Forum pro otázky a diskuze o českém VATSIMu a online létání všeobecně.
By diesel5016
#72883
Zdravím. Snad mi tu někdo poradí. KLN90B jsem aktualizoval nejnovějším isec.txt, ale v databázi KLNky mi stále chybí spoustu waypointů. Nevíte čím to může být?
Uživatelský avatar
By amalka
#72884
KLN90B: look what they write at the forum:

You can enhance the database by downloading the latest AIRAC for FSNavigator from www.navdata.at . Also if you should not have FSNavigator, you can install the AIRAC data and will find it in the FS Modules/FSNavigator/bin folder.
Now just copy the file isec.txt from there to the PTT_KLN90B folder (it\'s in your FS main folder). Now your database is considered actual
For usage of the FSNavigator database, edit the pt_kln90.cnf file (located in FSs root directory) and add the following line:
EXTINTDB=1

Launch your notepad/wordpad application, make sure to have \"all files\" option at the bottom line so you can see the file.
browse to FSs root folder, hit open....and voila!

Předpokladem je, že FSNAVIGATOR Airac tyto waypointy obsahuje, lze zjistit pohledem do isec.txt ve FS Modules/FSNavigator.
By diesel5016
#72893
ano ukazuje.. on tam někde bude problém v nějakym registru.. teď jsem si pročítal forum pt-tupolev a zdá se, že bude problém hlouběji
By diesel5016
#72899
Takže problém je vyřešen. Na ruském foru jsem vyčetl, že napsali utilitku, která externě (ne interně přes KLN) updatuje databázi (pokud se nepovede jednou, opakovat vícekrát).

http://www.protu-154.net/forum/viewtopic.php?t=9342

http://www.protu-154.net/forum/viewtopi ... hlight=cnf

Díky bohu, že se to vyřešilo, protože už mě opravdu s****o to věčný psaní waypointů pomocí GPS souřadnic.
By diesel5016
#73040
No, KLNka má svůj interní systém, pomocí kterého si vytvoří databázi waypointů z isex.txt. Jenže tenhle systém z (pro mě) neznámých důvodů nevytvoří databázi kompletní. Takže ruští kolegové napsali KLN converter, který vytvoří databázi externě. Stačí ten progámek hodit do adresáře KLNky, nastavit konřenovou složku FSky, kliknout na format 1 (format isec.txt), format 2 vytvoří databázi z PMDG (to se mi nepodařilo) a pak converter porovná původní databázi wpt a doplní chybějící waypointy a potom to hodit místo původního wpt.apt a hotovo.