Forum pro otázky a diskuze o českém VATSIMu a online létání všeobecně.
#80032
Ahoj, když jsem pročítal Ondrův take-off web, tak mě napadlo, jestli by se v tom nedalo v nějaké rozumné míře pokračovat?! Že by řídící večer po akci napsali pár písmenek, aby se všichni pobavili/početli. (Nemyslím debriefingy, zde na fóru), ale prostě nějaké takové povídání.
#80046
Čondro, a proč je nenapíšeš Ty? Vždyť přístup do fóra máme všichni a zážitky očima pilotů by byly neméně zajímavé. Navíc řídící by se svými komentáři určitě přidali.

Musíme se kluků trošku zastat.

Jako ten tlak na publikování kdejaké blbosti je enormní. Jenom napsat po každé akci de-briefing školeným řídícím (= zpracovat poznámky a ve stravitelné formě je přeťukat) je další hodina navíc. Zpravidla ještě ten večer, kdy akce byla, teda sedíme, přepisujeme a do postele padáme mrtví.
Uživatelský avatar
By Pavel
#80048
No, tyhle debrýfingy měly smysl v době, kdy neexistoval jiný výukový systém. V dnešní době je tu CSAv se svým velmi pokročilým systémem výuky nováčků a průběžného dozorování pilotů přes Šemíka. Pokud někdo chce zpětnou vazbu a systematickou výuku, může jí zde mít (a to nedělám reklamu, neb za CSAv sám z časových důvodů nelétám).

Když jsem viděl nadpis článku \"Offův takeoff\", skrytě jsem doufal, že tím budeš myslet jeho legendární školku (http://www.lkpr.info/takeoff/skolka/skolka.htm) a že budeš chtít pokračovat v něčem takovém (což je činnost stokrát záslužnější než debrýfingy). Proto jsem se již těšil, jak sem dám odkaz na naší wiki (http://www.vacc-cz.org/wiki/) s tím, že se ti tam meze nekladou (pozn. redakce - LKPR školka tam již převedena je). Pokud se kdokoliv chce nějak podílet na osvětě pilotů, má zde dostatek prostoru.

Jinak souhlas s Radkem, coby ATC máme dost práce psát svoje interní debrýfingy a pracovat na výuce ATC.

PB
By off
#80594
[quote="Pavel"]Jinak souhlas s Radkem, coby ATC máme dost práce psát svoje interní debrýfingy a pracovat na výuce ATC.[/quote]
Jen potvrzuju, že se to sice nezdá, ale dát po každém létání dohromady těch pár řádek tak, aby to mělo aspoň patu, když už ne hlavu, byl - i když to tak třeba zvenku nevypadá - PĚKNEJ VOPRUZ :-) Jednou je to sranda, popáté to člověk ještě tak nějak dohromady dá, ale po padesáté už fakt není moc co psát :-) Čímž si nechci stěžovat, ba naopak - zlatý časy to byly :-) kurňa jen nevím, kde jsem na to bral tolik času :-)
#80595
[quote="off"][quote="Pavel"]Jinak souhlas s Radkem, coby ATC máme dost práce psát svoje interní debrýfingy a pracovat na výuce ATC.[/quote]
Jen potvrzuju, že se to sice nezdá, ale dát po každém létání dohromady těch pár řádek tak, aby to mělo aspoň patu, když už ne hlavu, byl - i když to tak třeba zvenku nevypadá - PĚKNEJ VOPRUZ :-) Jednou je to sranda, popáté to člověk ještě tak nějak dohromady dá, ale po padesáté už fakt není moc co psát :-) Čímž si nechci stěžovat, ba naopak - zlatý časy to byly :-) kurňa jen nevím, kde jsem na to bral tolik času :-)[/quote]


Zjevně toho času máš pořád mrtě, soudě podle toho záchranářskýho webu. :P