Forum pro otázky a diskuze o českém VATSIMu a online létání všeobecně.
Uživatelský avatar
By Ico
#76370
Panove prosim vas, je nejaka moznost objednat pre mna (mozno niekdo blizko hranic ze by zbehol na Slovensku postu a poslal mi to dobierkou, alebo priamo dobierkou z Ciech) tuto knihu? Naozaj som teraz uplne mimo vytazeny zdravotne a nemozem to nejak k spokojnosti vyriesit. Budem rad za akykolvek navrh a pomoc pre ziskanie tejto knihy pokial by to niekoho neobtazovalo a je este moznost to objednat...
Uživatelský avatar
By Ico
#76372
Danke seeeeeeehr! ;) kdyby to nevyslo neva, detaily pak dohodnem :) dik moc...
#76373
Taky jsem na tu knížku, resp. web ŘLP koukal, ale nevím zda do toho nákupu jít.
Je někde aspoň bližší obsah knihy případně najaká ukázka z té knihy.
BTW. pochopil jsem že knížkou posílají použe poštou - osobní odběr nedělají.
jo a kdyby se nás sešlo 15 tak máme slevu 10% - tomu říkám kauf :)
Uživatelský avatar
By amalka
#76375
No knížka je to v podstatě pro hardcoristy. Na běžné vatsim létání pro zábavu to je imho zbytečné. Je to spíš pro pochopení proč co jak je uděláno a jak co funguje.
#76377
[quote="amalka"]No knížka je to v podstatě pro hardcoristy. Na běžné vatsim létání pro zábavu to je imho zbytečné. Je to spíš pro pochopení proč co jak je uděláno a jak co funguje.[/quote]

dík za info.
Tak nějak jsem si to představoval, takže zkusím sehnat spíše v knihovně k zápůjčce a prohlédnutí :)
Uživatelský avatar
By radarada
#76383
No, ja bych uplne nerekl, ze je jen pro hardcoristy. Myslim, ze je pro kazdeho, kdo \"chce vedet Proc\". A taky spravne metodicky Jak. Aneb dava formalni, ale sorozumitelne vsyvetleni temer cele IFR problematiky.
Mohu jedine doporucit!

Rada
Uživatelský avatar
By Pavel
#76385
Tak pro hardcoristy jsou třeba vzorečky na výpočet ochraného pásma LLZ DME přiblížení, ty mě taky nic nedaly. Ale ten obecnej princip toho je podle mě pro každého, třeba to pochopení vztahu MFA a MSA, nebo názvosloví zatáček (procedurální/základní) je dobrá. Jinak Stando, probírá se tam přesně to, co v předpise L8168. Takže pokud chceš vědět co čeho deš, tak na tenhle předpis na webu LIS mrkni.
By Nathaniell
#76396
[quote="Kory"]Prosím, kde to můžu objednat ?[/quote]

[quote="Pavel"]btw na lis.rlp.cz LETOVÉ POSTUPY A PROVOZ LETADEL - Ing. V.Soldán - dotisk v prodeji od 15.11.2010... must have, kdo ještě nemá!?[/quote]

http://lis.rlp.cz/ stačí si to pořádně přečíst ;)
Uživatelský avatar
By Ico
#76397
Tak vraj je tam v tomto dotisku uz aj zopar noviniek oproti starsiemu vydaniu (RNAV B+P, SOPs,...) tak sa tesim na poctenicko ;)
Uživatelský avatar
By Ico
#76444
AMA> poslal som ti e-mail na AP, ako si mi pisal vcera, dik...
#76445
[quote="Pavel"]..... Jinak Stando, probírá se tam přesně to, co v předpise L8168. Takže pokud chceš vědět co čeho deš, tak na tenhle předpis na webu LIS mrkni.[/quote]

Jsem to okem přešel a koukám, že je to vyšší dívčí :)
pro zájemce ZDE odkaz - http://lis.rlp.cz/predpisy/predpisy/index.htm
Něco člověk zná, ale tohle je opravdu hodně do detailů. Krásný tabulky se spoustou čísel a údajů, atp. :D