Forum pro otázky a diskuze o českém VATSIMu a online létání všeobecně.
Uživatelský avatar
By Alexein
#72060
Zdravim,
mám takový dotaz.Né,že bych byl příznivcem zbytečného utrácení,ale pořídil jsem si FSGlobal 2010 s dojmem,že se mi zlepší scenérie,nebo že snad dokonce bude ČR reálná.
Instalace travala asi 4 hodiny a po spuštění FSX jsem nepozotoval žádnou změnu.Navíc jsem čekal,že se Global bude instalovat do FSX,ale defaultně se to instalovalo přímo na C:/FSGlo........

Tak se chci zeptat,protože FSX mám zhruba dva týdny a ještě se v tom plně neorientuji-dělám něco špatně?
Jaké máte zkušenosti s FSG2010 a co že se jako mělo zlepšit?:)

Díky!
Uživatelský avatar
By Filipos
#72062
Ahoj,

troufám si tvrdit, že jsi FSGlobal nepřidal do FSky přes addon scenery v nastavení, nemám pravdu? Je to potřeba, samo se to (na rozdíl od různých jiných scenerek) neudělá.
Umístění jako takové je libovolné - já to (pravda, FSG 2008) mám taky mimo FSku.
Jinak podle mého názoru je terén poměrně detailní, rozhodně tisíckrát lepší než default (zejména pro VFR, že ano).
Uživatelský avatar
By amalka
#72064
No já myslím že přidal. Jenže FSGLOBAL je tvar krajiny, nikoliv krajina samotná. Takže teď máš FSX úplně stejné jako před instalací FSGlobalu, akorát Ŕíp vypadá tvarem jako Říp a Sněžka jako Sněžka, tzn. reálná je plastičnost krajiny. Na krajinu samotnou to nemá žádný vliv.

Jinak mě se FSGLobal2008 teda automaticky po instalaci do scenery library přidal.
Uživatelský avatar
By Alexein
#72067
Díky za odpovědi!
Tak to jsem spíš doufal v textury,než v úpravu meshů.No nevadí,ještě jsem našel Ground environment xtreme europe,to by snad mohlo umět texury ne?:)
Mě se nejedná anitak o to,abych létal nad naprosto realistickou ČR,ale můj hlavní problém je v orientaci nad krajinou,pokud není rozeznatelná ani Praha.Nedaří se mi správné přiblížení a vždycky je ta dráha jinde,než předpokládám:)A protože jsem v létání nováček,tak všechno jedu vizuálně.
Nedá se někde v FSX zapnout,abych viděl už z hodně velké dálky třeba červený nápis s označením letiště,nebo tak něco?Já to zatím dělám tak,že se vždy podívám do analízy a podle toho se navádím-dost nepraktický a naprosto nepřesný:)
Uživatelský avatar
By Alexein
#72069
[quote="Čondra87"]Co třeba ILS?[/quote]

Že se tak blbě ptám,ale co je ILS?
Uživatelský avatar
By Alexein
#72071
Tak to je paráda!:)
Mám se ještě hodně co učit,ale tohle hned prozkoumám.Děkuji!
Uživatelský avatar
By Alexein
#72073
Výborně.
No já jdu zkoušet tedy.Taky sem se teď dozvěděl,že dokonce dokáže autopilot navádět letadlo na zprávné přiblížení,to je fajn!

Jinak ještě poslední otázečka,abych nezakládál nový vlákno.Někde jsem stáhnul Aerosoft Airbus X (Beta).Letadlo a kokpit vypadá parádně,ale zaboha nemohu odstartovat.Motory běží,ale nereagují na pedály.Dokonce u jednoho z těch Airbusů mám pod kolama ty zádržný ....no prostě botičky:) Když stlačim pedál,tak pouze na těch displayích uprostřed něco problikne a tím to hasne.

Nevíte někdo jak to rozhýbat?
Uživatelský avatar
By Alexein
#72074
Ono to bude asi tím,že je to nějaká zkušební beta verze,nebo co.No nevadí-kdyby jste přeci jen někdo věděl,budu rád za každou radu.

Jinak díky všem.
Uživatelský avatar
By Alexein
#72075
Už to běhá,dal sem nějaký defaultní nastavení.
Ale zase jsem pro změnu nedostal povolení ke startu,protože letiště je prý IFR:) Pokusim se zjistit oč jde,ale asi to bude mizerným počasím.
By Tommy
#72076
[quote="Alexein"]

Mě se nejedná anitak o to,abych létal nad naprosto realistickou ČR,ale můj hlavní problém je v orientaci nad krajinou,pokud není rozeznatelná ani Praha.Nedaří se mi správné přiblížení a vždycky je ta dráha jinde,než předpokládám:)A protože jsem v létání nováček,tak všechno jedu vizuálně.
Nedá se někde v FSX zapnout,abych viděl už z hodně velké dálky třeba červený nápis s označením letiště,nebo tak něco?Já to zatím dělám tak,že se vždy podívám do analízy a podle toho se navádím-dost nepraktický a naprosto nepřesný:)[/quote]

Pokud lítáš VFR, tak existují ke stažení VFR ČR X a i VFR Praha (nejsem si jistý že je 100% do FSX ) . To se člověk už zorijentuje. Jinak existují nápisy nad letadly ale ne nad letištěm :) A existuje tam i defaultní GPS (snad zmáčkni shift+3) , kterou má snad každý FSX éro, takže nemusíš přerušovat let na každejch 5 minut kvůli analíze. ;)


Tady jsou linky:
Praha: http://vfr-praha.ic.cz/index.php?clanek=faq
VFR ČR X : http://www.vacc-cz.org/forum/viewtopic.php?id=4469
Uživatelský avatar
By Alexein
#72077
[quote="Tommy"][quote="Alexein"]

Mě se nejedná anitak o to,abych létal nad naprosto realistickou ČR,ale můj hlavní problém je v orientaci nad krajinou,pokud není rozeznatelná ani Praha.Nedaří se mi správné přiblížení a vždycky je ta dráha jinde,než předpokládám:)A protože jsem v létání nováček,tak všechno jedu vizuálně.
Nedá se někde v FSX zapnout,abych viděl už z hodně velké dálky třeba červený nápis s označením letiště,nebo tak něco?Já to zatím dělám tak,že se vždy podívám do analízy a podle toho se navádím-dost nepraktický a naprosto nepřesný:)[/quote]

Pokud lítáš VFR, tak existují ke stažení VFR ČR X a i VFR Praha (nejsem si jistý že je 100% do FSX ) . To se člověk už zorijentuje. Jinak existují nápisy nad letadly ale ne nad letištěm :) A existuje tam i defaultní GPS (snad zmáčkni shift+3) , kterou má snad každý FSX éro, takže nemusíš přerušovat let na každejch 5 minut kvůli analíze. ;)


Tady jsou linky:
Praha: http://vfr-praha.ic.cz/index.php?clanek=faq
VFR ČR X : http://www.vacc-cz.org/forum/viewtopic.php?id=4469[/quote]


To je přesně,co jsem potřeboval:)Díky.
Uživatelský avatar
By Pavel
#72080
1) Aerosoft Airbus X tady na fóru má svoje vlákno, ve kterém se řeší. Ale nevím, jeslti ti tady někdo bude radit s pirátskou verzí (betu legálně sehnat nelze).

2) Defaultní ATC je nanic, na blbnutí offline, což asi chceš, je to k ničemu, a na naučení něčeho aspoň trošku reálného (o to se tady snažíme my), je taky nanic.

3) Máme tady funkci hledat, která by ti, kdybys zadal FSGlobal 2010, našla tohle vlákno: http://www.vacc-cz.org/forum/viewtopic.php?id=4591, čímž by tě ušetřila zklamání z toho, k čemu je FSGlobal.

4) analíza -> analýza
Uživatelský avatar
By Alexein
#72081
Tak pánové-mám problém.
Někdo mi z letadla ukrad GPS.Takže se přiznejte a to hned!:)

No já tu fakt GPS nemám.Místo toho tu mám nějaký CDU a v tom aby se čert vyznal.Nšco sem tam namačkal a letadlo si pak letělo kam chtělo:)

EDIT:Už jsem to našel-každé letadlo to má jinak,ale s GPS je to mnooohem lepší:)

Děkuji.
Uživatelský avatar
By ADIO man
#72082
[quote="Alexein"]EDIT:Už jsem to našel-každé letadlo to má jinak,ale s GPS je to mnooohem lepší:)[/quote]

Hm aha. Až na to že s GPS 99,9% pilotů nelítá ;)

Jo a btw. doplň si jméno do profilu viz. pravidla fóra.
Uživatelský avatar
By George_L
#72083
Alexein: Asi by sis měl opravdu přečíst zdejší ŠKOLU PILOTŮ a pak se teprve ptát. Netvrdím, že je špatné se ptát, ale přijde mi jako by sis pořídil FSX a bez jakéhokoliv učení se chtěl lítat. Alespoň ty základy si prosím projdi sám. (Otázky jako ILS, kde je GPS, apod. by se tu pak vůbec neobjevily.)
Uživatelský avatar
By Alexein
#72084
Já vim,ale chtěl jsem jen pár odpovědí do začátku,aby se mi alespoň jednou podařilo slušně přistát.

Omlouvám se.
Uživatelský avatar
By George_L
#72085
[quote="Alexein"]Já vim,ale chtěl jsem jen pár odpovědí do začátku,aby se mi alespoň jednou podařilo slušně přistát.

Omlouvám se.[/quote]

Není důvod se omlouvat, nechci Tě odrazovat od on-line lítání. Prostě jen zkus nejdřív něco najít ve ŠKOLE sám a pokud to nenajdeš, zeptej se. Mnoho úspěchů ve studiu ;)
Uživatelský avatar
By Alexein
#72086
[quote="Pavel"]1) Aerosoft Airbus X tady na fóru má svoje vlákno, ve kterém se řeší. Ale nevím, jeslti ti tady někdo bude radit s pirátskou verzí (betu legálně sehnat nelze).

2) Defaultní ATC je nanic, na blbnutí offline, což asi chceš, je to k ničemu, a na naučení něčeho aspoň trošku reálného (o to se tady snažíme my), je taky nanic.

3) Máme tady funkci hledat, která by ti, kdybys zadal FSGlobal 2010, našla tohle vlákno: http://www.vacc-cz.org/forum/viewtopic.php?id=4591, čímž by tě ušetřila zklamání z toho, k čemu je FSGlobal.

4) analíza -> analýza[/quote]


1)Pokud není nikde napsáno,že stáhnutí je nelegální,beru to jako legální(pokud předem nevim,že se výrobek prodává,nebo vidím,že u něho je crack a podobná havěť).

2)Létal jsem i online,ale nechám to radši na později-trochu sem lidem z ATC motal hlavu:)

3)Vyhledávám,ale popravdě jsem chtěl spíš také pokecat s někym od letadel(jsem nováček).

4)Gratuluji k brilantně zvládnuté češtině:)
Uživatelský avatar
By Alexein
#72087
[quote="George_L"][quote="Alexein"]Já vim,ale chtěl jsem jen pár odpovědí do začátku,aby se mi alespoň jednou podařilo slušně přistát.

Omlouvám se.[/quote]

Není důvod se omlouvat, nechci Tě odrazovat od on-line lítání. Prostě jen zkus nejdřív něco najít ve ŠKOLE sám a pokud to nenajdeš, zeptej se. Mnoho úspěchů ve studiu ;)[/quote]


Díky!Budu zatím jen trénovat.Na to už se mi dobře osvědčily video-tutorialy na youtube.Tak mrknu i na zdejší školu .)
Uživatelský avatar
By Alexein
#72089
[quote="Jindra"]Doplnit realné jménu do profilu fora. Vyžadují to podmínky.[/quote]

Potvrzuji:)