Forum pro otázky a diskuze o českém VATSIMu a online létání všeobecně.
Uživatelský avatar
By George_L
#55157
Ve kterém místě areálu se nachází ta vrátnice? Je tam poblíž nějaká MHD? (Kdybych se náhodou účastnil.)

EDIT: Bude zajímat asi i ostatní... jsou během akce povoleny foťáky, kamery, tajné odposlechy, apod.?
Uživatelský avatar
By PavelS
#55158
Podle mne je ta zvrátnice na staré silnici do Roudnice - ta vede paralelně s dálnicí D8 a projede se kruhovitý obězd, pak nějakou vesnicí, za ní je pumpa a vlevo práh dráhy 28 a pak je ta vrátnice s parkovištěm. MHD tam jede ( ne teda přímo metro) , nicméně myslím, že je lepší dohodnout odvoz odněkoud z \"centra\" Prahy. Centrumem Prahy bych viděl nějspíše nějakou zastávku na \"C\" někde v Praha 8 (Kobylisy a podobné). Osobně počítám, že pojedu autem, 4 místa volná, nicméně myslím, že toto se ještě bude upřesňovat.

Foťáky, laserové vyměřovače, scannery, štěnice:

Nevím, zeptám se, první odhad je: jo.

Po předložení platného průkazu člena KGB nebo diplomatického pasu pak: určitě jo.
Uživatelský avatar
By PavelS
#55160
Detailní informace o LKVO teď právě vyšli na AEROWEBU, zde (jsou tam i obrázky).

Z toho mj. vyplývá, že autobus MHD tam jede, je to číslo 370, a jede z zastávky Kobylisy (Praha8) do zastávky Odolena Voda - Závod. Pozor, myslím si, že v těchto autobusech už neplatí ty papírové lístečky/SMS jízdenky a musí se přímo u řidiče zaplatit nějaká suma.
Uživatelský avatar
By kopcimek
#55162
...I když to nevidím moc reálně, taky se hlásím..Rád bych to viděl :-). Jen když zbyde místo a nikdo k němu.

P.
Uživatelský avatar
By Filipos
#55164
Shodou okolností bych se zrovna ten den mohl nacházet v Praze (což je skoro zázrak). Kolik lidí už na exkurzi jde? Bylo by možné počítat i s mojí maličkostí?
By Dominoa320
#55165
Ahoj jestli se můžu zeptat, už víte ,,seznam\" lidí kteří pojedou? Kdybych se tam náhodou objevil abych už si nic na úterek neplánoval.. Díky
Uživatelský avatar
By PavelS
#55166
[quote="amalka"]http://www.lkvo.cz/english/pricelist/

Ale že bych tomu nějak 2x rozuměl to teda ne. Řek bych že nás čeká

1.1 Landing charges per each tonne (including tonne initiated) 150 CZK
1.2 Approach and aerodrome control (ATC) charges per every innitiated tonne of MTOW 150 CZK

PS, můžeš to zároveň objasnit dotazem u vedoucího?[/quote]

Poplatky jsou tak jak píšeš, nicméně ještě je tam nějaká taxa za osobu, počítám, že se u GA neuplatňuje.
Ale: je tam kolonka "vycvikovitý let" a u ní číslo 100 (sto) a poznámka, že tato summa je konečná, tj, nejsou účtovány žádné další poplatky. Podmínky toho mi nejsou přesně známy a tak pošlu číslo na TWR/handling by se zjistilo přesněji pro každého zájemce.
Uživatelský avatar
By amalka
#55175
PS to musí sepsat, spočítat, udělat čáru, ti pod čarou se mohou odvolat, PS udělá novou čáru a ti co budou nad novou čárou si mohou úterý 25.8. od 13:00 (pokud-li čas chápu správně?) do LKVO zajít.

OK-IFR má ETA 12:00 UTC. Ostatní podezřelé padákové šnůry s motorem na zádech případně jiné imitace nechť prosím také nahlásí ETA, ať v LKVO vyrobíme trochu pohybu. :P
By DngrsKuzle
#55189
OT: Predevcirem jsem sledoval v Salzburgu odlet OK-IFRu, to jste byli take vy? :D
Uživatelský avatar
By PavelS
#55192
Takže :

LKVO_TWR sděluje, že ETY kolem 14:00 jsou ideální, čas na exkursi do 16:30 je ideální, přílety i příjezdy možné i dříve.

Navrhuji tedy každý podle svého, odjezdy pozemní dopravou z Prahy (od nějaké , nebo jak tomu říkáte) budou směřovány na ETU 13:30+ LKVO.

Priority:

a) AirPrague - štaf, piloti , ostatní zaměstnanci, psi, kočky, leguáni

b) VACC CZ řídící ve výcviku na TWR, řídící TWR, ostatní řídící

c) jiné.

Připomínám všem , hlavně ze skupin a) - b) , by poslali co najskor svoje IDs.

Během zítřka uveřejním první zoznam.
Uživatelský avatar
By amalka
#55201
AP:

1. Jindřich Machalínek
2. Jan Fiala *
3. Pavel Brodský
4. Jakub Schmiedberger *
5. Radomír Věncek *
6. Pavel Zeman *
7. Pavel Muroň
8. Ondřej Kurc
9. Stanislav Pour

Kdo dorazí mastnou tyčí případně jiným přízemním způsobem :) nechť prosím doplní číslo OP (pokud již mají) a RČ a to mailem na
ps hovínko vacc-cz.org . Koho jsem z AP zapoměl nechť se prosím doplní sám.

OK-OKA, C-150
OK-AIR, C-182 RG
Uživatelský avatar
By amalka
#55208
[quote="PavelS"]Co jsou ty hvězdičky ?[/quote]

Ti co Ti pravděpodobně nedodají ID/RČ mailem.
Uživatelský avatar
By Stanislav Pour
#55210
no hoši když to tak sleduju, úterý kolem té 14h v LKVO ,tak silně zvažuji že bych možná také dorazil.
Zásadní otázka tedy zní - bude ještě místo ???
V této souvisloti bych chtěl doplnit, že jsem zapáleným virtuálním letcem air prague, a kdyby mi stále staff neházel klacky pod nohy (nechtějí mi dávat zkoušky za účast) čert ví, kam bych to už dotáhnul :)

P.S. v nejhorším bych mohl zabrat místo Karly - tak asi stejně nedorazí :D
Uživatelský avatar
By roadmonster
#55211
PS+AMA, rýsuje se mi 1crew mimo VACC, může být? Vzhledem k tomu, že z místních se na moje volné sedadlo nikdo moc netvářil, je jeho účast samozřejmě nezbytná... a pochopitelně ho nechci nechat sedět dvě hodiny v hale... nebo ještě hůř v letadle, v němž je v tomhle počasí nedýchatelno během 20ti sec.
Uživatelský avatar
By PavelS
#55221
AP:
Pour je AP, ne ? Proč není v seznamu ? Poletí svým vlastním letadlem, služebním, nebo pojede snad po zemi ?

PZ:
Prvně se omlouvám, že jsem si nevzpomněl na jméno. Druze se omlouvám, že nevyužiji Tvých služeb cestou do LKVO (to i všem ostatním aviatikům), protože mám v Praze nějaké povinnosti a nestihal bych se přemisťovat a třetě si myslím, že 1crew mimo VACC nevadí, jen aby se tam nenudil(a). Pokud je to pes, tak nevím, zda na TWR mají misku s vodou (platí i pro jiné AP).
Uživatelský avatar
By roadmonster
#55222
Není to pes, je to kamarád a ostřílený navigátor (zapisovač navigačního štítku, abych byl přesný :D) a vzhledem k tomu, že si možná (až krize poleví) budeme dohromady kupovat letadlo, tak se nudit určitě nebude ;) Díky.

[quote="amalka"]Ostatní podezřelé padákové šnůry s motorem na zádech případně jiné imitace nechť prosím také nahlásí ETA...[/quote]
- no ty mě bavíš... už jsi někdy v životě viděl ULL mladší 15ti let? Nejspíš ne, tak já Ti ho popíšu: lítá rychlejc, je ovladatelnější a povětšinou mnohem spolehlivější, doletí výš a dál za polovinu peněz... a taky je z něj alespoň trochu vidět - ve srovnání s drtivou většinou GA letadel provozovaných v LKAA pod PPL licencí :P :P :P Mám teď na mysli polozrezlé Z43 a C150/152. Uznávám, že Archer je trochu výjimka - ten by mi v horizontálním letu stačil :D

No a obálku obratů mám na úrovni běžného GA, ale akrobacii mi s tím zakázali, abych musel utratit dalších 150K za "lepší" papíry ;)
Uživatelský avatar
By amalka
#55223
Standu jsem updatnul do seznamu. Původně jsem ho nezařadil, protože cituji:

\"Abych pravdu řekl, tak bych se tam docela rád vydal, ale asi na to nebudu mít čas.\"

Karlu TWR moc nezajímá a do letadla se bojí. :P
Uživatelský avatar
By amalka
#55224
[quote="roadmonster"]
[quote="amalka"]Ostatní podezřelé padákové šnůry s motorem na zádech případně jiné imitace nechť prosím také nahlásí ETA...[/quote]
- no ty mě bavíš... už jsi někdy v životě viděl ULL mladší 15ti let? Nejspíš ne, tak já Ti ho popíšu: lítá rychlejc, je ovladatelnější a povětšinou mnohem spolehlivější, doletí výš a dál za polovinu peněz... a taky je z něj alespoň trochu vidět - ve srovnání s drtivou většinou GA letadel provozovaných v LKAA pod PPL licencí :P :P :P Mám teď na mysli polozrezlé Z43 a C150/152. Uznávám, že Archer je trochu výjimka - ten by mi v horizontálním letu stačil :D

No a obálku obratů mám na úrovni běžného GA, ale akrobacii mi s tím zakázali, abych musel utratit dalších 150K za "lepší" papíry ;)[/quote]

Flame ohledně SLZ a ostatních GA letadel případně rozdílu kvality ULL a PPL papírů asi není nutné začínat a ani jsem to tak nemyslel. Ale určitě nebude problém tě v LETADLE (nikoliv ve sportovním létajícím zařízení) svézt. :P

P.S. Pošli url s čím že to lítáš?
Uživatelský avatar
By roadmonster
#55231
[quote="amalka"]Flame ohledně SLZ a ostatních GA letadel případně rozdílu kvality ULL a PPL papírů asi není nutné začínat a ani jsem to tak nemyslel. :P
P.S. Pošli url s čím že to lítáš?[/quote]

no dobrá, dobrá, my odstrkovaní se musíme vůči okolí pořád vymezovat - žádám však zapsat do protokolu, že sis začal :) URL asi nemám, ono je to stavěný z kitu... můžu posloužit obrázkem.

[img=ULL]http://www.fleet-transfer.cz/dataftp/PC282046.JPG[/img]

Na úterý zatím není jasný, kterým z těch dvou přiletím (a zatím ani jestli nakonec potupně nepřijedu) - dám vědět později.
Uživatelský avatar
By amalka
#55232
Tak změna, nebude to Piper ale dokonce \"firemní\" C-182 RG. Teď eště aby mě Šmic uznal typovku. :P
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7