Forum o reálném, nikoliv virtuálním, létání. Pro všechny problémy, zážitky a informace o opravdovém létání.
Uživatelský avatar
By Luboš Kučera (LK 154)
#101260
[quote="Jindra"]K tomuto říkám jediné - LK (to už ale máme, tak prostě Luboš) by měl být přijat do výcviku ATC.[/quote]


No, kdybych byl na pozici Ruzyně Radar v tu chvíli já, taky bych je za sebe nějak nastrkal, ale nejsem si jistý, zda by mi na to stačil vzdušný prostor ČR.
Uživatelský avatar
By mipeba
#101354
Dnes 10.9.2012 kolem 10:30 let QS2289 z Kosu do Prahy letadlo OK-TVP.
Letová hladina 240. Nějaké info?
Uživatelský avatar
By Čondra
#101357
OK-TVP má tuším nějaký problém s přelakováním..

Měla by letět na MEL.

OK
Uživatelský avatar
By George_L
#101374
[quote="Čondra87"]OK-TVP má tuším nějaký problém s přelakováním..

Měla by letět na MEL.

OK[/quote]


To jako, že nejde přemalovat? Odvezte to letadlo někam bokem a pusťte na to sprejery ;)

Pěkný překlep.
Uživatelský avatar
By Čondra
#101379
[quote="George_L"][quote="Čondra87"]OK-TVP má tuším nějaký problém s přelakováním..

Měla by letět na MEL.

OK[/quote]


To jako, že nejde přemalovat? Odvezte to letadlo někam bokem a pusťte na to sprejery ;)

Pěkný překlep.[/quote]

Tak přetlakováním. Postoval jsem to z mobilu a ruce jsou někdy rychlejší než mozek.
Uživatelský avatar
By mipeba
#101386
No a to když má takový problém může takto letět? O kolik víc spálí paliva? Co kdyby se vysralo něco dalšího?
Cestující ale měli hezký výhled...
Uživatelský avatar
By mipeba
#101393
[quote="mrcouchette"]např cesta AYT-PRG asi 1200kg navíc[/quote]
to není tak zlé, pokud je to bezpečné vyjde to levněji než posílat náhradní letadlo
Uživatelský avatar
By Čondra
#101422
Všechno, co je na MEL je bezpečné :). MEL = Minimum Equipment List. Je to seznam \"závad\" se kterými lze letět a je to bezpečné. Např. tady nefunguje jeden pack, tak se lítá FL240/FL250.. Vejš už by to ta klimoška neutahla. Kdyby se ze*ralo něco dalšího, tak FL250 -> FL130 není takový skok :).

OK
Uživatelský avatar
By Čondra
#101714
Pro úplnost.

OK-TVP je na MELu. Na packu 2 upadl difuzor. Vymelovaný to je do 29.9. Tj. asi ještě 9 - 10 dní by to tak mělo lítat..

OK
By Jakub Ninger
#101715
[quote="Čondra87"]Pro úplnost.

OK-TVP je na MELu. Na packu 2 upadl difuzor. Vymelovaný to je do 29.9. Tj. asi ještě 9 - 10 dní by to tak mělo lítat..

OK[/quote]

Pro úplnost už je to několik dní opravené. Například dnes TVS2352/3 PRG-PVK-PRG FL370/380 a za chvíli odletí do Tel Avivu na TVS1286/7.
Uživatelský avatar
By Čondra
#101717
Divný. Na hangáru nebylo a mel je tam napsanej do 29.9. Třeba jsem se sekl. Kouknu na to zítra.

OK
Uživatelský avatar
By mipeba
#101727
To mi chceš říct že lítají sice provozu schopným ale polámaným letadlem a plánují mu lety proto tak nízko?
Nevím co si o tom myslet. Je to normální a dělají to tak všichni nebo je to specialitka?
Uživatelský avatar
By Čondra
#101730
[quote="mipeba"]To mi chceš říct že lítají sice provozu schopným ale polámaným letadlem a plánují mu lety proto tak nízko?
Nevím co si o tom myslet. Je to normální a dělají to tak všichni nebo je to specialitka?[/quote]
Ano. A dělá to každá aerolinka, jen o tom nevíš. Tady to bylo zaznamenatelné díky FL. Teď tu koukam na MEL nástěnku a je tam 14 záznamů.

OK
Uživatelský avatar
By Čondra
#101739
[quote="Jakub Ninger"][quote="Čondra87"]Pro úplnost.

OK-TVP je na MELu. Na packu 2 upadl difuzor. Vymelovaný to je do 29.9. Tj. asi ještě 9 - 10 dní by to tak mělo lítat..

OK[/quote]

Pro úplnost už je to několik dní opravené. Například dnes TVS2352/3 PRG-PVK-PRG FL370/380 a za chvíli odletí do Tel Avivu na TVS1286/7.[/quote]
Správně. Už to tam není. Opravovalo se to při nějakým delším prostoji.

OK
Uživatelský avatar
By Filipos
#101741
[quote="mipeba"]To mi chceš říct že lítají sice provozu schopným ale polámaným letadlem a plánují mu lety proto tak nízko?
Nevím co si o tom myslet. Je to normální a dělají to tak všichni nebo je to specialitka?[/quote]

Jsem upřímně překvapen, že to někoho na tomto místě vůbec může překvapovat a znepokojovat :) Myslíš, že kdyby létání vyMELovaných mašin nebylo bezpečné, někdo ho bude riskovat? Kdybys nahlédl do MELu či CDL, viděl bys, jak mnoho omezení z některých poruch vyplývá - a to s poměrně velkými bezpečnostními rezervami (jak už to v letectví bývá).

Vlastně si troufám říct, že když letí aeroplán zcela bez závady se všemi systémy funkčními, je to spíš vzácnost :)
Uživatelský avatar
By mipeba
#101751
Hmmm, tož to su klidný... zítra letím na dovolenou... třeba budeme mít štěstí :D
Uživatelský avatar
By Čondra
#101962
Dnes točí 737-700 TVS PRG-MAN-TFS-MAN-PRG jako TCX :)

EDIT: Odlet LKPR 1000UTC

OK
By Jakub Ninger
#103010
Na zimní pronájem do kanadského Toronta k Sunwing Airlines dnes přes Keflavík odlétají tři letadla společnosti Travel Service -
OK-TVS jako TVS123R (http://fr24.com/TVS123R),
OK-TVK jako TVS124F (http://fr24.com/TVS123R)
a za přibližně půl hodiny OM-TVR jako TVS125P přes Montreál.
Zítra bude následovat OK-TVF. Doplní tak OK-TVT, které již v Kanadě týden létá.
Tak se na ně budeme těšit opět na jaře :-)
Uživatelský avatar
By Čondra
#103017
Pokud se nepletu, tak TVT nebylo prvni, co tam slo.

OK
Uživatelský avatar
By SenorAmigo
#103019
[quote="Čondra87"]Pokud se nepletu, tak TVT nebylo prvni, co tam slo.

OK[/quote]
Tušimže TVH tam již nějakou dobu lítá pod kanadskou registrací. A taky TVG jsem tu již nějakou chvíli neviděl.
By Jakub Ninger
#103023
Nebylo:
OK-TVH ... C-GVVH
OK-TVG ... C-GTVG
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7