení a s geniálně vytvořenými texturami (kombinace ručně malované + fototextury), kdy se dá naprosto perfektně lítat jen podle mapy. Amálka potvrdí, že můžeš mít icaovku, nebo klidně autoatlas. K tomu je udělaná většina letišť podle reálu.
Podívej se tady: http://www.condorworld.eu/index.php?id=400
Uživatelský avatar
By amalka
#78176
Ano. V Condorovi blbnutí na svém AK letišti má smysl dokonce offline v singlu. Smysl blbnutí s gld ve fsx a ještě k tomu na vatsimu je poněkud skrytý.
Uživatelský avatar
By Pavel Muroň
#78187
V 2008 jsem se zúčastnil (jen na startu, pak mi to spadlo) plachtařských závodů na Vatsimu v Německu. Upozorňuji, že se jednalo o FS9. Termika a ostatní věci nejsou problém, generuje je program CCS, ten je řízen scriptem, kde pořadatel nadefinuje jak a kde to bude nosit; závodníci si pak těsně před závody nahrají script a mají stejné podmínky. Taky existuje gauge na výpočet MC pro jakékoliv letadlo. Mám celý pack k závodu, mohu poskytnout. Píši to proto, že ač je Condor na plachtění nejlepší (výše uvedené fíčury jsou naprostý standart), je to velmi dobře možné i na Vatsimu.
By ASG29
#78193
Jenže dynamika termiky neexistuje. Je pouze statická. Kdežto u Condora je vývoj dynamický, závislý na terénu, roční a denní době, podkladu terénu... V FSce je místo stoupání dané a ten stoupák tam vždy je. Druhou věcí je letová dynamika kluzáku. FSka má svoje limity, nastavené především pro motorové letadla.
Jasně, v FSce lze lítat plachtařsky, ale jen jako \"upoutávku\" na to, co to plachtění je. Condor, ač je taky velice limitující, umožňuje přiblížení k realitě v daleko větší míře.
By semikamik
#83222
Ahoj... taky uz jsem uvazoval o plachteni na vatsimu... nevim jak je to na FSX na na FS9 se muzeme sami vytahnout... myslim si ze by to bylo bezva politanicko, tak 10 vetronu 2 vlecne nekde na nejakem AK letisti... co na to rikate? kdo se prida? kdyz se sejdeme par vetronu vlecna a AFIS tak si krasne zaliatme... :-D sice to k realite, jak uz ostatni zminovali, moc mit nebude ale co... bude legrace... dejte termin a misto a bude sranda... ;-)
By semikamik
#83226
Nevim jak na FSX ale na FS9 dáš Ctrl+Shift+T, vpravo nahoře se ti objeví nějaká volačka... budeš to mačkat do té doby dokud se ti tam neoběví volačka toho era za kterym se chceš vytáhnout... pak dáš Ctrl+Shift+F a držíš to! (realitu to trochu strácí v tom že za něj přiskočíš ať si kde si... :-)) pak to pustíš a pustí se i letadlo.... (další nevýhoda je že kdo má komunikaci na Ctrl tak musí bejt potichu) Asi tak... přidáš se? :-) ;-)
Uživatelský avatar
By George_L
#83227
Klidně někoho vytáhnu, výkonu má B744 dost :) Sry za off-topic, ta funkce vytáhnutí je pro mě novinkou.
By semikamik
#83229
To se divim že to neznáte... když jsem ještě lítal na IVAO (doufám že tu to slovo můžu říkat) tak tam lety jako větroně, vojenské, záchranářské, vrtulnáky byly celkem na denním režimu... :-)
By Tommy
#83232
No jestli je to takhle? Klidně bych Vás pár vytáhl....něco na tahání by se našlo... :D Jinak tamto jsem nevěděl... vím jen že u FSX je Ctrl+Shift+Y.... no nic
Uživatelský avatar
By Gelba
#83233
Jako problém bych viděl asi v termice, jediná o které vím že je udělaná tak je pro Mikulovice, je to celkem pěkná scenérka.
Pokud by se něco takového skutečně uskutečnilo šel bych radši na vlečnou, bo s palchtěním nemám žádnou zkušenost , ale nebráním se novým zážitkům aby to tu nebyla samá vlečná. Minimálně VFR event na nějaké aeroklubové letiště tu dlouho nebyl.
Jinak jak je to vůbec s AFISem na VATSIMu? V rámci tohoto se můžu vytvářet frekvence pro jednotlivá letiště a nebo to musí projít schválením někde na vyšších místech VATSIMu?
By semikamik
#83247
Honzo... nekaž nám radost... ;-) :-) Ondro... kdyby jsi věděl jak tu termiku zprovoznit tak proč ne ale věřím že bychom si to užili i bez ní... ;-)
Tak zatím jsme dvě vlečné a jeden větroň... kdo se ještě přidá ať nemají vlečné přesilovku?... ;-) :-) bude legrace... ;-) Jinak s tím AFISem, si myslím že by se musel akorád najít nějakej ochotnej ATC který by s náma ten čas chtěl strávit... na info není potřeba vůbec žádný vícvik... to by tu zvládl každý a do okolního provozu moc zasahovat nebudem... jo a kdyby jste někdo už pomalu výbíral datum a čas tak hlavně mimo online dny, to by nás tu pak neměli rádi a stejně by jsi šli všichni zaletět IFR, a nemůsí to být ve standartní čat 18:00Z... já se klidně příkláním někdy dříve... 15-16:00-18:00Z... tak uvidíme... dávejte i návrhy na letiště...
Uživatelský avatar
By Pavel
#83248
Na termiku byl v FSX nějakej program Cumulus, docela to i fungovalo. Jako k realitě daleko, ale ve vzduchu se s tim udržet dalo. AFIS máme tuším pro Klatovy, Mnichovo Hradiště a ještě nějaké prdele, takže by to tam šlo. Nemám teď čas event organizovat, ale když se to dohodne, tak se rád zúčastním, buď můžu AFISovat (když už na to mám průkaz), nebo vlekat, nebo vzít někoho ve dvojim do nějakého dvoumístného větroně.