Vše co nepatří jinam a přesto může ostatní zajímat.
By fisch
#204
Dobrý den,

překládám právě epizodu jistého seriálu, v níž se objevuje následující komunikace s řídící věží. Ani po usilovném pátrání na googlu se nemůžu dobrat přesného smyslu frází -- vím jen, že jde o navádění na approach. Mohl by mne někdo zde alespoň navést na nějaký vhodný glosář či informační zdroj? Omlouvám se za intervenci. Úryvek následuje.

Robert Fischmann

WASHINGTON CENTER

TCA 2413, holding instructions.

KLEIN

Go ahead, Washington.


WASHINGTON CENTER

You are cleared to Bonzo
intersection to hold northwest,
right-hand turns. Flight level
one-nine-zero. Twenty nautical
mile legs approved. Expected
further clearance oh-four-hundred.

KLEIN

TCA 2413, cleared to Bonzo, right
turns, twenty nautical mile legs.
Flight level one-nine-zero. EFC
oh-four-hundred.
Uživatelský avatar
By PavelS
#211
Dobry den,

jsem rád , že jste nás našel a rádi pomůžeme. Není za co se omlouvat - intervence je vítána :)


Washington Center: \"TCA2413, očekávajte instrukce.\"


TCA2413: \"Dávejte .\"

Washington Center : \"Jste povoleni na intersection [čti:intersekšn] BONZO, vyčkávejte severozápadně, doprava, úsek 20mil povolen. Letová hladina 8 0 [čti: osm nula ]. Očekávajte další instrukce v 4:00 minutě.\"

TCA2413: \"Jsme povoleni na BONZO, vyčkávání na úseku 20 mil doprava povoleno, letová hladina 8 0. Očekáváme další instrukce ve 4:00 minutě.\"

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Problém je poslední věta :

\"Expected further clearence oh-four-hundred\" by podle mně měla být :

\"Expect further clearence at four zero.\",

což je standardní formulka, kdy má pilot očekávat při vyčkávání další instrukce ( \"four zero\" je obvyklé označení minuty, ve které dostane instrukci ). S uvedeným \"oh-four-hundred\" si nejsem jistý, tak jsem jen odhadl, že to bude nějak označovat čas , ale myslím, že to není správně napsané.

Pokud někoho z dikutujících napadne jiná možnost, určitě se ozve.

Btw.: doufám, že ten seriál není nějaká romantická telenovela, ale pořádná akční nakládačka :)

Děkujeme za důvěru a těšíme se na další spolupráci :))
By fisch
#220
Tisíceré díky! Zachránil jste mou profesionální čest (tzn. že jsem nemusel fabulovat, jak v nouzi občas bývá zvykem) -- Oh four hundred je samozřejmě 0400, v jiné verzi scénáře to tak i stojí. Ještě jednou díky. Jistě se brzy ozvu. Jinak, telenovela to vážně není, spíš takové fantaskní sci-fi. Jmenuje se to Dead Zone. Scénář epizode je k mání zde, v zásadě klasická katastrofická zápletka typu Letiště.

www.twiztv.com/scripts/deadzone/season2 ... ne-208.pdf

Díky,

Rober Fischmann
Uživatelský avatar
By BrandonSk
#233
V zavislosti na casu letu (podle filmu samozrejme), to oh-four-hundred muze taky krome relativniho casu (jak psal PavelS 4 minuty) take oznacovat cas absolutni, tedy 04:00 hod - predpokladam by se jednalo o 4 AM.
Nemusi to byt dle leteckych zvyku, ale scenaristi taky nejsou vzdy piloti :)

B.
Uživatelský avatar
By PavelS
#267
Seriál \"Dead Zone\" začíná dnes na TV NOVA v 1:35 LOC ( ráno ). Akorát nevím, která epizoda z těch 13ti bude ta letecká.