Forum o reálném, nikoliv virtuálním, létání. Pro všechny problémy, zážitky a informace o opravdovém létání.
By svaton
#87488
V metru jsem narazil na leták.

Díky přesunu provozu na vedlejší přistávací a vzletovou dráhu bude v době od 12.9. do 26.6. k vidění v těsné blízkosti obchodního centra na třicet druhů letadel, mezi kterými nebudou chybět ani vzdušní obři typu Boeing 747, Airbus 330-200 či Boeing 777-200. Ve špičce se letečtí fandové mohou dočkat až 33 příletů za hodinu. Na střeše obchodního centra budou zdarma k dispozici dalekohledy k zapůjčení. Pro snadnější orientaci mezi sledovanými letouny zde budou připraveny informační panely s obrázky častých typů letadel.


- Skutečná dopravní letadla nyní na dosah ruky
- Pozorování startujících a přistávajících letadel dalekohledy
- ze střechy centra (od 13.9.)
- Opravdový letecký simulátor s generátorem vibrací
- a dvojitým řízením
- Interaktivní hry s leteckou tématikou
- Modelářský koutek pro děti
- Výstava leteckých modelů s rozpětím křídel až 4,5m
- Expozice popisující vývoj Letiště Praha,
- projekce krátkých filmů o letišti
- Soutěže o exkurze do neveřejných prostor letiště a o modely letadel

http://www.oc-sestka.cz/akce/na-letadla ... -2011.html
Uživatelský avatar
By amalka
#87500
To je dobrá příležitost připravit letáčky VATSIM a tyto tam rozdávat. Kdo se toho ujme? (Oupa se jistě hlásí (připravit letáčky), já můžu zajistit distribuci)
By rc_czech
#87501
[quote="amalka"]To je dobrá příležitost připravit letáčky VATSIM a tyto tam rozdávat. Kdo se toho ujme? (Oupa se jistě hlásí (připravit letáčky), já můžu zajistit distribuci)[/quote]

By to spis chtelo, aby si tam jeden sednul na radar a druhy za berany :)
Ale jinak +1
#87544
[quote="rc_czech"][quote="amalka"]To je dobrá příležitost připravit letáčky VATSIM a tyto tam rozdávat. Kdo se toho ujme? (Oupa se jistě hlásí (připravit letáčky), já můžu zajistit distribuci)[/quote]

By to spis chtelo, aby si tam jeden sednul na radar a druhy za berany :)
Ale jinak +1[/quote]

dobrej nápad....
zapnout na střeše ntb a tvářit se, že na dálku řídíš přistávající letadla ... to by bylo rázem čumilů a zájemců na vatsim.

Osobně navrhuju nějaký hromadný spot - s časem sem na tom blbě, ale třebas víkend 17/18. srpen :D
Uživatelský avatar
By Pavel
#87545
Hele Stando, to by bylo dost dobry! Sedět tam s Euroscopem, sluchatka na hlavě, delat ze ridis a na stole rozdavat letaky VATSIMu! Škoda, že to mám trochu z ruky...

PB
Uživatelský avatar
By amalka
#87561
Jak se na to tváří Oupa? Ten je jediný kdo je schopen seriózně vypadající letáček vytvořit. Je tu někdo z Prahy s možností barevného tisku většího množství (cca 200 stránek)? Letáčky můžu ev. nařezat.
By rc_czech
#87565
[quote="amalka"]Jak se na to tváří Oupa? Ten je jediný kdo je schopen seriózně vypadající letáček vytvořit. Je tu někdo z Prahy s možností barevného tisku většího množství (cca 200 stránek)? Letáčky můžu ev. nařezat.[/quote]
Prvni je asi treba vytvorit textovou podobu. Pokud to maji byt letacky VACC-CZ mel by se toho ujmout nekdo (blizky) staffu.
Dat to pak do firemnich barev je pak prace napar minut :)
#87569
něco málo bych mohl vytisknout v barvě, udělal bych to malý, tak 1/3 A4 max., a nastříhat. Otázka je co by tomu řekli na OC6 - taková cizí marketingová kampan v jejich baráku :)
Uživatelský avatar
By Gelba
#88124
Při cestě na simulátor do klášterce jsme se tam na chvilku zastavili. Dovnitř jsme nelezli, jen na střechu, já nevím jestli je ten dalekohled nutný, teda aspoň mě přišel výhled celkem dostačující, takže nevím..Ale co ti tam pujčí určitě, tak to jsou plážová křesílka :) Rozhdně pro spotting je to na nějakou lepší mašinku s objektivem. Pro ilustraci foto z mého chatrného Nikonu.

[img=cca]http://img593.imageshack.us/img593/8631/dscn8979u.jpg[/img]
Uživatelský avatar
By mipeba
#96840
Tuto sobotu má být na LKPR nějaká burza nebo co. To mě až tak moc nezajímá (to bere kámoše),ale chtěli bychom jít kouknout na chvilku na ty nové tribuny. A jako lonťák nevím kudy tudy se k nim dostanu autem. Kde přesně jsou a kde nechat auto. Poradíte mi hoši?
Uživatelský avatar
By mipeba
#96879
Kruháč na Staré silnici? Dobrý místo ale co policajti...
Jinak od Kněževse se jde asi nějak pěšky k té tribuně na 24. A když bude 31 in use tak asi střecha Šestky že? Nebo se dá nějak dostat k té druhé tribuně? Hlavně kde nechat auto abych neměl problémy s VB. (VB-Public Security)