Forum pro otázky a diskuze o českém VATSIMu a online létání všeobecně.
Uživatelský avatar
By Alexein
#72634
Ahoj,
máte někdo problém s autopilotem v online létání(VATSIM).?
Já jsem několik dní trénoval lety offline,abych už konečně zkusil let na Vatsimu a zkusil jsem to 2x a 2x jsem si připadal jak idiot.:(
Letdlo zkrátka při přiblížení selhalo.Autopilot nedržel rychlost,nestočil se správně na dráhu(podruhé vůbec ne),rychlost místo 160 byla 230 a najednou STALL.....:(

Jsem z toho celkem smutnej,tak bych rád věděl,jestli se to už také někomu stalo,nebo byla chyba někde na mé straně.Ale jak jsem předeslal,v offline jsem to za ty dny natrénoval v pohodě.

Díky za reakce.

ALK-29
Uživatelský avatar
By Alexein
#72638
[quote="Pavel"]Autopilotem to na 99% nebude.[/quote]

Dobře,ale čím by to mohlo být,když jsem dnes tu trasu(Brno-Praha) zaletěl 12x bez jedinýho problému?Dokonce jsem si kvůli Vatsimu pořídil Saitek Pro Flight System,abych tam nepanikařil na klávesnici:))
No a pak se odhodlám na Vatsim,že jakože ready a ono tohle :/ Sem docela zklamanej pro tento večer.)
Uživatelský avatar
By Alexein
#72639
[quote="Michal Z."]jestli chceš na Vatsim a nepřipadat si jak blbec a chceš zůstat u Boeingu tak jasná volba pro PMDG B737-600/900 jsou novější a nebo Feelthree PIC737-300/500 nejlépe s modelama od Fiftyhorth (50N). ;) happyflight ![/quote]


Asi pořídim,díky za tip ;)
Uživatelský avatar
By Alexein
#72641
Takže s tím letadlem nikdo problém nemáte?Nebo všeobecně s defaultníma letadlama na FSX ve Vatsimu?
Uživatelský avatar
By George_L
#72642
Já myslím, že tady asi málokdo létá na default letadlech. Ale jak napsal Pavel, nezdá se mi, že by měl být problém v AP vs. VATSIM.

Vím, že jsem z default B734 nadšený nebyl, ale to zlobilo \"standardně\". Není důvod, aby VATSIM způsoboval nějaké problémy tohoto rázu.
Uživatelský avatar
By Alexein
#72644
[quote="George_L"]Já myslím, že tady asi málokdo létá na default letadlech. Ale jak napsal Pavel, nezdá se mi, že by měl být problém v AP vs. VATSIM.

Vím, že jsem z default B734 nadšený nebyl, ale to zlobilo "standardně". Není důvod, aby VATSIM způsoboval nějaké problémy tohoto rázu.[/quote]


Tak to bude asi ono,možná jsem měl restartovat FSX.Mě to občas blblo i v offline a častěji to blblo v klasickém online na fs,když mě jistý Venda Macháň učil létat a seděl vedle mě v kokpitu.Tímto mu chci ještě poděkovat za trpělivost.
Ale máš pravdu,dělalo to blbosti i normálně.

Tak díky!a já se poohlédnu po addonech.
Uživatelský avatar
By Pavel
#72648
No nevím, jaké blbosti to dělá. Ten autopilot je dost nereálný a nelze s nim letět všechny postupy, ale naopak je tak \"dememtní\", že když mu pilot něco nastaví, tak to prostě letí, ať se děje co se děje. Chybu bych hledal v nastavení AP. Zkus poslat třeba screenshot až to bude //blbnout// s popisem \"co to dělá\" a \"co chci aby to dělalo\". Jinak se asi nehneme.
Uživatelský avatar
By Alexein
#72653
Tak například HDG,LOC,APP svítily všechny najednou,což by asi nemělo.Letadlo nereagovalo na signál ILS a přitom ty lokalizátory(kosočtverce) na displayi byly a signál sem měl.Jenom prostě letělo stále rovně.
Ale poprvé se srovnalo na sestup.jenomže rychlost byla nastavená na 160 a stále to letělo něco přes 200 a když jsem vysunu spoilery,abych to zbrzdil,letadlo poté znovu táhlo nad 200...
Zkusil bych bejval přiblížení vizuálně,což už se mi taky párkrát podařilo(s tím kniplem to celkem jde),ale viditelnost dnes byla snad nulová a navíc mi výška ukazovala 3000 stop,ale ve vteřině jsem byl na zemi.

EDIT:Jsem nováček,tak možná kecám i kraviny:)
Uživatelský avatar
By Pavel
#72654
Letadlo letělo v módu HDG a mělo zaarmované LOC, respektive APP? To by imho ještě šlo. Co třeba autothrootle a nastavená rychlost? Říkám, to je na screenshot, tohle jsou jen spekulace.
Uživatelský avatar
By Alexein
#72656
No vidíš,já jsem zapoměl nastavit Autotrootle,myslíš,že to mohlo být tím?Jináč mod HDG jsem vypnul ručně,když se to při přepnutí nevyplo automaticky,ale stále to možná letělo na HDG i když svítilo LOC a pak jsem ještě před dráhou(nejspíš-mic jsem neviděl) přepínal na APP,ale žádná odezva.
Uživatelský avatar
By Alexein
#72662
Tak to sem Auto Trotl:)) a já už tady přeinstalovávám FS a vše s tím spojené.Sakra to je zas na tři hodiny:)))

Díky!chybama se člověk učí.)