Forum pro otázky a diskuze o českém VATSIMu a online létání všeobecně.
By maek40
#60049
Dobry Den,

Prepacte hned sa chcem osprevedlnit ze som zalozil takyto off topic pre vase forum, ale chcem sa stat riadiacim na slovensku vobec neviem na koho sa mam obratit komu mam napisat tak ziadam radu takto. Riadim na IVAO mam odriadenych okolo 80 hodin a o riadeni na VATSIMe mam uz dlho zaujem len som cakal na nasu slovensku diviznu stranku. Ta zial nikde nieje. Nepovedzte mi ze mam pockat kym bude a potom sa zapojit do treningu.
Uživatelský avatar
By PavelS
#60054
Dobry den,

nieje záčo sa ospravedlňovať :)

Věci kolem VACC SK se mají takto :

a) oficiálně ještě neexistuje - k zprovoznění chybí cca hlavně web se všemi náležitostmi
b) aby mohlo VACC existivat, je potřeba cca : ředitel, event ředitel, training ředitel a web
c) training ředitel vznikajícího VACC SK byl, podle mne, s. Balint Rigo, s adresou balint.rigo zavynáč vacchun.hu .

Začal bych majlem jemu, řešil jsem s ním nějaké věci v minulosti a byl v pohodě. Jednací řeč s ním je HU, AJ, SJ, nicméně AJ se předpokládá jako samozřejmost. Tj. napsal bych mu normálně žádost, že chceš v SK řídit.

Obecně myslím, že 80hrs na IVAO nedává moc možností pro nějaké úlevy a asi budeš muset projít celým výcvikem, což bych Ti i osobně doporučil. Ináč myslím, že každý nový ATC-kolega na východě bude vítaný i z Prahy.
By maek40
#60055
[quote="PavelS"]Dobry den,

nieje záčo sa ospravedlňovať :)

Věci kolem VACC SK se mají takto :

a) oficiálně ještě neexistuje - k zprovoznění chybí cca hlavně web se všemi náležitostmi
b) aby mohlo VACC existivat, je potřeba cca : ředitel, event ředitel, training ředitel a web
c) training ředitel vznikajícího VACC SK byl, podle mne, s. Balint Rigo, s adresou balint.rigo zavynáč vacchun.hu .

Začal bych majlem jemu, řešil jsem s ním nějaké věci v minulosti a byl v pohodě. Jednací řeč s ním je HU, AJ, SJ, nicméně AJ se předpokládá jako samozřejmost.

Obecně myslím, že 80hrs na IVAO nedává moc možností pro nějaké úlevy a asi budeš muset projít celým výcvikem, což bych Ti i osobně doporučil. Ináč myslím, že každý nový ATC-kolega na východě bude vítaný i z Prahy.[/quote]


Tak dakujem. Nie ziadne vyhody ani necakam to bola len taka prpomienka ze niesom uplny zaciatocnik. A este jeden dotaz. My predsa riadiacich mame, na VATSIME lietam tak viem. Ako urobili vycvik oni ?
Uživatelský avatar
By PavelS
#60056
No oni právě robili výcvik \"pod vedením\" toho jmenovaného Balinta, který je posléze má právo i povýšit do hodností, opravňující řízení. Proto navrhuju začít u něj.

PS.: Doplň si sem skutečné jméno, u ATC to tolerovat nejde ani omylem.
By maek40
#60057
[quote="PavelS"]No oni právě robili výcvik "pod vedením" toho jmenovaného Balinta, který je posléze má právo i povýšit do hodností, opravňující řízení. Proto navrhuju začít u něj.

PS.: Doplň si sem skutečné jméno, u ATC to tolerovat nejde ani omylem.[/quote]


Okej. Prave som sa zaregistroval tak este sa orientujem