Forum pro otázky a diskuze o českém VATSIMu a online létání všeobecně.
By Dagger
#79295
Jak někdo radil, zkus vypnout zesílení mikrofonu, odposlech mikrofonu a ztlum zvukový výstup repoduktorů (hučení motorů).

Vše jsi zkoušel?
Zkus odinstalovat a znovu nainstalovat headset...

Jinak mě nenapadá...
By Kuba5
#79297
No mohlo by to být tim, že mam ve windowsu zesílení na max. čili 30 dB. Ale když to zesílení vypnu tak mikrofon (alespoň ve Windowsu) je příšerně potichu, přitom hlasitost je na 100%. Mám tento headset: http://www.productwiki.com/upload/image ... om_377.jpg .. Na stolnim PC (XP) bych řekl, že funguje normálně. Ale i tak bych řekl, že i na notebooku kde hraju je problém spíš ve hře, protože když si dám záznam zvuku ve windowsu, tak to je skoro v pohodě, ale jakmile v squawkboxu tak už je to horší. Nevim co vše v squawkboxu nastavit.

EDIT: Tak až u sebe budu mít notebook tak to ještě zkusím poladit ve windowsu a dám vědet.
By Dagger
#79300
Opravdu zkus vypnout to zesílení, případně max. na 10 dB. Řídící by tě měli slyšet dobře, akorát ty sebe neuslyšíš...
Uživatelský avatar
By George_L
#79301
[quote="Dagger"]Opravdu zkus vypnout to zesílení, případně max. na 10 dB. Řídící by tě měli slyšet dobře, akorát ty sebe neuslyšíš...[/quote]

Já nevím, ale já sebe neslyším vůbec a nijak mi to nevadí. Proč bych se měl slyšet???!!!
By Dagger
#79302
No vždyť ano, já souhlasím. Ale on možná nabývá mylného dojmy, že když neslyší sám sebe, tak nemohou ATC slyšet jeho...
By Kuba5
#79303
Ne to ne. No ale zdá se mi, že když vypnu zesílení tak ten mikrofon vůbec nic nezachytí, ale uvidíme, navečer to na notebooku vše zkusím.
By Dagger
#79308
Mělo by to jít. Hlasitost na maximum, zesílení na minimum a nešeptat do toho, ale mluvit tak akorát...
By Kuba5
#79325
Tak zvuk už jde, ale začal mi strašně blbnout joystick (ovládání tahu motorů) a ještě k tomu jsem místo taxiwayi mel travu a z tabulí jsem nic moc nemohl vyčíst, holt si musim stáhnout nějakou scenerku.

P.S. Neví někdo proč to dělá ten tah, že ovládám jen jeden motor (jedničku) přitom mam nastavený normálně na dva?
Uživatelský avatar
By torpy68
#79330
Skus sa pozrieť do nastavenia kláves v FSke,mne to robilo tiež,než som prišiel na to,že nejaká klávesa (teraz už neviem jaká) vypínala ovládanie jedného motora.
By Kuba5
#79350
Díky, snad už to nebude zlobit. Teď mám problém obecně s beranami. Stojím na mistě a když přidám tah tak se najednou letadlo začne pořád točit doprava. Nic jsem v nastavení neměnil. Po prohlídce v joysticku jsem zjistil, že je to trochu víc zahlý doprava. I přesto, že jsem zkoušel zadávat nulové zony apod. tak mi to pořád točí doprava :( Neví někdo jak to rychle vyřešit?

Mám Saitek pro flight yoke system, ale ještě nedávno to šlo.
By Kuba5
#79351
Tak už asi vím čim to je. Mě ted napadlo, že by to mohlo být směrovkou a asi je. Já si směrovku nechtíc nastavil na páku která byla až dole tak proto to asi dělalo. Taky mi to přišlo divný, protože to je doprava jen malinko zahlý, takže to by nemělo vadit.

EDIT: Tak to bylo vážně tou směrovkou :) Už jsem se lekl, že mam po beranech :)