Forum pro otázky a diskuze o českém VATSIMu a online létání všeobecně.
By Willi
#77128
Dobrý den,
po půl roce jsem se vrátil k virtuálnímu létání. Létal jsem na stroji B738 od PMDG a všechno šlapalo bez větších problémů. Teď když jsem se chtěl vrátil, tak jsem zjistil, že nějakým záhadným způsobem nefungují tlačítka autopilota. Po stisknutí by se měli rozsvítiti - ale nesvítí. Nevíte kde je chyba? PMDG jsem už přeinstaloval. Myslíte si, že by nebylo od věci přeinstalovat celý FS9? Nebo máte nějakou další jinou radu ?
By Willi
#77134
Nesvítí nic. Žádný tlačítko autopilota se nerozsvítí po kliknutí. Počínaje CMD a APP konče. Možná, že je chyba mezi židlí a klávesnicí - něco jsem zapomněl nastavit. Jinak předem děkuji za odpověď! :D
Uživatelský avatar
By George_L
#77139
[quote="Willi"]Nesvítí nic. Žádný tlačítko autopilota se nerozsvítí po kliknutí. Počínaje CMD a APP konče. Možná, že je chyba mezi židlí a klávesnicí - něco jsem zapomněl nastavit. Jinak předem děkuji za odpověď! :D[/quote]

Předpokládám, že displeje svítí a AP zapínáš za letu ;)
By Willi
#77141
Baterku mám zapnutou, respektive všechny displeje jsou on. Ukazatele nastavení výšky, rychlosti atd. fungují a ukazují nastavené hodnoty. Ano, autopilota jsem se snažil aktivovat na zemi. Má to na to vliv? Myslím, že mě to dříve potíže nedělalo a autopilot šlo aktivovat i na zemi. Děkuji Vám všem za snahu.
Uživatelský avatar
By George_L
#77148
[quote="Willi"]Baterku mám zapnutou, respektive všechny displeje jsou on. Ukazatele nastavení výšky, rychlosti atd. fungují a ukazují nastavené hodnoty. Ano, autopilota jsem se snažil aktivovat na zemi. Má to na to vliv? Myslím, že mě to dříve potíže nedělalo a autopilot šlo aktivovat i na zemi. Děkuji Vám všem za snahu.[/quote]

Nešlo by udělat ten screen kokpitu v okamžiku, kdy to chceš zapnout? To chceš jako letět na nastavený HDG či jak?
Uživatelský avatar
By Čondra
#77155
Což zní docela logicky. Na zemi to nejde. Obecně vzato i to zapínat ho ve 400ft AGL se nedělá. (Teda myslim :P Aby mě Filip Müller nesežral zaživa :) )
Uživatelský avatar
By kopcimek
#77161
[quote="Čondra87"]Což zní docela logicky. Na zemi to nejde. Obecně vzato i to zapínat ho ve 400ft AGL se nedělá. (Teda myslim :P Aby mě Filip Müller nesežral zaživa :) )[/quote]

V SOPu pro B734/5 je výslovně psáno, minimální výška pro A/P je 1500ft AGL..No proč asi. Kdyby se náhodou zbláznil, ve 400ft AGL nemáš moc šancí něco s tim dělat, tím spíš v nejkritičtější fázi letu. ;)
Dodržovat i u NGčka, podstata a princip je na všech letadlech stejný...
Uživatelský avatar
By Čondra
#77165
Vim, že se nesmí hned nad zemí.. A byl sem línej to hledat. Než zase aktivně začnu lítat, tak si musim přečíst historii v ICQ s Filipem a poznámky ve výcviku.... :)
Uživatelský avatar
By Filipos
#77182
FCOM říká 1000 ft AGL (Do not engage the autopilot for takeoff below 1000 ft AGL), SOP říká 1500 ft, protože to je v souladu s výškou, kde se v PRG redukuje tah. Je to čistě firemní záležitost (když se A/P připne pod 1500 ft a nad 1000 ft AGL, dojde k redukci hned v té nižší výšce), cokoliv je v souladu se FCOMem, není špatně.

Při přistání je omezení na 50 ft AGL pro single channel operations, takže vůbec nezáleží na typu přiblížení, klidně to může být vizuál. Ta kokrétní omezení (výška 456 feetů apod. ...) si vymyslí až aerolinka, my třeba máme oficiálně vypínat A/P v minimech.

Nikoho žrát nebudu a zaživa už vůbec ne :)
#77190
[quote="Willi"]Baterku mám zapnutou, respektive všechny displeje jsou on. Ukazatele nastavení výšky, rychlosti atd. fungují a ukazují nastavené hodnoty. Ano, autopilota jsem se snažil aktivovat na zemi. Má to na to vliv? Myslím, že mě to dříve potíže nedělalo a autopilot šlo aktivovat i na zemi. Děkuji Vám všem za snahu.[/quote]

Udělej ten Screen na PMDG mam nalítáno přes 1500hodin tak třeba ti tu poradíme jinak Vliv : zem či vzduch ? pro lepší představu zapni si tempomat u auta když máš neutrál ;) možná dojdeš ke stejnýmu závěru ...
By Willi
#77198
Děkuji. Děkuji všem co se mi snažili pomoci. Chyba pramenila asi z mojí zapomnětlivosti. Od té doby co jsem naposledy létal jsem asi zapomněl, že autopilot nejde na zemi zapnout. Ale... objevil se mi další problém! Vždycky při načítání se mi vygeneruje chyba. Screen je v příloze. Nevíte co s tím? Starý patch ? Zastaralá verze? Předem děkuji za radu.¨

http://pictureup.cz/picture/verejny/18901890aaaa.jpg

A pokud by někoho zajímali podrobnosti problému, zde jsou:

http://pictureup.cz/picture/verejny/757757bbb.jpg
By Willi
#77200
[quote="George_L"]Ta chyba je hned při startu FS9?[/quote]

Ne, při načítání letu. A je zřejmě způsobena PMDG modelem. Viz. podrobnosti o problému.
By Willi
#77207
[quote="Jindra"]Zkusil bych nahodit FS s jiným letadlem a potom změnit na 747.[/quote]
Děkuji - to mě nenapadlo.

Vypadá to, že jsou všechny problémy odstraněny, takže Vám všem mnohokrát děkuji. Ani nevím, jak bych se Vám všem odvděčil. Děkuji!