Forum pro otázky a diskuze o českém VATSIMu a online létání všeobecně.
Uživatelský avatar
By PavelS
#60898
Hi,

z důvodů , které přesahují moje omezené IT chápání mi neje vytisknout mapa horního vzdušného prostoru (ta modrá). Ať ji uložím, nebo zkouším tisknout přímo z originálního uložení v AIPu, tak je to pro tiskárnu prázdný soubor. všechny ostatní jsou OK. Máte někdo podobný problém ?
Uživatelský avatar
By amalka
#60902
Jo, je to moc velký i pro nasi firemní tiskárnu, ta má ale nějakej podezřelej mód, že si to sama rozdělí a na ten samý papír vytiskne nadvakrát. Kde soudruzi z RLP udělali chybu?

P.S. Pokusím se redukovat to PDFko a podám report.
Uživatelský avatar
By Pavel
#60903
Ne. Pokud ti to pomůže, můžu ti jí vykonvertovat a poslat ve formátu TIFF (nekomprimovaná grafika, lze otevřít téměř čímoliv).
Uživatelský avatar
By PavelS
#60904
Divné.

V tom případě by asi chtělo udělat obecně tisknutelný model a tento uploadnu i do VACC balitschku. Preferováno je opravené .pdf.
Uživatelský avatar
By Ico
#60905
Hmmm, tlacil som ju vcera, dnes a bez problemov hmmm...
Uživatelský avatar
By Ico
#60915
Ups, mam 9.1.0 a bez problemov...
Uživatelský avatar
By amalka
#60919
No šak problém dělá až velikost raw dat v tiskárně, ten samý pdf reader 8.0 poslal na tiskárnu tak, že sice řvala memory overflow ale vytiskla to nadvakrát. S 9.1 řve taky memory overflow ale už to nevytiskne vůbec. Jo jo, pokrok musí bejt at to stojí co to stojí...
By Jouza
#60944
Zkuste v Acrobatovi zaskrtnout tisknout jako obrazek (advaced/print as image), to generuje min dat a laserovky si s tim lip poradej. Akorat to bude mit horsi kvalitu, anebo tisknout na inkoustovce, tam s pameti potize nejsou.
Stve mne, ze presli na inverzni zobrazeni nazvu trati, pri vytisteni na A4 je to skoro na lupu.
Uživatelský avatar
By Pavel
#60951
Je to na lupu, ale aspoň to jsou kontrastní barvy, které normální kancelářská tiskárna vytiskne čitelné. Číst číslíčka a kurzy ze světle zelených písmenek staré enroutky bylo snad ještě horší.