Forum pro otázky a diskuze o českém VATSIMu a online létání všeobecně.
Uživatelský avatar
By PavelS
#1522

To MarkyParky:

Ahoj,

nečetl jsem dopodrobna všechny argumentace všech stran ze dneška, ale zareaguji na Tvůj včerejší původní příspěvek .
Osobně se podivuji a veřejně Ti vytýkám toto:
Na tomto foru je v každém okamžiku cca 20 otevřených threadů do kterých můžeš přispět svými bezpochyby velkými zkušenostmi a diskutovat , radit, kritizovat. Týká se činnosti pilotů, ATC, FSky, scenerií - všechny tyto obory jsou bezpochyby Tvoji doměnou a nejednou jsem Ti to i řekl.
Ty jsi - pro mne z naprosto nepochopitelných pohnutek - vybereš doslova jediný příspěvek zde na foru, který se nějak dotýká IVAOa a reaguješ jen na něj.
Ten kritizovaný příspěvek psal člověk, který nemá volačku CSA, a ani neznám jeho historii na VATSIMu , podle toho CEF spíše létá na IVAO a to může vyvolávat různé domněnky, proč píše zrovna k nám.
Na rozdíl od Tebe považuji za jasný důkaz \"morálních kvalit\" všech účastníků tohoto fora to, že tento příspěvek nechali x-týdnů bez komentáře a tak dle mého mínění naplnili všechna pravidla - psaná i nepsaná - o chování na forech víc než vrchovatě...
Uživatelský avatar
By tgurecky
#1524
Ježiš vy jste se zase rozepsali.
Do 1/3 jsem měl snahu to číst, ale teď jdu spát a budu pokračovat ve čtení zítra v koloně na D1.
IMHO kdo je jixxxxxxx????

TO:jixxx - jaxsi psal, že kdyby ČSAV napsali že hledají, nebo potřebují s něčím pomoct, tak to se tak děje a zatím jsme s tím max. spokojeni :)

Dál už jsem se nepročetl......
By MarkyParky
#1525
Ahoj Pavle,

asi jo, asi jsem porušil netiketu. Holt mě jen šíleně vytočilo že tu někdo ( a teď nemluvím o CEF ), znevažuje mojí práci (ano, zvyšování kvality na IVAO je opravdu částečně moje práce a myslím že to pohnutky vysvětluje dostatečně) aniž by o ní něco věděl. Stejně tak si dovoluji upozornit že má reakce nebyla na thread samotný ( takových už jsem četl až až a vydržel nereagovat ), ale teprve na ty nemístné reakce. A za nemorální považuji právě tyto reakce, a nikoliv všechny ostatní účastníky fóra, u kterých si jejich zdrženlivosti vážím ( ostatně zrovna tebe jsem uváděl jako příklad toho jak by argumentace vypadat měla ). Asi je to blbej vstup na fórum, ale holt už se stalo. Ale to je asi tak jediný prohřešek za který se cítím vinen a rozhodně ho nepovažuju za nemorální (narozdíl od výše zmíněného), maximálně tak neetický (což není totéž). Tímto tedy aspoň žádám o pochopení a optimisticky doufám že to je naposled co jsem se do podobné debaty zapojil :/

Filip
By harny
#1529
mili diskutujuci, dlho som rozmyslal ci sa vobec do tejto nekonecnej diskusie, a mozno aj vo vseobecnosti zbytocnej, zapojim. nedalo mi. vyjadrim svoj nazor ako \"pilot\" na VATSIM-e, bohuzial neexistujuceho VACC SK. predpokladam, ze vacsine z Vas je znama stranka www.fsclub.sk. kedze moja zbludila aviatorska dusa hlada domovsky pristav zabrowsoval som aj na tuto kvazi moju domovsku stranku. vsetko bolo ok, tesil som sa, ze som nasiel konecne spriaznene duse …… az som si precital na fore vetu \"jedina ich podmienka je to, aby sme tie skusenosti co nam daju nezneuzili na IVAO cize chcu sa poistit, ze skusenosti od nich pojdu na improvement VATSIM-u\". Na konci mojho prispevku najdete link, usudte sami… No a vtedy mne ako cloveku, ktory uznava aspon nejake zakladne principy cistych vztahov, prislo zle. Povedal som si nemozem s nimi \"lietat\". Preco? preto ze mam rad pevne KOREKTNE VZTAHY, pevne a mudro stanovene pravidla tzn. z kratka profesionalitu. aj ked sa jedna o \"virtualnu\" koordinaciu LPS. pripajam slubeny link.

vas OM-HWB.

http://fs.pchouse.sk/viewtopic.php?t=75 ... ght=vatsim
Uživatelský avatar
By BrandonSk
#1530
Vazeni...

myslim, ze tahle dizkuze daleko prerostla puvodni zamer. Pocatecni otazka - me, tehdy jeste novacka pro on-line - byla proc CSAV lita jenom na VATSIM (hlavne kvuli trafficu). A ta byla zodpovezena dostatecne.

Jelikoz CSAV pracuji na zprovozneni litani na IVAO, myslim, ze tato dizkuze se z tohoto pohledu stava irelevantni a jako jeji puvodni autor mam snad pravo pozadat o uzavreni tohoto prizpevku a jeho ukonceni - pro dobro vsech.

Co bych ja rad videl je:
1) Jenom 1 on-line sit a ne 2
2) Pokud uz musi byt dve, tak pak rozumne zdileni zdroju (zejmena pro jejich omezene mnozstvi v CR):
2a) Pokud vycvik na VATSIMu je povazovan \"za lepsi\", tak spojte sily a skolte spolecne.
2b) Zdilejte ridici a piloty! Prvni krok k tomu vlastne je neco co udelalo CSAV -> nacitani casu; pokud takove neco bude i pro ridici, tak nevidim problem proc by nemohli byt na obou sitich.
3) Koordinujte akce na sitich... pokud IVAO ma on-line uterky, tak VATSIM at ma stredy :D

4) Zkusme se na veci divat takhle: Neni to o tom KDO je lepsi, ale JAK muzem spolecne byt NEJLEPSI.\"

Jeste jednou vsem dekuji za prispevky.

Cheers,
Brano.
Uživatelský avatar
By th
#1557
Ahoj a omlouvám se všem, že do toho ještě "hrabu", ale chci ještě zareagovat na Filipa, protože mám na srdci jednu podle mne hodně důležitou věc, na kterou bych rád poukázal.

[quote="MarkyParky"]Předpokládám že ( z toho co jsem měl možnost sledovat ) tak na VATSIMu proběhlo něco podobného jakbysmet, i když kdybych dneska dělal TC na VATSIMu tak bych asi taky ATC honil jak nadmute kozy protože když jednou za sto let letím, tak slyším chyb jak maku - ale tohle je na obou sítích .[/quote]
Všimni si, Marky, že ve svých příspěvcích píšeš, že bys mohl argumentovat tím kolik jsi slyšel u ATC na VATSIMu chyb ve frazeo... postupech... atd. "Kritika IVAO", která tady zazněla z mé strany, byla v obou případech nikoliv o chybách ve frazeo, ale o porušení elementárních pravidel. Vidím zádadní rozdíl v tom, když ATCo chybuje ve frazeologii (což se zejména s ohledem na podstatu naší zábavy těžko podaří vymýtit; mimo to nepochybuju, že i reální ATCos občas "uletí" :)) a v tom, když dělá něco, co jde přímo proti pravidlům sítě, principům ATC atd.

TH
By MarkyParky
#1559
[quote="th"]Všimni si, Marky, že ve svých příspěvcích píšeš, že bys mohl argumentovat tím kolik jsi slyšel u ATC na VATSIMu chyb ve frazeo... postupech... atd. "Kritika IVAO", která tady zazněla z mé strany, byla v obou případech nikoliv o chybách ve frazeo, ale o porušení elementárních pravidel. Vidím zádadní rozdíl v tom, když ATCo chybuje ve frazeologii (což se zejména s ohledem na podstatu naší zábavy těžko podaří vymýtit; mimo to nepochybuju, že i reální ATCos občas "uletí" smile) a v tom, když dělá něco, co jde přímo proti pravidlům sítě, principům ATC atd.[/quote]
Trefa do černýho, dobrá připomínka, jedna z nevýhod našeho systému. Nicméně to nic nemění na tom, že na základě černých ovcí nelze hodnotit kvalitu služeb na síti jako takové. Ale beru ;)

Ad frazeo a real ATC - myslím si že na obou sítích je u zkušenějších řídících o řád lepší frazeo než u některých řídících v reálu, to co občas zaslechnu na frekvenci, z toho se mi ježí chlupy a tahá to za uši ;)
Uživatelský avatar
By th
#1560
[quote="MarkyParky"]Trefa do černýho, dobrá připomínka, jedna z nevýhod našeho systému. Nicméně to nic nemění na tom, že na základě černých ovcí nelze hodnotit kvalitu služeb na síti jako takové. Ale beru ;)[/quote]
100 % souhlas.

[quote="MarkyParky"]Ad frazeo a real ATC - myslím si že na obou sítích je u zkušenějších řídících o řád lepší frazeo než u některých řídících v reálu, to co občas zaslechnu na frekvenci, z toho se mi ježí chlupy a tahá to za uši ;)[/quote]
Jo, taky nám DČ často a rád vštěpuje, že musíme bejt ještě lepší než v reálu ;)
Uživatelský avatar
By tgurecky
#1575
Filipe D, Davide Č, Pavle S,Ondro K, Jirko D, Karle S, Lukasi S, co se tak opravdu sejít u piva,mattonky (a já nevím ještě čeho) a vyříkat si to osobně, popřípadě jak padlo v jiných přispěvcích dát si po držce :) a jdnou pro vždy vyřešit VATSIM vs. IVAO vs. ČSAv ????, ale opravdu osobně!!!

Co vy na to chlapi??
Uživatelský avatar
By Hašoun
#1576
Yes :)



PS: Zapni si mobil pls :)

EDIT: PS2: žadam pripadne ucastniky,aby si vzali jedny boxovaci rukavice kde musi byt viditelne logo dle zastoupeni VATSIMu,CSAv a IVAO + par obvazu,ktere vam budou posleze proplaceny.Jakekoliv bodne-ostre predmety budou zabaveny :)
Uživatelský avatar
By tgurecky
#1578
V Praze jsem zítra tzn. 15.11.2005 nebo až příští týden tzn. od 22-25.11.2005
Ale ideální by bylo abychom se sešli všichni. Jinak to podle mě postrádá smysl.
By MarkyParky
#1579
Zítra je to moc horkou jehlou, ale někdy mezi 22-25 by to mohlo projít ;). Co se mne týká, myslím stačí nadhodit dva/tři dny dopředu a čas si udělám ;)
Uživatelský avatar
By PavelS
#1581
No děkuji za pozvání, které jsem původně opravdu nechtěl přijmout , protože mé postoje jsou obecně negativistické, ale ty boxerský rukavice mne přesvědčily ... vy mi to nebudete věřit , ale já skutečně v mládí vybojoval i přes celkově rachitickou tělesnou konstrukci vítězně bozerské utkání ... se budu znažit dorazit.

Nicméně kromě rukavic bych požádal vzít s sebou \"sekundanta \" nebo jak se tomu nadává, který mi bude vyndavat vložku a otírat ručníkem , případně tento ( bude samozřejmě s logem VATSIMu ) vhodí do ringu , kdyby se to nějak vymykalo kontrole.

Tím sekundatnem bych chtěl, aby byl TH, člen staffu VATSIMu.

Wings ?
Uživatelský avatar
By tgurecky
#1582
OK, požaduješ TH. OK, ale tím pádem dejme rovné podmínky. VATSIM tři členové, IVAO tři členvé a ČSAV tři členové.
OK???? Tím se neptám, jestli s Tím Ondra Kulhánek souhlasí, ale ptám se jestli, OK=souhlasí všichni???? :D
Uživatelský avatar
By PavelS
#1584
No TH o tom ještě neví... :)

Hlavní důvody, proč bych rád aby tam byl TH je, že:
a) jednak se velice ztotožňuji s jeho odpověďmi Markymu (zde na foru), takže jsem nemusel skoro nic odpovídat a
b) si myslím, že je důležité, aby tam byly zástupci nejen sítí a organisací, ale i rovnoměrné zastoupení \"profesionálů\" a \"neprofesionálů\" přítomných na obou sítích, protože o jejich roli, myslím, může být velice podstaná část diskuse....
By Roastbeef CSA050
#1585
Pánové, to bude mela .... :D Jaké jsou kvóty pro fanoušky?

P.S. Reklamní předměty ČSAv by snad brzo měly být hotové podle toho co jsem slyšel(i když do příštího týdne to asi ne), ale kdyby přece, tak bychom vypravili podpůrnou jednotku, hezky uniformovanou a s transparenty... :D
By MarkyParky
#1586
Oki, hozená rukavice přijata, dorazíme ve třech ;). OK. Wings jsou dobrý.....
Uživatelský avatar
By tgurecky
#1587
Souhlas.
Za ČSAv: dorazíme dva možná tři. Tzn. Já (TG), Ondra K. a snad Luboš J.
Za IVAO: Filip D, Lukáš S, Karel S.
Za VATSIM: David Č, Pavel S a Tomáš H.

Nebo se pletu?? kromě ČSAv? :)
Uživatelský avatar
By th
#1588
No pěkné, pánové. To má člověk z toho, když vypne počítač před půlnocí a předtím místo sledování diskuse dělá hotfix na webu :)

Ale budiž, roli sekundanta až dvorního šaška obou čelních představitelů VACC-CZ se nebráním; mimo to jsem kvalifikovaným zdravotníkem pro akce pro děti a mládež, to se může hodit. Jen nevím, jestli mám přibalit lékárničku nebo pytle na mrtvoly :)

EDIT: příští týden můžu úterý, středa, pátek.
Uživatelský avatar
By BrandonSk
#1590
Hele...

Ja navrhuju patek 25, nekdy kolem pate vecer... to uz priletim a dorazim treba rovnou z letiste... jakozto clovek ktery tohle vsechno zacal, bych rad videl i rozuzleni :D

A jako docela nezavisly clovek/pilot z obou siti muzu pusobit jako nestranny rozhodci... :)

Takze prosim pokud je to mozne, protlacuju navrh patek 25.11.2005

Diky,
Brano.

PS: A taky bych uz rad konecne videl lidi, ktere jenom slysim nebo dokonce s nima obchoduju :D
By MarkyParky
#1594
Za IVAO potvrzuju sebe a LSho, KS zkusim potvrdit ASAP. Soucasue k terminu - utery bych taktne zavrh z duvodu IVAO uterka kdy mame domlavenou akci. Diq
Uživatelský avatar
By dubajss
#1602
No hezký pánové... to je zajímavý, že jakmile nám jde o píseček tak se rozhoří boj jak o život. Co chcete řešit během toho setkání??? Mám si vzít bejzbolku???
Jediný co bych řešil je, jak obrovské kapacity a vědomostní potenciál lídí na obou sítích spojit. Aneb celek je víc než součet jeho částí že.

HOWGH