Vše co nepatří jinam a přesto může ostatní zajímat.
By Tommy
#89838
Ahoj, tak jsem se nedávno vrátil z belgického EuroSpaceCentra, kde jsem podstoupil výcvik kosmonauta [více zde]Výcvik jsem vyhrál v soutěži Expedice Mars 2011 , která se pořádá od roku 2004 (tehdy ještě jako Expedice Vesmír) a je pod záštitou Vladimíra Remka ) pokud by někdo chtěl zkusit další ročník, má datum narození od 1.1.1995 do 31.1.2002, má zájem o kosmonautiku a vyzná se, má šanci...


Ale teď k výcviku :) ....zkusil jsem si tam zalítat na simu shuttlu (kterej byl z 90% funkční jenom z hlediska switchů, protože joystick byl přilepenej a na skle byl papír, stejnak byl umělej horizont a HSI - papír na kterým byl horizont a ružice namalovaná....)ale bylo to dobrý....pak simulátor měsíční chůze (sedíte na sedáku, který je zavěšený na pérech, takže vás to nadnáší)..gyoskop(točí to s váma do všech směrů)...zkusil jsem si i MMU (raketový křeslo(protože jsme na zemi, bylo připojený na RMS)) a taky jsem si zkusil například postavit satelit a tzv. Microgaravity Wall (je proti vám na kladce zavěšenej barel s vodou, který je tam přesně kolik vážíte - simulace beztížného stavu)..

Bylo to tam opravdu super, a pokud by někdo chtěl, je to super šance....(i když vím, že asi už nikdo z nás není v tom věku, tak zkuste to říct příbuzným, známým atd.. (i holky tam kupodivu můžou) ;) :) )